Pawłowicz o Marszu Szmat

22 maja 2013

Poseł PiS atakuje TVN24

Poseł PiS i były minister środowiska Jan Szyszko zaproponował zakaz wstępu dziennikarzy TVN do Sejmu. Powodem ma być sposób prezentowania przez TVN24 wywiadu z posłanką PiS Krystyną Pawłowicz, która twierdzi, że jej słowa obrażające uczestników tzw. Marszu Szmat były jedynie cytatem z zaproszenia na tę imprezę.

"Pawłowicz została sprowokowana". "I dobrze, o marszu zrobiło się głośno"

- Nie można pomagać ofiarom gwałtów operując językiem ich oprawców - przekonywała w "Kropce nad i" Marzena Wróbel (SP), komentując manifestację "Marsz Szmat". - Nie jest winą dziewczyny, że ma mini, tylko winą sprawcy, że ją zgwałcił - ripostowała feministka Kazimiera Szczuka. I dodawała, że wokół wydarzenia "zrobił się rozgłos i o to chodziło".

Pawłowicz wydała oświadczenie. Mówi o "hipokryzji oskarżycieli"

Krystyna Pawłowicz odpowiada na krytykę po swojej kontrowersyjnej wypowiedzi nt. Marszu Szmat. Posłanka PiS pozostaje przy swoim zdaniu i przekonuje, że tylko cytowała "organizatora marszu". "Obrażające mnie komentarze dowodzą jedynie hipokryzji moich oskarżycieli" - napisała.

Parlamentarna Grupa Kobiet potępia. Pawłowicz odpowiada: Różne paniusie się obrażają

Posłanki z Parlamentarnej Grupy Kobiet przyjęły w środę uchwałę krytykującą zachowanie Krystyny Pawłowicz z PiS. Zwróciły się też do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej o zajęcie stanowiska ws. wypowiedzi posłanki PiS. Pawłowicz skomentowała to w następujący sposób: "To jest tak właśnie, jak różne paniusie obrażają się, a nie oglądały programu, nie słyszały, co się mówi, tylko idą takim pędem owiec".

"Dziwki, dewiantki i puszczalscy". Pawłowicz czyta zaproszenie. Ale na co innego

Słowa Krystyny Pawłowicz na temat uczestników sobotniego "Marszu Szmat" wywołały burzę. Atakując uczestników marszu w obronie ofiar przemocy seksualnej nazwała ich dewiantami. Na poparcie swojego stanowiska posłanka PiS podczas rozmowy w TVN24 cytowała - jak zapewniała - zaproszenie na "Marsz Szmat". Wbrew jej deklaracji było to zaproszenie na inną imprezę, po marszu.

Hofman "jako mężczyzna" nie komentuje słów Pawłowicz

- Te wypowiedzi nie są reprezentatywne dla naszego klubu - od kontrowersyjnej wypowiedzi Krystyny Pawłowicz o Marszu Szmat odcina się rzecznik PiS Adam Hofman. Ale za chwilę dodaje: - Wolę jako mężczyzna się w tej sprawie nie wypowiadać.