TVN24 | Poznań

22-latka zginęła od ciosów pięścią, osierociła dwoje małych dzieci. Jej partner stanął przed sądem

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Piła: Zmarła 22-latka, osierociła dzieci. Zarzuty dla jej partnera (materiał archiwalny)
Piła: Zmarła 22-latka, osierociła dzieci. Zarzuty dla jej partnera (materiał archiwalny)TVN 24
wideo 2/6
TVN 24Piła: Zmarła 22-latka, osierociła dzieci. Zarzuty dla jej partnera

Ruszył proces Huberta K. z Piły. Mężczyzna oskarżony jest o zabójstwo swojej partnerki. Do zbrodni doszło w ich mieszkaniu, w którym przebywały małe dzieci. K. przyznał się do pobicia, ale do zabójstwa już nie.

W czwartek w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie Huberta K. Proces toczyć się będzie za zamkniętymi drzwiami - sąd na wniosek rodziny ofiary wyłączył jawność.

Hubert K. oskarżony jest o zabójstwo swojej partnerki. 22-latka zmarła 9 maja zeszłego roku w Pile. Ciało kobiety znaleziono w jej mieszkaniu po tym, jak jej ojciec wezwał służby ratunkowe.

W sprawie zatrzymano wówczas partnera 22-latki. Para mieszkała razem wraz z dwójką dzieci w wieku trzech lat i około 1,5 miesiąca. W chwili zatrzymania 23-latek był nietrzeźwy, miał ponad dwa promile alkoholu.

Wyniki sekcji wykazały, że kobieta zmarła w wyniku licznych obrażeń wewnętrznych. Miała obrzęk mózgu, stłuczenie powłok czaszki na powierzchniach wewnętrznych, rozległe krwawienie podpajęczynówkowe. Według wstępnych ustaleń śledczych 22-latka była bita pięścią i otwartą dłonią w twarz, uderzała też głową o posadzkę.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Zachowanie wyczerpuje znamiona zabójstwa"

23-letniemu Hubertowi K., partnerowi zmarłej, początkowo przedstawiono zarzuty spowodowania obrażeń, które doprowadziły do śmierci 22-latki. Przyznał się do winy i trafił do aresztu.

Potem śledczy zmienili kwalifikację zarzucanego mężczyźnie czynu na zabójstwo z zamiarem ewentualnym. - Prokuratura jeszcze raz przeanalizowała zebrany materiał dowodowy, który uprawdopodobnił, że ten czyn należy zakwalifikować z artykułu 148 Kodeksu karnego, dotyczącego zabójstwa. Wstępnie przyjęto łagodniejszą kwalifikację, ale prokurator w dalszym toku śledztwa uznał, że to zachowanie wyczerpuje znamiona zabójstwa – mówił po zmianie kwalifikacji czyny Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Do zabójstwa 23-latek już się nie przyznał i odmówił składania wyjaśnień.

Za zabójstwo z zamiarem ewentualnym Hubertowi K. grozi kara od ośmiu lat więzienia do dożywocia.

Do tragedii doszło w Pile

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości