Dorian zagroził Amerykanom

3 września 2019

Władze Bahamów poinformowały w środę, że po przejściu huraganu Dorian zarejestrowano ponad dwa tysiące osób zaginionych. Przedstawiciel krajowej agencji zarządzania kryzysowego Carl Smith zastrzegł, że w tej liczbie mogą być uwzględnione osoby, które uciekły do ośrodków ewakuacyjnych.

Liczba ofiar śmiertelnych huraganu Dorian wzrosła do dwudziestu - poinformował minister zdrowia Bahamów Duane Sands. Miejscowe władze podkreśliły w środę, że bilans ten może się jeszcze zwiększyć. W czwartek rano Dorian przybrał na sile i znowu stał się huraganem trzeciej kategorii.

Co najmniej pięć osób zginęło, a ponad dwadzieścia zostało rannych na wyspie Wielkie Abaco na Bahamach w wyniku potężnego huraganu Dorian - poinformował w poniedziałek lokalnego czasu premier tego wyspiarskiego państwa na Atlantyku Hubert Minnis.

Floryda to jest bardzo ciekawy stan, stan, który jest języczkiem u wagi. On się ciągle waha. Momentami wygrywają demokraci, momentami republikanie. To stan, który może obrócić wszystko. W związku z tym Donald Trump podejmuje decyzję, która jest jak najbardziej zrozumiała - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 korespondent "Faktów" TVN Marcin Wrona, wyjaśniając znaczenie Florydy w amerykańskiej polityce. Prezydent USA Donald Trump przełożył wizytę w Polsce z powodu zbliżającego się do Florydy huraganu Dorian.