Wbrew pozorom nie jest to cytat z filmu grozy, ale treść apelu, jaki władze indyjskiej prowincji Bihar wystosowały do mieszkańców. Wszystko po to, by przeciwdziałać klęsce głodu - informuje Reuters. Szczurze mięso może też wkrótce trafić do menu w restauracjach.

Aleksandr Kazulin, jeden z liderów białoruskiej opozycji i były kandydat na prezydenta Białorusi, został zwolniony z więzienia. Decyzja Łukaszenki jest dobrze odbierana na Zachodzie. UE apeluje o zwolnienie pozostałych więźniów politycznych. Kazulin żąda od władz pełnej rehabilitacji.

Czeski prezydent staje za plecami Kremla. Vaclav Klaus obarczył odpowiedzialnością za wywołanie rosyjsko-gruzińskiego konfliktu zbrojnego władze w Tbilisi. - Rozpocząć wojenną awanturę, w której w wielkiej liczbie umierają cywile, to rzecz zła - napisał na łamach poniedziałkowego wydania dziennika "Mlada Fronta Dnes".

Najpierw chińskie władze przygotowały dla sportowców i turystów egzemplarze Biblii z logo igrzysk. Teraz na lotnisku w Kunmingu skonfiskowano amerykańskim protestantom ponad 300 egzemplarzy Biblii. Amerykanie w proteście odmówili opuszczenia lotniska.

Rosyjscy żołnierze obrabowali gruziński bank w Gori, kradnąc prawdopodobnie pieniądze i sprzęt elektroniczny. Wszystko zarejestrowała przemysłowa kamera banku. W mieście wrzały wówczas walki.

Godzinę policyjną i inne obostrzenia w poruszaniu się po Osetii Południowej wprowadził jej przywódca Eduard Kokojty. Zadeklarował ponadto, że chce zacieśnienia wojskowej współpracy z Rosją, a jednocześnie poinformował, że nie przyjmie na swoim terytorium międzynarodowych obserwatorów.

Pogróżki pakistańskiej opozycji okazały się skuteczne. Prezydent Pervez Musharraf zapowiedział swoją rezygnację, wyprzedzając realizację zapowiedzi opozycji o przeprowadzeniu impeachmentu.

Białoruś znalazła się na rozdrożu. Dotąd oddany Moskwie, białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko ma coraz więcej obaw przed rosnącą asertywnością Rosji.

Tropikalny sztorm Fay uderzył w wybrzeże Kuby i szykuje się do ataku na Florydę. Od ubiegłego piątku zabił co najmniej 11 osób. Był też przyczyną wypadku autobusu na Haiti, w którym zginęło 50 osób. Kubańskie władze podjęły decyzję o ewakuacji 15 tysięcy mieszkańców z zagrożonych miejscowości na wybrzeżu.

"Potężni rosyjscy oligarchowie trzymają setki miliardów dolarów na rachunkach w zachodnich bankach. Na pewno straciliby dużo w razie zimnowojennej konfrontacji, która mogłaby doprowadzić do zamrożenia tych aktywów" - przewiduje w najnowszym wydaniu tygodnika "Time" Zbigniew Brzeziński.

Czterech chłopców i trzy dziewczynki urodziła w niedzielę Ghazala Ibrahim, 27-letnia mieszkanka Egiptu. Dzieci przyszły na świat drogą cesarskiego cięcia. Mama siedmioraczków była w ciąży z dziewięciorgiem dzieci, jednak tuż przed porodem dwoje z nich zmarło.

Ulewne deszcze przerwały tamę na rzece Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Woda podtopiła miasto przylegające do Wielkiego Kanionu. Setki osób, w tym zagraniczni turyści, zostało ewakuowanych z dotkniętego żywiołem obszaru.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy żąda, by Rosja natychmiast wycofała wojska z Gruzji. Jeśli się tak nie stanie, Sarkozy zapowiada zwołanie nadzwyczajnego szczytu Unii Europejskiej. Prezydent Francji pisze na stronie internetowej "Le Figaro", że konsekwencje konfliktu z Gruzją "mogą być katastrofalne, jeśli są zapowiedzią nowej zimnej wojny".

Już od września wszystkie akty wystawiane Polakom przez islandzki urząd stanu cywilnego będą wydawane również w języku polskim - poinformował w niedzielę konsul RP w Reykjaviku Michał Sikorski. Na wyspie codziennie rodzi się polskie dziecko.

Co najmniej 15 osób zginęło w ataku bombowym w północnym Bagdadzie. Zamachowiec-samobójca wjechał na motocyklu w posterunek straży sąsiedzkiej i zdetonował ładunek wybuchowy - informują irackie władze.

Około 158 tysięcy ludzi musiało opuścić swe domy z powodu konfliktu zbrojnego w Gruzji. Pierwszy konwój ONZ z pomocą humanitarną dotarł do Gori. Miasto jest niemal całkowicie wyludnione i nosi ślady masowych rabunków - informuje personel ONZ.

- Rosja nie wystrzeli nuklearnych rakiet przeciw nikomu. Polacy to wiedzą i my też. To pusta retoryka – tak szef Pentagonu Robert Gates odniósł się do rosyjskich gróźb odnośnie tarczy antyrakietowej w Polsce. Innego zdania jest ekspert Demokratów Joe Cirincione. - Umowa z Polską podsyca paranoję Rosji - twierdzi.

Iran wystrzelił pierwszą skonstruowaną w tym kraju rakietę, przystosowaną do wyniesienia w kosmos satelity. Start pokazała irańska telewizja.

Niemcy nie zamykają drzwi NATO przed Gruzją. Przebywająca na Kaukazie niemiecka kanclerz Angela Merkel zapowiedziała, że Gruzja "będzie członkiem NATO". Uznała również za kwestię "wiarygodności" podporządkowanie się Kremla zapisom porozumienia o zawieszeniu broni i wycofanie rosyjskich sił z Gruzji.