Dwóch amerykańskich astronautów wyruszyło na ponad sześciogodzinny spacer w kosmosie. Celem misji jest rozwiązanie długotrwałego problemu z systemem zasilania międzynarodowej stacji kosmicznej.

Czeski parlament odłożył rozpatrzenie projektów ustaw o rozmieszczeniu elementów amerykańskiego systemu obrony rakietowej do czasu ukonstytuowania się kolejnej administracji w Waszyngtonie - zapowiedział przewodniczący czeskiej Izby Poselskiej Miloslav Vlczek.

Amerykańskie rakiety Patriot typu ziemia-powietrze pojawią się w Polsce w przyszłym roku - powiedział szef polskiego resortu obrony Bogdan Klich. - Na razie tymczasowo, a od 2012 r. na stałe - mówił dziennikarzom.

- Wysiłki strony gruzińskiej na rzecz zwiększenia potencjału wojskowego są niepokojące i myślę, że te inicjatywy mogłyby mieć konsekwencje większe niż to, co widzieliśmy w sierpniu - powiedział rosyjski minister obrony Anatolij Sierdukow, nawiązując do pięciodniowej wojny rosyjsko-gruzińskiej.

Film o Robercie Dziekańskim, polskim imigrancie śmiertelnie rażonym paralizatorem przez funkcjonariuszy kanadyjskiej policji, dostał nagrodę na Europejskim Festiwalu Czterech Ekranów w Paryżu. Czterominutowy obraz dostał główną nagrodę w kategorii produkcji powstałych za pomocą aparatu komórkowego.

- Porwanie tankowca to trudna kwestia, dlatego nie można spodziewać się natychmiastowych rozwiązań - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski. Wcześniej rzecznik resortu potwierdził, że na statku porwanym przez somalijskich piratów jest dwóch polskich marynarzy. Tymczasem według operatora statku, "Sirius Star" dotarł już do wybrzeży Somalii.

Prezydent-elekt Barack Obama w telefonicznej rozmowie z prezydentem Gruzji Micheilem Saakaszwilim zapewnił go, że ma poparcie nowej amerykańskiej administracji - twierdzi Tbilisi.

Nieoczekiwanie hiszpański sędzia śledczy Baltasar Garzon poinformował o umorzeniu śledztwa w sprawie zbrodni dyktatorskiego reżimu generała Franco. Główną przyczyną wstrzymania śledztwa ma być fakt, że dyktator i jego czołowi przedstawiciele nie mogą już być pociągnięci do odpowiedzialności karnej, bo nie żyją.

W przyszłym roku, z okazji 20. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce, w pobliżu Reichstagu w Berlinie zostanie odsłonięta tablica poświęcona "Solidarności". Ma to być jeden z pierwszych etapów poprawiania relacji polsko-niemieckich.

Do tej pory wsławili się rzutem martwym kotem w McDonaldzie i urządzeniem orgii w moskiewskim muzeum biologii. Teraz artystyczna grupa "Wojna" postanowiła zaistnieć w inny, niemniej spektakularny sposób.

Włoski minister spraw wewnętrznych Roberto Maroni, chce zamknięcia granic przed robotnikami spoza Unii Europejskiej. Głównym argumentem przemawiającym za tym pomysłem ma być, zdaniem Maroniego, konieczność pomocy cudzoziemcom przebywającym już na terenie Włoch. Granice Włoch dla obcokrajowców mają zostać zamknięte na dwa lata.

Bezdomny mężczyzna został skazany przez sąd w Los Angeles na karę więzienia za podpalenie lasu. Oprócz tego będzie go to sporo kosztować. Pożar wzniecony przez Stevena Butchera dwa lata temu, był piątym pod względem strat w historii Kalifornii.

Choć władze zajęły ich domy i ziemię pod inwestycje, to tysiące Chińczyków z miejscowości Longan w północno-zachodniej prowincji Gansu, nie dały za wygraną i siłą postanowiły wyrazić swój sprzeciw.

Somalijscy piraci są bardzo dobrze wyposażeni i bardzo skuteczni, ale rzadko kiedy zabijają swoich zakładników - mówił w TVN24 ekspert od terroryzmu Krzysztof Liedl. Jak z kolei opisuje BBC, ci ludzie to nowa elita kraju, która ma się coraz lepiej. Mają wszystko, o czym zwykli Somalijczycy mogą pomarzyć - duże domy, nowe samochody i piękne żony.

Gwałtowne zamieszki na południu Peru. Mieszkańcy jednego tamtejszych miast protestują przeciwko budowie placówki utylizacji odpadów. Starli się z policją i ochroniarzami. Jeden mężczyzna został zastrzelony, a 36. rannych.

Yahoo – jedna z największych spółek internetowych – poszukuje nowego dyrektora wykonawczego. Firma wynajęła nawet firmę headhunterską, która ma znaleźć odpowiedniego kandydata. Jak poinformowała firma, ze stanowiskiem dyrektora wykonawczego spółki żegna się Jerry Yang.

Grabieże, strzelaniny, wybuchy i porwania. W sto dni od wybuchu konfliktu rosyjsko-gruzińskiego, krajobraz po wojnie jest druzgocący - alarmuje Amnesty International. Mimo że wzdłuż granicy Gruzji i Osetii Południowej została wyznaczona strefa buforowa, wciąż dochodzi tam do poważnego łamania prawa - donoszą obserwatorzy organizacji.