Roman Polański ostro skrytykował premiera Włoch Silvio Berlusconiego. W wywiadzie dla dziennika "La Repubblica" wyraził opinię, że Włosi wybrali "króla cwaniaków", który ma "uśmiech klauna" i "pozdrawia jak Hitler".

Zgodnie z życzeniem Kremla, rosyjscy parlamentarzyści gładko i bezproblemowo przyjęli poprawki do konstytucji umożliwiającej wydłużenie kadencji prezydenta z czterech do sześciu lat.

- Nie jest rozważane żadne embargo na eksport polskich zwierząt. Wykrycie fałszerstwa to sukces polskich władz - powiedziała w piątek TVN24 rzeczniczka Komisji Europejskiej Nina Papadoulaki. To odpowiedź Brukseli na wykrycie przez CBA nielegalnych transportów bydła, umożliwionych przez skorumpowanego lekarza weterynarii.

Rosyjskie rakiety Iskander, które mają być odpowiedzią na amerykańską tarczę antyrakietową, staną nie tylko w Kaliningradzie, ale również na Białorusi - zdradził dziennikowi "Wall Street Journal" prezydent Alaksandr Łukaszenka.

Obchodzący w piątek 60. urodziny brytyjski książę Karol chce iść z duchem czasu i wraz z wstąpieniem na tron pozbyć się tytułu "Obrońcy Wiary". Ten zabieg umożliwiłoby usunięcie przedimka "the" z tytułu (ang. Defender of the Faith).

Miliony mieszkańców południowej Kalifornii, a wśród nich sam gubernator stanu Arnold Schwarzenegger, uczestniczyły w czwartek w największych w historii kraju ćwiczeniach. Kalifornijczycy trenowali na wypadek, gdyby stan nawiedziło wielkie trzęsienie ziemi.

Świat nie wywiązał się ze swojej odpowiedzialności i poniósł porażkę, jeśli chodzi o zapewnienie ochrony niewinnym cywilom w Kongo - stwierdziła Juliette Prodhan przedstawicielka organizacji humanitarnej Oxfam w tym kraju.

NASA opublikowała w piątek pierwsze zdjęcie planety spoza naszego Układu Słonecznego, wykonane przez Teleskop Hubble'a. W tym samym czasie Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL) opublikowało... pierwszą fotografię planet w nowo odkrytym układzie.

Czy można cegła po cegle rozebrać i wywieźć w nieznane całą cerkiew? Można - i to zaledwie 300 km na północny-wschód od Moskwy.

Osama bin Laden jest odizolowany od głównych sił Al-Kaidy i większość swojej energii poświęca na przetrwanie, przekonywał dyrektor amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej Michael Hayden.

Londyn chce wysłać w przyszłym roku do Afganistanu dodatkowe dwa tysiące żołnierzy, informuje BBC. Tymczasem z czwartkowego sondażu wynika, że ponad dwie trzecie Brytyjczyków uważa, że brytyjskie wojska powinny opuścić Afganistan w ciągu roku.

To, że Rosjanie chcieli w wyniku gruzińskiej wojny obalić prezydenta Micheila Saakaszwilego, było wiadomo już od dawna. Francuski "Le Nouvel Observateur" i brytyjski "Times" relacjonują jednak wydarzenia, które pokazują, jak wielka była determinacja Władimira Putina, by pozbyć się swojego prozachodniego arcywroga.

- Każdy, kto głosował na Baracka Obamę, powinien powstrzymać się od przyjmowania Komunii Świętej - oznajmił ksiądz jednej z parafii w Południowej Kalifornii. Dlaczego Amerykanin wspierający kandydata Demokratów nie może liczyć na wyrozumiałość kleru? - Obama jest zwolennikiem aborcji, a jego poparcie jest fizycznym obcowaniem ze złem - bez ogródek tłumaczy ksiądz Jay Scott Newman.

Jose Barroso nawołuje do dobrych kontaktów z Rosją. "Lepiej ją angażować, niż izolować. Lepiej mieć ją po swojej stronie w zmaganiach z kryzysem, globalnym ociepleniem, problemem Iranu. Nowa zimna wojna to ostatnia rzecz, jakiej nam trzeba" - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" przewodniczący Komisji Europejskiej.

Hillary Clinton na pewno nie zostanie prezydentem USA, ale może zostać sekretarzem stanu. Amerykańskie media wymieniają ją wśród kandydatów na szefa dyplomacji w administracji Baracka Obamy.

3 lata i 4 miesiące spędzi w więzieniu 17-letni Brytyjczyk, który pobił w Bradford polskiego imigranta. Za niebezpieczne narzędzie napastnikowi posłużyła cegła. Marcin K. od jej uderzeń doznał trwałych obrażeń na ciele. W wyniku pobicia Polakowi założono aż 48 szwów.

Wielogodzinne ulewy i burze dały się mocno we znaki mieszkańcom rzymskiej dzielnicy Zatybrze, która została całkowicie zalana. Kto ponosi za to odpowiedzialność? Wiele wskazuje na to, że wszystkie drogi prowadzą do... Białego Domu.

Jeszcze w tym tygodniu w Waszyngtonie, Rosja i Unia Europejska mają zespolić siły w sprawie toczącego się na świecie kryzysu finansowego. - Myślę, że będziemy mówić jednym głosem (...) - powiedział biznesmenom we francuskim Cannes prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew.

Cała załoga - siedem osób - zginęła, po tym jak amerykański transportowiec rozbił się w Iraku. Samolot przewoził ładunek firmy kurierskiej FedEx. - Wygląda na to, że straciliśmy wszystkich - powiedział rzecznik amerykańskich sił kapitan Charles Calio.

Do Kanady bez wiz? Tak, ale jedynie z paszportem biometrycznym - przypomina polskie ministerstwo spraw zagranicznych.