Tragedia w zachodnich Niemczech. Niedoszły samobójca, próbując odebrać sobie życie, zabił przez przypadek sąsiada. Mężczyzna odkręcił kurki z gazem. Gaz wybuchł i to zabiło lokatora w mieszkaniu obok.

W pakistańskim Peszawarze przy afgańskiej granicy już nikt nie może czuć się bezpieczny. Po środowym zabójstwie Amerykanina, nieznani sprawcy uprowadzili prosto z ulicy irańskiego dyplomatę.

Deputowani z bloku Julii Tymoszenko zablokowali mównicę, wdarli się do pomieszczenia z elektronicznym systemem do liczenia głosów i wtedy doszło do szamotaniny z przedstawicielami Partii Regionów Wiktora Janukowycza.

Premier Włoch Silvio Berlusconi ocenia: amerykańska tarcza antyrakietowa, której elementy mają zostać rozmieszczone w Polsce i Czechach, to "prowokacja" wobec Rosji. Tymczasem prezydent-elekt Barack Obama wkrótce spotka się z doradcami w sprawie bezpieczeństwa i będzie omawiał budowę instalacji. To - według dziennika "Polska" - oznacza, że najprawdopodobniej nie wycofa się z jej budowy.

Do tej pory można było tylko podejrzewać, jaki wpływ na liczbę samobójstw ma światowa stolica hazardu. Naukowcy właśnie poinformowali, że związek ten nie jest przypadkowy.

Poparli go w wyborach prezydenckich, teraz żądają stanowisk w nowej administracji. Amerykańscy Latynosi uważają, że ich przedstawicielowi należy się nawet stanowisko sekretarza stanu.

Od grudnia nie będzie można już kupić w holenderskich "smartshopach" świeżych grzybów halucynogennych. Takie zarządzenie wydało ministerstwo zdrowia, w odpowiedzi na rosnącą falę zgonów. Zakaz hodowli i sprzedaży pociąga za sobą zamknięcie sklepów, w których grzybki sprzedawano.

Mimo zmasowanej kampanii przeciwko "polskim obozom śmierci", które pojawiają się w zachodnie prasie, nadal zdarzają się takie żenujące "pomyłki". Tym razem nasz internauta znalazł "polskie obozy koncentracyjne" w irlandzkim dzienniku "Herald.am".

Ku Klux Klan zwerbował ją przez internet. Porzucone przy drodze ciało kobiety znaleźli policjanci amerykańskiego stanu Luizjana. Zabito ją, kiedy po rozpoczęciu inicjacji poprosiła członków rasistowskiej organizacji o odwiezienie do domu. Policja zatrzymała już ośmiu podejrzanych.

Wspólna akcja brytyjskiego i rosyjskiego okrętu wojennego zapobiegła uprowadzeniu duńskiego statku. W tym samym czasie u wybrzeży Jemenu piraci uprowadzili turecką jednostkę.

Francuski człowiek-pająk Alain Robert zdobył kolejny szczyt. Tym razem wybrał 33-piętrowy budynek w stolicy Indonezji. I jak zawsze nie pytał nikogo o zgodę.

Obrona państwa jest ważniejsza niż morskie zwierzęta - uznał amerykański Sąd Najwyższy uchylając prawo zmuszające marynarkę wojenną do zachowania szczególnej ostrożności podczas ćwiczeń z użyciem sonarów.

- Zwycięstwo Baracka Obamy to historyczny moment dla naszego kraju - powiedział George W. Bush w wywiadzie dla CNN. Odchodzący prezydent USA ujawnił również, że po zakończeniu kadencji chce napisać książkę.

Watykan boi się, że Stany Zjednoczone pod rządami Baracka Obamy "padną ofiarą relatywizmu moralnego" - pisze "Corriere della Sera". Obawę duchownych wzbudza zapowiedź wznowienia przez USA badań nad komórkami macierzystymi.

Władimir Putin poparł propozycję prezydenta Dmitrija Miedwiediewa przedłużenia kadencji prezydenckiej z czterech do sześciu lat. Zaskoczenia nie ma - w ocenie komentatorów to właśnie Putin jest pomysłodawcą zmian w konstytucji.

Raport ONZ nie pozostawia wątpliwości: statystycznie rzecz ujmując, mężczyźni mają lepiej. Kobiety zarabiają mniej, rzadziej chodzą do szkoły i często padają ofiarą okrutnej przemocy, także seksualnej.

Prezydent Sudanu Omar Hasan Ahmed el-Baszir zapowiedział, że siły rządowe wprowadzą "natychmiastowy i bezwarunkowy jednostronny rozejm" w zachodniosudańskim regionie Darfuru, a także rozbroją działające tam siły milicyjne. Darfurscy rebelianci już odpowiedzieli: to jest "niepoważne".

Rosja nie chce już rozmawiać z administracją George'a W. Busha na temat amerykańskiej tarczy antyrakietowej i czeka na ekipę Baracka Obamy. Trzymając się tej polityki, Kreml odrzucił propozycję Waszyngtonu rozwiązania sporu wokół tarczy - donosi rosyjska agencja Itar-Tass, powołując się na źródło na Kremlu.

Rosja chce przyspieszyć prace nad zmianą konstytucji. Zaledwie we wtorek prezydent Dimitrij Miedwiediew przesłał do Dumy swój projekt ustawy, a już w najbliższy piątek ma dojść do głosowania nad wydłużeniem kadencji urzędu prezydenta z czterech do sześciu lat.