Poznań

Poznań

Jedna osoba nie żyje, dwie są ranne. To bilans tragicznego wypadku na ulicy Garaszewo pod autostradą A2 w Poznaniu.

Do końca września można przesyłać projekty pomalowania schodów na ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu. Najlepszą pracę poznamy 7 października. Zwycięski projekt wybiorą w głosowaniu internauci.

Po 5 dniach jazdy z prędkością do 60 km/h pokonali ponad 2 tysiące kilometrów. Konwój z amerykańskimi czołgami Patton, który w środę wyruszył z greckiego Valestino, dotarł do Poznania. Pojazdy dołączą do kolekcji Muzeum Broni Pancernej.

35-letnią kobietę i 5-letnie dziecko śmiertelnie potrącił pociąg w Wielkopolsce. - Około godziny 18.20 oficer dyżurny policji w Kościanie otrzymał wiadomość o tym wypadku - poinformował na antenie TVN24 rzecznik poznańskiej policji, Andrzej Borowiak. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tragedii.

Kolejnymi punktami w urodzinowej agendzie Warty Poznań były sobotnia gala i festyn zorganizowany przez Izabele Łukomską- Pyżalską. Podczas części oficjalnej obok pani prezes siedział szef PZPN Grzegorz Lato.

Poznańskie ulice w sobotni wieczór należały do wrotkarzy. Ponad 100 osób z kółkami na nogach przejechało wspólnie 13 km w centrum miasta. – Chodzi o dobrą zabawę- mówili.

W sobotę na ulicach Poznania stanęły Miejskie Reagały Książkowe. W czterech miejscach w centrum miasta poznaniacy będą mogli wymieniać się książkami zostawiając je na półkach specjalnych regałów. - To bardzo dobry pomysł- mówią zadowoleni.

Justyna Rajczyk, studentka Politechniki Poznańskiej wkrótce weźmie udział w finale międzynarodowego konkursu Miss Earth 2012. Zgrupowanie zaczyna się już 3 listopada na Filipinach. Do tego czasu muszą być gotowe finałowe kreacje. Przymiarki idą pełną parą.

Wiek, płeć i umiejętności nie mają znaczenia. Jedyny wymóg, to kółka na nogach. W sobotę o 19:00 w parku Jana Pawła II spotkają się miłośnicy rolek i wrotek. Przejadą ulicami miasta. - Chcemy pokazać, że jest nas wielu - mówią organizatorzy.

Hanna Suchocka przyjęła Honorowe Obywatelstwo Poznania. Tytuł byłej pani premier przyznała rada miasta. - Jestem poznanianką i tak się czuję. Honorowe obywatelstwo jest uznaniem i potwierdzeniem tego, że jestem stąd - powiedziała po uroczystości.

Cztery specjalnie przygotowane regały na książki staną w centrum Poznania. W ramach projektu Miejski Regał Książkowy poznaniacy będą z nich mogli bezpłatnie brać książki, a także oddawać swoje.

W sierpniu drogowcy nie zgodzili się na pomalowanie schodów na Wildzie. Teraz jednak zmienili zdanie. - Jak się chce, to można dojść do porozumienia - cieszy się radny Mariusz Wiśniewski, który interweniował w tej sprawie u dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego oraz funkcjonariusze Izby Celnej z Poznania zlikwidowali rozlewnię nielegalnego alkoholu w Łodzi. Zabezpieczono prawie 10 tysięcy litrów alkoholu i papierosy bez akcyzy. W czasie akcji zatrzymane zostały dwie osoby.

- To będzie największa plenerowa impreza w Poznaniu w tym roku - zapowiada Hubert Niedzielski, rzecznik prasowy Warty Poznań. Klub z Drogi Dębińskiej świętuje swoje stulecie. Po meczu z Pogonią Lwów, w sobotę "Zieloni" zapraszają na festyn.

Niedaleko Ronda Rataje w Poznaniu stanie galeria handlowa. Inwestor właśnie otrzymał pozwolenie na budowę. Inwestycja pochłonie 1,4 mld złotych.

Dwie studentki antropologii obroniły prace licencjackie... przed kamienicą przy ulicy Stolarskiej. Obie na ocenę bardzo dobrą. – Stolarska stała się symbolem braku zgody na niegodziwość i krzywdę - powiedział dr Kacper Pobłodzki, recenzent prac.

Po pracy i w weekendy trójka kolegów spotykała się, by razem popracować w garażu. Nie chodziło o byle jakie majsterkowanie. Zapaleńcy z Poznania stworzyli 48-calowy tablet. – Możemy z niego zrobić stolik lub blat barowy, nie ma problemu - mówi Krzysztof Liszyński, jeden z konstruktorów.