Poznań

Poznań

Basen, zoo, zawody sportowe i zwiedzanie Fortu VII. To tylko niektóre z licznych atrakcji, jakie czekają na najmłodszych poznaniaków z okazji Dnia Dziecka.

Stadion, koziołki, słodkie przysmaki a nawet ziemniaki. Do tego Ryszard Grobelny, który po angielsku zaprasza kibiców z Irlandii na Euro 2012. Krótki spot zrealizowany przez irlandzkie radio można zobaczyć już w sieci i irlandzkiej telewizji publicznej.

Zarzuty zniszczenia mienia usłyszał, zatrzymany kilka dni temu w Poznaniu, grafficiarz podpisujący się tagiem Pive. Może on być odpowiedzialny za zniszczenie setek murów kamienic i wiat przystanków komunikacji miejskiej

W poznańskiej strefie kibica bawić się będą nie tylko dorośli ale także najmłodsi. Specjalnie dla nich przygotowana będzie Strefa Junior.

Portret kompozytora i klawisze – tak wygląda nowy mural, który zdobi do niedawna szare mury przystanku Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Namalowano go w ramach Festiwalu Kultury Studentów Kulminacje.

Bartosz Bereszyński, Marcin Klatt, Jakub Słowik i Krzysztof Sobieraj opuszczają Wartę Poznań. Nie wiadomo czy w klubie zostanie Piotr Reiss.

To ostatni dzień na zakup biletów Zarządu Transportu Miejskiego w starych, niższych cenach. Od piątku będzie drożej. Na osłodę ZTM przygotował kilka nowości i promocji.

Poznańska strefa kibica rośnie z dnia na dzień. W środę zaprezentowano centrum medialne, w którym kilkuset dziennikarzy będzie pracować podczas piłkarskich mistrzostw Europy. Do organizatora Fan Zone wpłynęło ponad 500 wniosków akredytacyjnych.

Alphaville, Maleńczuk, Wilki, Gaba Kulka, De Mono, Coma, Luxtorpeda, MEZO, Audiofeels, Elektryczne Gitary i Małgorzata Ostrowska. W sumie ponad 60 koncertów odbędzie się podczas Euro 2012 w poznańskiej strefie kibica.

ZTM rezygnuje z ostatniej w Poznaniu linii pospiesznej. Zamiast autobusu "A" będzie kursować linia 45. Spore zmiany czekają także mieszkańców Franowa i Rataj.

- To perła, skarb! – tak o nowym nabytku Muzeum Broni Pancernej mówi jego kustosz, major Tomasz Ogrodniczuk. Do Poznania trafił zabytkowy egzemplarz tankietki TKS, która uczestniczyła w kampanii wrześniowej. Zwiedzający po raz pierwszy zobaczą go w sobotę, w czasie muzealnego Dnia Dziecka.

Po ośmiu miesiącach tramwaje wróciły na rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Na razie jeździ tam, tymczasowo, tylko "15". Na powrót "7" pasażerowie muszą jeszcze poczekać.

Dodatkowe autobusy i tramwaje. Do tego specjalne linie z lotniska, dworca i strefy kibica na stadion oraz cyfrowy plan miasta. Tak wygląda komunikacja miejska w Poznaniu na Euro 2012.

Już w sobotę na lednickich polach odbędzie się XVI spotkanie młodych Lednica 2000. W tym roku hasłem III Apelu Tysiąclecia przewodnim spotkania będzie "Miłość cię znajdzie".

Grafficiarza, który prawdopodobnie odpowiedzialny jest za zniszczenie setek murów poznańskich budynków, a także szyb w tramwajach i autobusach, zatrzymali poznańscy policjanci. Straty poniesione tylko przez miejską komunikację szacowane są na 200 tys. zł.

Sąd Apelacyjny w Poznaniu negatywnie zaopiniował we wtorek wniosek o ułaskawienie Jakuba T., skazanego za gwałt w brytyjskim Exeter. Wniosek złożyła żona skazanego. Wcześniej wniosek kobiety pozostawił bez dalszego biegu sąd okręgowy. Decyzje te oznaczają, że wniosek nie zostanie przedstawiony prezydentowi.

We wtorek pierwsi pasażerowie skorzystali w nowej hali przylotów portu lotniczego Ławica. Przylecieli rejsem czarterowym z Sharm El-Sheik, punktulanie o godzinie 15:20 – informują władze lotniska.