Poznań

Poznań

Bartłomiej Pawłowski został wypożyczony na rok do Warty Poznań z Jagiellonii Białystok. Zielonych wzmocni także Wojciech Trochim, grający ostatnio w Sandecji Nowy Sącz.

Za co lubisz Poznań? - Za przyrodę, za to, że dużo można w nim jeszcze zmienić, za fajną energię, ludzi, przestrzeń- odpowiadają członkowie stowarzyszenia My Poznaniacy w swoim najnowszym filmiku.

W nocy w Poznaniu może się spodziewać silnego wiatru, burze oraz ulewnych opadów deszczu i gradu - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu.

Policja zatrzymała w Poznaniu osobę, która mogła brać udział w zabójstwie na ul. Mickiewicza. W nocy z soboty na niedzielę 20- latek został tam raniony nożem. Mimo starań lekarzy, zmarł.

Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes klubu Warta Poznań, wysłała list do Mario Balotellego. Do listu dołączyła chusteczki na otarcie łez po przegranej w finale Euro 2012 z Hiszpanami i swoje zdjęcie. – Proszę przestań płakać - apeluje w swoim liście.

Sąd utrzymał wyrok w sprawie Krzysztofa M. Były szef stowarzyszenia kibiców KKS Lech Poznań pseudonim „Litar” został skazany na karę więzienia w zawieszeniu i zakaz wstępu na stadiony przez 3 lata. Musi tez wypłacić odszkodowanie kibicom, których szarpał i opluł 2 lata temu.

Matkę noworodka, którego ciało znaleziono w czerwcu w Luboniu na jednym z osiedlowych śmietników, oskarżono o zabójstwo. Podejrzana w swoich wyjaśnieniach nie przyznała się do uduszenia dziecka.

Egzotyczne gady ostatnio wyjątkowo upodobały sobie okolice Poznania. Nie tak dawno jednego z wędkarzy mocno zaskoczył wyłowiony z Warty krokodyl. Tym razem w mieście, przy ulicy Naramowickiej, znaleziono agamę brodatą.

Żadna drużyna koszykarska ze stolicy Wielkopolskiej nie zagra w najbliższym sezonie w ekstraklasie. PBG Basket Poznań wycofał się z rozgrywek z powodu braku pieniędzy.

Radni Osiedla Stare Miasto już teraz pytają, na co wydać pieniądze, przewidziane na inwestycje w 2013 roku. Pomysły można zgłaszać do 25 lipca.

Cztery poznańskie zabytkowe tramwaje czekają na remont w zajezdni przy ul. Głogowskiej. Do końca roku na tory wyjedzie po modernizacji jeden z nich - wagon typu ND. Na kolejne potrzeba nawet blisko milion złotych. Trwa zbiórka pieniędzy.

51 spektakli, artyści z 22 krajów, 26 przestrzeni festiwalowych - w środę rozpoczyna się Festival Malta 2012. – To święto teatru, sztuk per formatywnych, muzyki i filmu - mówi Anna Reichel, rzeczniczka imprezy.

Numerów rejestracyjnych dla jednośladów należących do mieszkańców Poznania z początkiem PO wystarczy tylko do końca roku. Jaka literka zastąpi O? Do 15 lipca można głosować w ankiecie na stronie Urzędu Miasta.

Relacja z Poznania, okazuje się reklamą, a Poznań... "prawie" Poznaniem. W czasie Euro 2012 stolica Wielkopolski wzięła udział w kampanii reklamowej słynnego koncernu.

Euro zakończone, czas zacząć patrzeć w przyszłość. Jakie nowe cele wyznaczy sobie Poznań? Pytani o to urzędnicy na razie są mało konkretni. Wyliczają inwestycje drogowe, które chcą dokończyć i zapowiadają starania o powrót kibiców.

Modernizacja ronda Kaponiera - to w Poznaniu największa tegoroczna inwestycja, która namiesza w kursowaniu tramwajów. Wciąż jednak nie wiadomo kiedy się rozpocznie. W wakacje z utrudnieniami muszą liczyć się na pewno mieszkańcy Piątkowa, Winograd, Sołacza i Winiar.