Estoński szpieg mógł przekazać wywiadowi rosyjskiemu tajne informacje o amerykańskiej tarczy antyrakietowej i metodach obrony przed atakami cybernetycznymi - pisze brytyjski "Times" w wydaniu internetowym. Gazeta podkreśla, że to najpoważniejszy przypadek szpiegostwa przeciwko NATO od czasu zakończenia zimnej wojny.

Brytyjska królowa Elżbieta II jest skłonna ustąpić, gdy skończy 87 lat. Za pięć lat książę Karol może zostać królem - twierdzi tygodnik "Sunday Express".

Wojna narkotykowych gangów w Meksyku nie słabnie. Co najmniej 22 osoby zginęły od piątku na północy Meksyku, w strefie graniczącej z Kalifornią - podały w niedzielę źródła sądowe.

Na Sycylii, lekarze rodzinni leczą także zmarłych – taki jest rezultat policyjnego śledztwa, która odkryła, że ponad 51 tysięcy osób znajduje się ciągle na listach lekarzy. Po co? By mogli otrzymywać przysługujący im z tego tytułu dodatek z regionalnego funduszu zdrowia.

Czy będzie spokojniej w Kongo? Bardzo możliwe. Lider kongijskich rebeliantów Laurent Nkunda zgodził się na wsparcie oenzetowskiego procesu pokojowego we wschodnim Kongo. Rebelianci przystali na respektowanie zawieszenia broni oraz na stworzenie korytarza dla międzynarodowej pomocy.

Muzyka łagodzi obyczaje? Nie w tym przypadku. Podczas wręczenia nagród muzycznych w londyńskiej O2 arena (największa sala koncertowa) trzy osoby zostały pchnięte nożem. Stan jednej z nich jest poważny, dwóm pozostałym nic nie zagraża.

15 osób, w tym 7 policjantów zginęło, a 20 kolejnych zostało rannych w niedzielnym zamachu samobójczym w irackiej prowincji Dijala. Zamachowiec umieścił bombę w samochodzie.

Tragiczny finał ucieczki przed policją. Dwóch mężczyzn i kobieta zginęli na miejscu po tym, jak ich auto wbiło się w mur przy drodze. Wcześniej młodzi ludzie nie zatrzymali się na wezwanie funkcjonariuszy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Oldham w północno-zachodniej Anglii.

Iracki rząd zatwierdził w niedzielę tzw. pakt bezpieczeństwa, umożliwiający wojskom USA stacjonowanie w tym kraju do końca 2011 roku - powiedział minister spraw zagranicznych Iraku Hosziar Zebari.

Historii choroby Im Dzong Ila ciąg dalszy. Jak informuje północnokoreańska agencja KCNA przywódca Korei Północnej pojawił się publicznie na przedstawieniu wojskowym.

Był dobrze ostrzyżonym, modnie ubranym maklerem z Arizony. Porzucił garnitur i krawat i... został jednym z najgroźniejszych przestępców w całej Ameryce.

Nie tylko Pius XII milczał w sprawach, w których powinien był zabrać głos. Tak jak on o Holokauście, o zbrodniach komunizmu nie mówił głośno Paweł VI. O milczeniu papieży w watykańskim dzienniku "L'Osservatore Romano" pisze włoski historyk Andrea Riccardi.

12 górników zginęło w sobotę w kopalni Petrila, w zagłębiu Jiu w Rumunii, w wyniku wybuchów gazu kopalnianego - poinformował rumuński minister gospodarki i finansów Varujan Vosganian. Ogień zabił najpierw górników pracujących pod ziemią, potem spieszących im na pomoc ratowników.

Co najmniej trzy osoby zginęły, a 19 zostało rannych po tym, jak zawalił się tunel metra w Hangzhou we wschodnich Chinach. W miejscu zawalonego tunelu powstał wielki krater, do którego wpadło kilkanaście pojazdów. 17 osób pozostaje odciętych w zablokowanym odcinku tunelu.

Na skutek gigantycznych pożarów ponad 10 tysięcy osób zostało ewakuowanych w Kalifornii. Kilkadziesiąt domów na przedmieściach Los Angeles kompletnie spłonęło. W pobliżu Yorba Linda ewakuowano polską szkołę - informują nasi internauci.

Chciałbym, by najbliższy rok był rokiem zawieszenia broni. To jest moja oferta do obu braci Kaczyńskich: i prezydenta i prezesa PiS - powiedział w sobotę premier Donald Tusk w wywiadzie w telewizji Polsat. - Przez rok gadajmy uczciwie i solidnie, rzetelnie o tym, co możemy zrobić - dodał.

- Każdy kraj może sam podjąć decyzję, czy chce mieć tarczę antyrakietową, czy nie - powiedział w Waszyngtonie prezydent Francji i obecny przewodniczący Unii Europejskiej Nicolas Sarkozy. Z kolei prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew oświadczył, że wierzy w pomyślne rozwiązanie sporu z USA dotyczącego tarczy antyrakietowej.

W stolicy Bułgarii w sobotę wieczorem miało miejsce trzęsienie ziemi o sile 4 stopni w skali Richtera. Nie ma doniesień o ofiarach i większych stratach materialnych.

W Nepalu rozpoczął się spis powszechny tygrysów. Liczenie ułatwią kamery na podczerwień. Prawdopodobnie wynik spisu rozczaruje, bo wiele tych zwierząt padło ofiarą nasilającego się w ostatnich latach kłusownictwa.

Co najmniej 12 osób zginęło w wyniku wybuchu gazu w kopalni Petrila w zagłębiu Jiu w Rumunii. Pod ziemią doszło do 2 eksplozji. Pierwsza zabiła 8 górników i raniła 9. Do drugiej doszło podczas akcji ratunkowej - wtedy zginęło 4 ratowników.