W więzieniu w Teheranie zmarł irański bloger, skazany za obrazę najwyższych władz duchowych kraju - twierdzą organizacje obrony praw człowieka. Mężczyzna miał 29 lat.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski na łamach tygodnika "Die Zeit" krytykuje kolejne rządy Niemiec za zbytnie umacnianie politycznej pozycji organizacji wysiedlonych. Jak stwierdził, Niemcy traktują polskie zastrzeżenia inaczej, niż gdyby pochodziły one z Izraela, a Erika Steinbach jest "symbolem pogorszenia klimatu między Polską a Niemcami".

Sąd Rejonowy w Moskwie oddalił w czwartek ostatnie z zażaleń stowarzyszenia Memoriał na postępowanie Głównej Prokuratury Wojskowej Rosji w sprawie rehabilitacji ofiar mordu NKWD dokonanego na polskich oficerach w 1940 roku. Skarga dotyczyła starszego posterunkowego Marcina Świderskiego, którego rozstrzelano w Kalininie (obecnym Twerze) i pogrzebano w Miednoje.

Były przywódca Izraela, Mosze Kacaw został oskarżony o gwałt i inne przestępstwa seksualne wobec podwładnych mu kobiet. Postawione w czwartek zarzuty dotyczą okresu, gdy był ministrem turystyki, a następnie prezydentem Izreala. Kacawowi grozi do 16 lat więzienia.

Łeb świni z wydłubanymi oczami - taką "ozdobę" wywieszono w nocy ze środy na czwartek na bramie prowadzącej na dziedziniec meczetu w dzielnicy Pragi - Kyje. Głowie świni towarzyszył napis "Stop islamowi".

Internet wykroczył już dawno poza granice atmosfery Ziemi. Można w nim znaleźć prawdziwe dźwięki z kosmosu, jakie zostały nagrane przez agencje kosmiczne i nasłuchujących amatorów. Dla chętnych czekają też całkiem poważne badania szmerów z odległych gwiazd.

Gigantyczne chmury dymu, pary i pyłu wulkanicznego - u wybrzeży wysp Tonga w Polinezji wybuchł podwodny wulkan. Na szczęście nie ma żadnego zagrożenia dla ludzi.

Barack Obama podpisał kontrakt na pół miliona dolarów na napisanie książki dla dzieci z korporacją Crown Publishong Group. Jak się okazuje umowa została podpisana 5 dni przed objęciem fotela prezydenta. Informacja wyszła na jaw we wtorek, kiedy Obama złożył deklarację transakcji finansowych, którą pomocnicy prezydenta przygotowali dla Senatu - pisze "Washington Times".

Mężczyzna zabił swoją żonę i dziecko w północnych Niemczech. Po zamordowaniu członków rodziny popełnił samobójstwo. Do tragicznych zdarzeń doszło w nocy ze środy na czwartek.

Papież Benedykt XVI przebywa z pielgrzymką w Kamerunie. Na czwartek ma zaplanowane spotkanie z miejscowymi muzułmanami. Głowa kościoła odprawi też mszę z okazji publikacji dokumentu poprzedzającego październikowy Drugi Synod Afryki.

Co najmniej siedmiu wysokiej rangi działaczy Hamasu zostało zatrzymanych przez armię izraelską na Zachodnim Brzegu Jordanu. Aresztowań dokonano w czwartek rano podczas izraelskiego rajdu.

Barack Obama wprawdzie przedłużył sankcje dla Teheranu, jednak najwyraźniej zależy mu na amerykańsko-irańskim zbliżeniu. Proces ma rozpocząć złagodzenie zakazu kontaktowania się amerykańskich dyplomatów z irańskimi urzędnikami - poinformowało w środę cytowane przez Reutera anonimowe źródło.

Poruszająca historia matki, która umiera i szuka już zastępczej rodziny dla swoich małych synków. Francuzka napisała autobiograficzną książkę, w której opisuje swoje życie i walkę z chorobą. Ma tym pomóc zapewnić przyszłość jej synkom i zostawić im po niej ślad.

Z rodziną podobno wychodzi się dobrze tylko na zdjęciu. Jednak dwaj bracia bliźniacy, którzy w środę zostali zwolnieni z niemieckiego aresztu, mogą tylko cieszyć się z łączącej ich więzi krwi. To właśnie dzięki niej są teraz na wolności.

Już nie Sycylia, a Mediolan jest głównym ośrodkiem działań włoskiej mafii. Takie wnioski wynikają z najnowszego raportu, przygotowanego dla włoskiej prokuratury krajowej ds. walki z mafią.

Media są sprzedajne - uważają ukraińscy politycy. Sami jednak za występ w radiu, telewizji czy wywiad w gazecie płacą słono. O opłatach za pojawienie się mediach ukraińskich polityków napisał w internecie były minister obrony Anatolij Hrycenko.

Gambijskie władze prowadzą na szeroką skalę operację polowania na czarownice. Amnesty International alarmuje, że "uzdrowiciele" wraz z uzbrojoną asystą zatrzymali już około tysiąca osób, które następnie zmuszono do picia ziołowych, halucynogennych wywarów.

Blisko 130 osób zostało ewakuowanych, po tym jak w centrum Londynu wybuchł ogromny pożar. Pali się budynek przy Chancery Lane. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Gabon zyskał ostatnimi czasy w Polsce na popularności. Wszystko za sprawą Jarosława Kaczyńskiego, który rozważał prawdopodobieństwo inwazji tego kraju na Polskę. Teraz papież Benedykt XVI mianował nuncjuszem apostolskim w Republice Kongo i Gabonie Polaka - ks. prałata Jana Romeo Pawłowskiego.

Kolejna fala powodzi i spowodowanych nimi błotnych lawin nawiedziła Peru. Pierwsze doniesienia mówią o dwóch zabitych i dziesięciu zaginionych. Władze kraju wprowadziły stan wyjątkowy.