Od kilkunastu godzin po okołoziemskiej orbicie krąży pierwszy irański satelita. "Omidem", czyli "Nadzieją" Teheran uczcił 30. rocznicę islamskiej rewolucji. Waszyngton nie podziela jednak entuzjazmu irańskich władz.

Waszyngton jest gotowy do rozmów z palestyńskim Hamasem, by zakończyć konflikt izraelsko-palestyński. Stawia jednak warunki, których spełnienie przez radykałów jest wątpliwe.

Niepozorny kawałek Morza Czarnego kryje w sobie miliardy metrów sześciennych gazu ziemnego i złoża ropy naftowej. Od lat spór o niego toczyły Ukraina i Rumunia. W końcu rozstrzygnął go Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze.

Od kilku tygodni Madagaskarem rządzi chaos. Przeciwko prezydentowi kraju wystąpił mer stolicy, ogłaszając się obrońcą ludu. A wszystko, w nawiązaniu do słynnej ukraińskiej rewolucji, w kolorach pomarańczy.

Przesuwane od lat, rosyjsko-białoruskie porozumienie o wspólnej obronie granic zostało w końcu podpisane. W Moskwie przypieczętowali prezydenci Rosji Dmitrij Miedwiediew i Białorusi Alaksandr Łukaszenka.

Indyjscy przedstawiciele władz lokalnych w stanie Dźharkhand, otrzymali darmowe telefony komórkowe. Dzięki nim mają mieć możliwość szybkiego informowania policji o niebezpiecznych działaniach maoistowskich rebeliantów.

Włoski dziennik "Il Giornale" zaryzykował tezę, iż ujawnienie i emisja wywiadu z biskupem - lefebrystą Richardem Williamsonem, w którym zaprzeczył on m.in istnieniu komór gazowych oraz zamordowaniu milionów Żydów, tuż przed zdjęciem ekskomuniki z lefebrystów, zostały zaaranżowane przez środowiska, które chciały przysporzyć kłopotów Benedyktowi XVI.

Premier Mongolii Sandż Bajar jechał konno w czasie śnieżnej zamieci, gdy nagle jego koń się spłoszył i zrzucił jeźdźca. Szef mongolskiego rządu spadł z konia i doznał poważnych obrażeń kręgosłupa.

Hiszpańska policja zatrzymała w Barcelonie i Walencji co najmniej dziesięć osób, które zajmowały się fałszowaniem paszportów i innych dokumentów dla Al-Kaidy - poinformowały hiszpańskie media. Nie jest jasne, czy wszyscy aresztowani mają związek z siatką Osamy bin Ladena. Sprzeczne są również doniesienia o liczbie zatrzymanych.

Polskie mięso na litewskich bazarach jest sprzedawane jako litewskie, bo nie ma odpowiedniej kontroli. Aby zapobiec tym praktykom, litewskie służby weterynaryjne i celnicy z grup mobilnych zaostrzą kontrolę wwożonego z Polski mięsa - informują litewskie media.

Kolejna grupa rolników niezadowolonych ze zbyt niskich cen swoich produktów, przypłynęła o świcie do portu w Pireusie, aby dołączyć do protestujących od wczoraj kolegów. Do starć z policją doszło, gdy strajkujący chcieli wypłynąć w kierunku Aten.

27-letni mężczyzna, który na uniwersytecie w Cambridge rzucił butem w premiera Chin Wena Jiabao, odpowie przed sądem - podała brytyjska policja. Napastnik został oskarżony o zakłócenie porządku publicznego i 10 lutego stanie przed sędzią w Cambridge.

Rebelianci talibscy wysadzili w powietrze most w rejonie Przełęczy Chajberskiej w Pakistanie na granicy afgańskiej, blokując tym samym główny szlak zaopatrzenia wojsk stacjonujących w Afganistanie - powiadomiły miejscowe władze.

Zima nie opuszcza Wielkiej Brytanii. Po wczorajszym ataku śnieżycy, największym od 18 lat, stolica została sparaliżowana. Synoptycy ostrzegają, że dzisiaj śnieg będzie sypać dalej. Śnieżyce spodziewane są również na północy kraju. Na Kontakt TVN24 dostajemy kolejne zdjęcia z zasypanych śniegiem Wysp.

To nie tylko pierwszy w historii USA czarnoskóry piastującym urząd prokuratora generalnego, ale też jedyny czarnoskóry minister w gabinecie Obamy. Amerykański Senat zatwierdził w poniedziałek nominację Erica Holdera na stanowisko prokuratora generalnego. Oficjalnie zaprzysiężony zostanie we wtorek.

Tą sprawą zajmował się minister zdrowia Włoch i Sąd Najwyższy. 37-letnia Eluana Englaro jest od 17 lat w stanie śpiączki wegetatywnej. Kobieta ma być tej nocy odłączona od aparatury podtrzymującej życie. Przed kliniką, gdzie ma dojść do eutanazji, gromadzą się protestujący.

Watykan popełnił błędy w sprawie lefebrystów - przyznał jeden z kardynałów w Radiu Watykańskim. Po skandalu wokół lefebrysty negującego holokaust, nie szczędzono krytyki papieżowi Benedyktowi XVI.

Polska społeczność w Chicago jest w żałobie po śmierci sześciorga Polaków, którzy zginęli w katastrofie samolotu. Nasi rodacy rozbili się turystyczną Seneką w piątek koło miejscowości Kenova w stanie Wirginia Zachodnia.