Poznań

Poznań

Podczas gdy uniwersytety opuszczają co roku setki nowych socjologów, politologów i kulturoznawców, zawód "mechanik motocyklowy" oficjalnie nawet nie istnieje. Poznańska samochodówka, jako pierwsza w Polsce otwiera specjalne warsztaty, podczas których będą szkolić się przyszli i na razie jedyni specjaliści od napraw motocykli.

Po Euro 2012 władze Poznania postanowiły zorganizować mecz Polska-Irlandia. Niestety spotkanie się nie odbędzie. Grzegorz Lato, napisał list do Ryszarda Grobelnego w którym informuje – zagramy, ale w Dublinie. Poznań może za to postarać się zorganizować finał Ligi Europejskiej

W Poznaniu trwa spór o miejskie latarnie. Mieszkańcy skarżą się, że drogowcy zapalają je zbyt późno i wieczorami ulice toną w ciemnościach. Urzędnicy tłumaczą, że muszą oszczędzać i latarnie nie mogą palić się dłużej. Proponują jednak mieszkańcom inne rozwiązanie.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali siedem osób z Centrum Kształcenia w Pile. Powodem zatrzymania były fałszywe poświadczenia dla osób, które miały rzekomo brać udział w zajęciach i kursach oraz egzaminach.

- Walczymy, o złoto - deklaruje odważnie Norbert Patkowski, trener polskich kajakarzy polo. Jego podopieczni doskonale radzą sobie w poznańskich mistrzostwach świata. Obydwie seniorskie reprezentacje awansowały ze swoich grup do dalszej fazy rozgrywek i wciąż liczą się w grze o medale.

Mężczyzna przez 5 lat okradał parafię Św. Piotra i Pawła w Szamocinie (woj. wielkopolskie). Przy pomocy dorobionego kluczyka do sejfu zabierał część pieniędzy pochodzących z datków. Podejrzanemu grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Dostać zgodę na pracę poza aresztem, uciec, zabrać paszport z domu i jak najszybciej wylecieć z Polski. Taki plan opracował jeden z więźniów osadzony pod Poznaniem. Prawie mu się udało. Policjanci zatrzymali go tuż przed wejściem na pokład samolotu.

Policjanci z Leszna w ciągu ostatnich dwóch zatrzymali złodzieja i trzech paserów. Odzyskali również nietypowy łup - było to pięć strusich piskląt.

Niebiescy bohaterowie – od rana poznańscy policjanci brali udział w szczytnym celu, jakim jest oddanie krwi dla potrzebujących, chorych dzieci. Wszystko pod patronatem akcji „Niebiescy dzieciom ”.

Poznańskie Słowiki zapraszają do śpiewania w swoim chórze. Poszukują kandydatów z dobrym głosem i słuchem. Jeszcze przez kilka dni chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury.

W ciągu dwóch najbliższych miesięcy 850 pracowników Hydrobudowy może stracić pracę. Wszystko przez kłopoty finansowe firmy, która od początku roku odnotowała około 800 milionów złotych straty - informuje epoznań.pl.

Od nowego roku Poznań przejmie telefony alarmowe 112 z całej Wielkopolski. Rozpoczęto więc nabór na operatorów, którzy będą odbierać je odbierać. Czeka ich niełatwa praca.

Pod koniec sierpnia policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy wykradali pieniądze z miejskich parkomatów. Jak się okazało, byli to pracownicy firmy ochroniarskiej, zajmującej się... obsługą automatów parkingowych. To już drugi taki przypadek w tym roku.

„Canoe Polo World Champioships” - taka literówka znalazła się na bannerach rozwieszonych na poznańskiej Malcie, gdzie trwają mistrzostwa świata. Wszystkie poszły do poprawki.

Kiedyś zdjęcia Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej cieszyły oko czytelników Playboya, teraz mogą się nią zachwycać również filateliści. Prezes Warty Poznań trafiła na znaczek z okazji 100-lecia klubu.

Niecałe dwa lata temu z Katedry Gnieźnieńskiej skradziono pierścień Prymasa Tysiąclecia, teraz zniknął z niej zabytkowy obraz. Policja rozważa kilka scenariuszy, ale złodziei może nie być łatwo namierzyć, bo w Katedrze wciąż jeszcze nie udało się zamontować monitoringu.

To nie będzie łatwa operacja. Z poznańskiej Malty trzeba spuścić cała wodę, żeby przeprowadzić prace konserwatorskie. Konieczne są one ze względu na niesprzyjające związku biogenne, które wpływają tam z rzeki Cybina.

Przed wojną oba kluby należały do ścisłej czołówki, a ich mecze przyciągały uwagę całego kraju. Teraz Warta gra na zapleczu Ekstraklasy, a Pogoń wróciła na piłkarską mapę w 2009 roku, z tym że już nie w Polsce, a na Ukrainie. Teraz spotkają się pierwszy raz od 73 lat.