Poznań

Poznań

Ponad 8 tys zł udało się zebrać gościom Strefy Hospitality VIP w Poznaniu. Najwięcej, bo aż 5800zł. zapłacił jeden z kibiców za piłkę, którą Michel Platini podpisał podczas swojej wizyty w Poznaniu, w październiku 2011. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie 4,5 letniej Samanthy.

W samo południe jeden po drugim wylądowały na poznańskiej Ławicy samoloty z reprezentacją Włoch i Chorwacji na pokładzie. W czwartek piłkarze spotkają się na murawie i powalczą o kolejne punkty w grupie C.

MPK Poznań kolejny raz testuje pojazd Solarisa. Teraz na ulice wyjechał hybrydowy autobus Urbino 12 z ekologicznym napędem. Kursować będzie do soboty. W środę jeździ na linii 63.

Niezwykły koncert można było obejrzeć w środę na Starym Rynku. Po godz. 12.00 przed ratuszem pojawiła się orkiestra i jedenaście cheerlederek. Odegrano utwór polskiej reprezentacji "Koko Euro spoko".

Policjanci, dbający o bezpieczeństwo uczestników Euro 2012, w ciągu ostatniej doby zatrzymali łącznie 23 osoby. Wśród nich są Polacy, Irlandczycy i Chorwaci - podają funkcjonariusze.

Prognozy na kolejne mecze reprezentacji Chorwacji są niekorzystne. Slaven Bilić będzie miał prawdopodobnie okazję założyć swoją wełnianą czapkę. Miał ją na głowie podczas w wygranego (3:1) meczu z Irlandią w Poznaniu, a także w czasie innych ważnych zmagań.

- Około 27 tys. kibiców z Irlandii, Chorwacji i Włoch bawi się w Poznaniu - oszacował Tomasz Stube, rzecznik prasowy Miejsko-Wojewódzkiego Sztabu Operacyjnego. Do miasta na czwartkowy mecz Włochy-Chorwacja ściągają grupy włoskich kibiców.

Volkswagen Poznań planuje wstrzymanie produkcji w związku z meczem polskiej reprezentacji. 2,5 tysiąca pracowników fabryki obejrzy na zakładowym placu zmagania Polaków z Rosjanami. Z kolei pracownicy Bridgestone mogli wziąć dziś urlop wypoczynkowy.

Cristiano Ronaldo, Pepe, Nani i Bruno Alves - wybiegli na murawę boiska treningowego w Opalenicy. Pod okiem szkoleniowca Paulo Bento trenowali przed wylotem na Ukrainę. W środę o godzinie 18.00 piłkarze zagrają tam z reprezentacją Danii.

Sąd Rejonowy Stare Miasto i Grunwald Jeżyce ogłosił kolejne wyroki dla kibiców. W trybie przyspieszonym ukarał czterech Chorwatów i dwóch Irlandczyków.

Sąd Rejonowy w Poznaniu zdecydował o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu. Firma odpowiadała za modernizację stadionu miejskiego w Poznaniu, budowę Stadionu Narodowego oraz PGE Areny.

Do Irlandczyków i Chorwatów dołączają Włosi. „Azzurri” zagrają w czwartek w Poznaniu z drużyną z Bałkanów. Na razie kibice z Italii skupiają się na… poszukiwaniach żon. Fani "Zielonych" odwiedzili z kolei Wartę Poznań.

Zespół Jarzębina kontra Oceana – w strefie kibica szykuje się jutro muzyczny pojedynek, który poprzedzi wielkie piłkarskie emocje. O 20:45 na telebimie zobaczymy mecz Polska – Rosja.

W konterowym hotelu na Górczynie, który powstał mimo braku zgody miasta, miało zamieszkać kilkuset kibiców. Obiekt jest jednak opustoszały. - Prawdopodobnie nasze działania okazały się skuteczne - mówi Paweł Łukaszewski, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.

Pięciu Polaków, którzy brali udział w burdach na Starym Rynku, zostało osadzonych w trybie przyspieszonym. Do sądu spływają kolejne wnioski o ukaranie kibiców.

Lokomotywa z wizerunkiem Stadionu Miejskiego w Poznaniu i herbem Lecha będzie jeździć po torach do rocznicy Euro 2012 w Polsce, a więc do czerwca 2013 roku. To wynik fekt głosowania prowadzonego na stronie internetowej PKP Intercity. Zwycięstwo było bezapelacyjne – zdobyła aż 65 procent głosów!

Aż 370 pojazdów MPK zapewniało komunikację w mieście podczas meczu Irlandia – Chorwacja. - Było kolorowo i bardzo wesoło – podsumowuje Roman Modrzyński, motorniczy, który został jednym z oficjalnych gospodarzy UEFA EURO 2012.

Tuż przed godz. 12 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w fabryce GlaxoSmithKline w Poznaniu. Na miejsce wysłano 5 jednostek straży pożarnej. Pożar udało się już opanować.