Czego się nie robi, żeby żona dostała dobrą posadę w Waszyngtonie? Dla Hillary Clinton jej małżonek Bill jest w stanie zrezygnować nawet z działalności biznesowej. Taki warunek postawiła mu nowa administracja Baracka Obamy, jeśli Hillary miałaby zostać jej członkiem.

Somalijscy piraci zażądali 25 mln dolarów okupu za supertankowiec saudyjski "Sirius Star", który porwali w sobotę u wybrzeży Afryki. Na pokładzie statku są dwaj Polacy.

Udało się opanować pożar, który wybuchł na berlińskim lotnisku Tegel. Wszystkie loty, również cywilne, zostały przekierowane na lotnisko Schoenefeld we wschodniej części niemieckiej stolicy.

Mimo że są w jednej koalicji rządzącej, wzajemnie oskarżają się o polityczne zabójstwa. Na ulice nepalskiej stolicy wyszły tysiące zwolenników komunistów (marksistów-leninistów), by oskarżyć komunistów (maoistów) o zlecanie morderstw na swoich krytykach.

Mimo XXI wieku indyjski system kastowy ma się dobrze. Tak dobrze, że nadal w jego ramach dochodzi do brutalnych morderstw, tylko dlatego, że ktoś ośmielił się złamać skostniałe kastowe przesądy.

Nastolatka przez cztery miesiące żyła bez serca, podłączona do aparatury podtrzymującej życie. Niedawno opuściła szpital w Miami (USA) po przebyciu dwóch operacji przeszczepu serca.

Jedna osoba zginęła, a 23 zostały ranne w Bangkoku podczas protestu pod kancelarią premiera Tajlandii. W tłumie eksplodował granat.

Szacuje się, że somalijscy piraci w tym roku, w formie okupu, otrzymali już od 25 mln do 30 mln dolarów - oświadczył w środę sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. Incydenty z piratami w roli głównej znacznie osłabiły i tak już słabe tymczasowe władze Somalii.

Republikanin John McCain minimalnie wygrał w wyborach prezydenckich z Demokratą Barackiem Obamą w stanie Missouri - poinformowała agencja Associated Press.

- Świat pilnie potrzebuje siły stabilizującej i Stany Zjednoczone są taką siłą - powiedział w Waszyngtonie szef MSZ Radosław Sikorski. Szef polskiej dyplomacji ma również nadzieję, że nowy prezydent będzie umacniać sojusz transatlantycki i nie zmniejszy amerykańskiej obecności wojskowej w Europie.

Strzały, krzyk, płacz i panujący wszędzie chaos - to obraz wojny w Afganistanie, który wyłania się z amerykańskiego filmu "The Other War". Obraz został uhonorowany nagrodą dla niezależnych dziennikarzy.

Redakcja brytyjskiego "Timesa" nie musi przepraszać za felieton jednego ze swych dziennikarzy, który opisał jak Polacy "podpalali synagogi z ludźmi w środku dla rozrywki". Taką decyzję podjęła niezależna komisja rozpatrująca skargi na prasę (PCC - Press Complaints Commission).

"Znaczące ślady uranu" znaleźli inspektorzy Międzynarodowej Agencja Energii Atomowej w miejscu, w którym jeszcze we wrześniu 2007 r. stał tajemnicza konstrukcja, w której mógł kryć się, jak podejrzewał Izrael, podziemny reaktor jądrowy. 6 września ubiegłego roku izraelskie lotnictwo zmiotło budynek z powierzchni ziemi.

Pieniądze, alkohol, a nawet kurczaki i baraninę oferują hinduskie bojówki za głowy chrześcijan we wschodnich Indiach. Od sierpnia w pogromach w stanie Orisie zginęło ponad 60 osób.

Połowa pogrzebów we Włoszech odbywa się "na czarno", bez zgłoszenia ich przez zakład pogrzebowy fiskusowi. Takie wnioski można wysnuć z raportu ogłoszonego przez parlamentarną komisję do spraw danych podatników.

Trzy godziny trwała w Genewie kolejna, tym razem udana, runda rozmów między Rosjanami i Gruzinami dotycząca sposobów rozwiązania sierpniowego konfliktu.

Teheran zamknął dostęp do ponad 5 milionów stron internetowych, którym zarzuca się podkopywanie "religijnej tożsamości" Irańczyków. To kolejny akt wojny ajatollahów z cyberprzestrzenią.

Izraelskie media donoszą, że przywódcy religijni z całego świata zjadą do Polski na zaproszenie arcybiskupa i metropolity krakowskiego Stanisława Dziwisza. Mieliby wziąć udział w obchodach 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej w Auschwitz. - Jest miejsce, które bardziej niż każde inne odzwierciedla horror wojny, rasizmu i zła - Auschwitz. Nie możemy zapomnieć! Mamy obowiązek pamiętać i przekazywać pamięć! - mówi abp Dziwisz.

Izraelscy lewicowi intelektualiści mają dość przeciągającego się konfliktu z Palestyńczykami i postanowili go zakończyć. Ma im w tym pomóc nowa partia, którą będą współtworzyć.