Watykan obawia się przecieków w sprawie procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II. Dlatego też Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych, która zajmuje się sprawą, dokłada wszelkich starań by żadne szczegóły nie przedostały się do wiadomości publicznej.

21 osób zostało rannych w wyniku dwóch eksplozji, do których doszło we wtorek w jednym z banków w Melitopolu, na wschodzie Ukrainy.

To miała być miłość jak z bajki. 17-letnia indonezyjska modelka Manohara Odelia Pinot poślubiła prawdziwego księcia Malezji. Życie małżeńskie okazało się jednak dla niej prawdziwym dramatem. - Byłam seks-niewolnicą mojego męża - oświadczyła kobieta.

Francuski "Spiderman" znów zadziwił, a przy okazji znów trafił do aresztu. Tym razem do australijskiego, bo właśnie w Sydney dokonał kolejnego zapierającego dech w piersiach wyczynu - bez żadnych zabezpieczeń wspiął się na 41. piętrowy drapacz chmur.

Stany Zjednoczone udzielą "wszelkiej koniecznej pomocy", żeby dowiedzieć się, co się stało z francuskim Airbusem - oświadczył we wtorek prezydent USA Barack Obama. Maszyna, którą leciało 228 osób, zaginęła w poniedziałek nad Atlantykiem. Do tej pory nie udało się ustalić, co tak naprawdę stało się z samolotem.

Pokazywanie nagiego ciała w Arabii Saudyjskiej jest surowo zabronione. Co zatem z fotografiami półnagich gwiazd, które masowo napływają z Zachodu? Rząd ma sposób. Zatrudnił armię specjalnych religijnych funkcjonariuszy, którzy swoje dnie spędzają na zamalowywaniu pisakami zakazanych widoków.

O tym mówiło się od dawna. Kim Dzong Un - najmłodszy syn przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Ila, będzie jego następcą - władze w Phenianie poinformowały o tym swoje dyplomatyczne misje.

Korea Południowa wzmocniła we wtorek sporny odcinek granicy morskiej z Koreą Północną i wysłała w ten rejon nowoczesny okręt rakietowy - poinformowała południowokoreańska marynarka wojenna.

Kanadyjska Królewska Policja Konna nie będzie już używać takich paralizatorów jakich użyto przeciwko Robertowi Dziekańskiemu. Polak zmarł na lotnisku w Vancouver najprawdopodobniej po tym jak policjanci obezwładnili go właśnie paralizatorem.

Polacy i Rosjanie mogą już wkrótce rozpocząć współpracę nad wspólnym projektem upamiętnienia zbrodni katyńskich - pisze "Dziennik". Rządy obu krajów miałyby w przyszłym roku w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej powołać wspólną fundację, która zajęła by się sprawą pamięci o zamordowanych polskich oficerach.

Pakistańska armia wyzwoliła we wtorek studentów i nauczycieli uprowadzonych dzień wcześniej przez talibów - poinformował rzecznik wojskowy w Pakistanie. Wcześniej uprowadzono 400 osób, odbito około 80, ale wielu z porwanych uciekło już wcześniej, przy transporcie.

Piloci samolotu brazylijskich linii lotniczych TAM, lecącego po kursie zbieżnym z trasą zaginionej maszyny Air France, mogli widzieć szczątki francuskiego Airbusa - informują brazylijskie władze. Na jakąkolwiek informację o losach Airbusa czekają zrozpaczone rodziny. W tym brazylijska rodzina królewska - wśród zaginionych jest pretendent do tronu, książę Pedro Luis de Orleans e Braganza.

Administracja Obamy chciała, by akta, które mają być argumentem za więzieniem ponad 100 osób w bazie wojskowej Guantanamo na Kubie pozostały tajne. Sąd w USA odrzucił jednak ten wniosek. Podkreślono, że rząd nie może pozbawić opinii publicznej wglądu do dokumentów.

Pewien Szwajcar wykazał się wyjątkową niefrasobliwością. Gdy jechał autostradą odpadły mu na raz wszystkie koła, ponieważ przy zmianie ogumienia z zimowego na letnie... pomylił śruby.

Człowiek, który jest podejrzewany o zamordowanie Polki - Kingi Legg - został schwytany. Policja znalazła go w lesie w okolicach hrabstwa Cheshire, gdzie od kilku dni mieszkał w namiocie.

Na pokładzie zaginionego samolotu Air France relacji Rio de Janeiro-Paryż z 228 osobami było dwóch polskich obywateli. Dwaj mężczyźni bilet na feralny lot kupili w Poznaniu. Airbusem lecieli obywatele 32 państw, w tym Francuzi, Brazylijczycy, Niemcy.

- To cud, mieliśmy być w tym samolocie - mówi dwoje Francuzów, którzy mieli lecieć feralnym lotem AF 447, z Rio de Janeiro do Paryża. W dalszym ciągu nie udało się ustalić co stało się z maszyną linii Air France.

Procedura beatyfikacyjna przebiega w "normalnym tempie" - zapewnił w poniedziałek relator procesu, francuski dominikanin ojciec Daniel Ols. W niedzielę włoska "La Stampa" pisała, że przeszkodą w szybkiej beatyfikacji Jana Pawła II jest prywatna korespondencja papieża z jego krakowską przyjaciółką Wandą Półtawską.

Aż 66 procent irlandzkich wyborców poparłoby Traktat Lizboński, gdyby referendum odbyło się w minionym tygodniu - takie wyniki daje sondaż, którego rezultaty publikuje w poniedziałek "The Irish Times".