- Oczywiście, wpłynie on na prezydenta, aby był za Izraelem. Dlaczego by nie? Kim on jest, Arabem? Nie będzie przecież mył podłóg w Białym Domu - po tych słowach ojca szefa kancelarii Baracka Obamy dla izraelskiej gazety zawrzało. Teraz Rahm Emanuel przeprasza za słowa taty.

W desperackiej próbie strażacy, przy wsparciu eskadry lotnictwa, próbowali zwalczyć ogień, który pochłaniał kolejne domy w Santa Barbara. Co najmniej 100 posiadłości w luksusowej enklawie spłonęło, a tysiące mieszkańców zostało ewakuowanych. - Widziałem wart 15 milionów dom w płomieniach, bez wątpienia - relacjonował jeden z rezydentów Tom Bain. - Po prostu wybuchały. Było przeraźliwie gorąco.

Konserwatywnych polityków z Mediolanu oburzyła półnaga kobieta, przykryta kawałkiem tkaniny na biodrach. Według nich kampania, mająca uwrażliwić opinię publiczną na problem gwałtów obraża uczucia religijne.

- Nie ma takiej możliwości, żeby jeden lekarz mógł przepuścić przez swoją kontrolę aż taką ilość bydła - tak minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki uspokajał dziennikarzy po ujawnieniu afery z eksportem do Holandii, Włoch, Ukrainy nieprzebadanego polskiego bydła. Jego zdaniem nie wolno "tragizować i robić supersensacji".

"Szanowny Panie Prezydencie, zabili mi syna. Miał 24 lata. Był sierżantem US Marines" - to pierwsze słowa dramatycznego listu, jaki matka zamordowanego Polaka napisała do Baracka Obamy. Jan Paweł Pietrzak wraz z żoną zostali bestialsko zamordowani w połowie października w Kalifornii. Matka żołnierza prosi prezydenta-elekta o pomoc w wyjaśnieniu motywów zbrodni.

Jego ulubionym powiedzeniem jest "No problem!", do tego jeszcze nie narzeka na swoją pracę. Nic więc dziwnego, że rzucił Brytyjczyków na kolana. 41-letni Janusz Jolkowicz wygrał konkurs na Najbardziej Niebiańskiego Budowniczego w Wielkiej Brytanii.

6 grudnia jest moje święto [Mikołajki - red.] i mam nadzieję, że o tym nie zapomnicie - mówił Nicolas Sarkozy zwracając się do Polaków na szczycie UE-Rosja we francuskiej Nicei. Lista życzeń prezydenta Francji nie jest krótka. Najważniejsze jej punkty to podpis pod Traktatem Lizbońskim i pakiet klimatyczno-energetyczny.

Jerry Rose, mieszkaniec maleńkiego Nanaimo w Kanadzie, oskarżył wielkie firmy takie jak Microsoft, Telus czy Wal-Mart o kontrolowanie fal mózgowych, czarną magię i prowadzenie rytuałów satanistycznych. Za poniesione szkody żąda dwóch miliardów dolarów. Co ciekawe, sędzia Fraser Wilson odmówił natychmiastowego oddalenia wniosku.

Specjaliści ze stoczni, gdzie zbudowano rosyjski podwodny okręt atomowy "Nerpa", kwestionują oficjalną wersję niedawnej katastrofy, według której za śmierć 20 osób odpowiada tylko jeden marynarz. Według konstruktorów niemożliwym jest, by jedna osoba spowodowała wypadek. Tę wersję potwierdzają koledzy marynarza.

Na początku grudnia w Gdańsku Nicolas Sarkozy ma zamiar spotkać się z przywódcą Tybetańczyków Dalajlamą XIV. Pekin "radzi" mu jednak, żeby odwołał spotkanie, bo może ono zaszkodzić wzajemnym stosunkom.

Rosja zgodziła się wstrzymać z rozmieszczeniem rakiet Iskander w Kaliningradzie do połowy 2009 r., zapowiedział po spotkaniu z Dmitrijem Miedwiediewem prezydent przewodniczącej UE Francji Nicolas Sarkozy

Roman Polański ostro skrytykował premiera Włoch Silvio Berlusconiego. W wywiadzie dla dziennika "La Repubblica" wyraził opinię, że Włosi wybrali "króla cwaniaków", który ma "uśmiech klauna" i "pozdrawia jak Hitler".

Zgodnie z życzeniem Kremla, rosyjscy parlamentarzyści gładko i bezproblemowo przyjęli poprawki do konstytucji umożliwiającej wydłużenie kadencji prezydenta z czterech do sześciu lat.

- Nie jest rozważane żadne embargo na eksport polskich zwierząt. Wykrycie fałszerstwa to sukces polskich władz - powiedziała w piątek TVN24 rzeczniczka Komisji Europejskiej Nina Papadoulaki. To odpowiedź Brukseli na wykrycie przez CBA nielegalnych transportów bydła, umożliwionych przez skorumpowanego lekarza weterynarii.

Rosyjskie rakiety Iskander, które mają być odpowiedzią na amerykańską tarczę antyrakietową, staną nie tylko w Kaliningradzie, ale również na Białorusi - zdradził dziennikowi "Wall Street Journal" prezydent Alaksandr Łukaszenka.

Obchodzący w piątek 60. urodziny brytyjski książę Karol chce iść z duchem czasu i wraz z wstąpieniem na tron pozbyć się tytułu "Obrońcy Wiary". Ten zabieg umożliwiłoby usunięcie przedimka "the" z tytułu (ang. Defender of the Faith).

Miliony mieszkańców południowej Kalifornii, a wśród nich sam gubernator stanu Arnold Schwarzenegger, uczestniczyły w czwartek w największych w historii kraju ćwiczeniach. Kalifornijczycy trenowali na wypadek, gdyby stan nawiedziło wielkie trzęsienie ziemi.

Świat nie wywiązał się ze swojej odpowiedzialności i poniósł porażkę, jeśli chodzi o zapewnienie ochrony niewinnym cywilom w Kongo - stwierdziła Juliette Prodhan przedstawicielka organizacji humanitarnej Oxfam w tym kraju.

NASA opublikowała w piątek pierwsze zdjęcie planety spoza naszego Układu Słonecznego, wykonane przez Teleskop Hubble'a. W tym samym czasie Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) opublikowało... pierwszą fotografię planet w nowo odkrytym układzie.

Czy można cegła po cegle rozebrać i wywieźć w nieznane całą cerkiew? Można - i to zaledwie 300 km na północny-wschód od Moskwy.