Masakra w Lahore

30 marca 2016

Bomba wybuchła, gdy obok przejeżdżała ciężarówka

Co najmniej siedmiu członków pakistańskich sił bezpieczeństwa zginęło w wybuchu w mieście Kweta na południowym zachodzie Pakistanu - poinformowała pakistańska telewizja Geo TV. Do ataku przyznali się pakistańscy talibowie.

Odpowiedzialny za zamach na szkołę zabity

Umar Chalifa, który w 2014 roku zorganizował atak terrorystyczny na pakistańską szkołę, w którym zginęło ponad 140 osób, został zabity 9 lipca w ataku powietrznym sił zbrojnych USA w prowincji Nangarhar na wschodzie Afganistanu - poinformował w środę Pentagon. Według komunikatu, wraz z Chalifą zginęło czterech innych rebeliantów.

Po zamachu ponad 31,5 tys. zatrzymanych

Pakistańskie służby bezpieczeństwa zatrzymały ponad 31,5 tys. osób w ciągu pierwszych pięciu dni śledztwa w sprawie niedawnego zamachu terrorystycznego w Lahore, w wyniku którego śmierć poniosły 73 osoby.

Pięć tysięcy zatrzymań. Kim są fanatyczni mordercy chrześcijan?

W ramach obławy na sprawców wyjątkowo krawawego zamachu w pakistańskim mieście Lahore zatrzymano łącznie pięć tysięcy osób - oznajmiły regionalne władze. Bilans ataku samobójcy to 70 zabitych i niemal 300 ofiar. Jego celem były głównie kobiety i dzieci z chrześcijańskiej mniejszości. Atak przeprowadziło ugrupowanie, które nawet jak na standardy pakistańskich talibów jest radykalne i fanatyczne.