Bossowie "Pruszkowa" uniewinnieni

13 września 2012

Kolejne zatrzymania w związku z działalnością tzw. grupy mokotowskiej. We wtorek rano policja zatrzymała 14 osób podejrzanych m.in o przemyt, handel narkotykami i napady z bronią, a także jedną osobę przesłuchaną w charakterze świadka. Policja skonfiskowała m.in. pistolet maszynowy "Skorpion", amunicję, środki odurzające i gotówkę. W związku ze sprawą podejrzanych jest już ponad 30 osób. Grupa może mieć związek z napadem na konwojentów w Wólce Kosowskiej w marcu 2013 roku.

- Boimy się powiedzieć, że w Polsce jest mafia, nie chcemy przyjąć do wiadomości, że nie wygraliśmy z Pruszkowem. Politycy nie chcą się do tego przyznać - tak Sylwester Latkowski skomentował środowy wyrok ws. gangu pruszkowskiego. Dziennikarz śledczy "Wprost" przypomniał też słowa jednego ze skruszonych gangsterów, "Masy", który powiedział, że członkowie gangu pruszkowskiego "byli mafią trzepakową, prawdziwa mafia była wyżej".

- Moje słowa, które powiedziałem, kiedy usłyszałem wyrok, są nie do powtórzenia - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Jerzy Dziewulski, odnosząc się do niskich wyroków w procesie gangu pruszkowskiego. Były antyterrorysta dodał: "Nie mam pretensji do sądu, ale ktoś tu nawalił." Drugi gość programu, dziennikarz Piotr Pytlakowski dodał, że "sąd słusznie uznał, że prokuratura w tej sprawie powinna zadać sobie więcej trudu".

- Przez siedem lat procesu prokurator wierzył, że miał dobry materiał dowodowy. W obliczu tego wyroku kolejnym ruchem powinna być apelacja - mówił w "Kropce nad i" Janusz Kaczmarek. Niskimi wyrokami dla członków "Pruszkowa" zbulwersowany jest Adam Hofman z PiS. Za sytuację wini zmianę klimatu wobec przestępców za rządów PO. - Gdyby PiS nie przegrało wyborów, przestępcy nie wyszliby na wolność - mówił.

Posłowie opozycji nie zostawiają suchej nitki na wyroku ws. członków gangu pruszkowskiego. - To porażka prokuratury - mówi Ryszard Kalisz z SLD. - To bulwersujący wyrok - wtóruje mu Zbigniew Ziobro. Sąd skazał oskarżonych na niskie wyroki, kilkunastu - uniewinnił.