Poznań

Poznań

18 tysięcy kibiców pojawiło się 23 sierpnia 1980r. na pierwszym meczu na nowym stadionie przy ul. Bułgarskiej. Spotkanie Lecha Poznań z Motorem Lublin zakończyło się remisem 1:1, a pierwszą bramkę dla Lecha na nowym stadionie zdobył Marek Skurczyński. Obchodzący w czwartek 32. urodziny Stadion Miejski w Poznaniu zupełnie nie przypomina już dawnej "podkowy".

Policjanci z Czarnkowa pod Poznaniem zatrzymali mężczyznę, który nad rzeką posadził kilka krzaków marihuany. 21-latek wpadł ze świeżo zebranym zbiorem.

Trzy zastępy straży pożarnej przed poznańskim Ratuszem wywołały spore zamieszanie na Starym Rynku. W jednej z kamienic włączył się alarm przeciwpożarowy. Na szczęście okazało się, że alarm był fałszywy.

Od piątku na przejeździe kolejowym przy ul. Fortecznej będą prowadzone prace remontowe. Autobusy linii 65 oraz nocne 241 i 245 zakończą trasę na przystanku przy ul. Okopowej. Tego samego dnia zmienią się trasy linii 63 i 69, które zatrzymają się na Bałtyku.

W konińskim szpitalu przebywa obecnie 35 osób z objawami zatrucia pokarmowego. Są wśród nich Czesi i Amerykanie. Sanepid zamknął stołówkę w ośrodku, w którym odbywają się kolonie. Inspekcja sanitarna zgłosi sprawę do prokuratury.

Policjanci odnaleźli skradzioną około tygodnia temu koparkę wartą prawie pół miliona złotych. Jak się okazało, 45-letni mieszkaniec Minikowa ukrył ją w swoim garażu. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Za niespełna dwa tygodnie poznaniaków czeka kolejna rewolucja komunikacyjna. Wraz z końcem wakacji tramwaje wrócą na trasę Poznańskiego Szybkiego Tramwaju i na ul. Głogowską. Spore zmiany czekają na pasażerów na Ratajach, a połączenie autobusowe zyskają mieszkańcy Wilczego Młyna.

Sąd w Grodzisku Wielkopolskim ukarał w środę naganą sześć osób, u których na działkach policja znalazła niskomorfinowe maki. Działkowcy twierdzili, że to samosiejki.

Wspólna zabawa zespołów z Rosji, Białorusi, Łotwy, Czech, Francji, Hiszpanii, Bułgarii i Turcji. Warsztaty, koncerty czy rekonstrukcja tradycyjnego wesela rosyjskiego. To atrakcje VI Festiwalu Sztuki Ludowej, który rozpoczął się w środę w Poznaniu. Impreza potrwa do niedzieli.

Agenci CBA zabezpieczyli we wtorek dokumenty dotyczące budowy trasy tramwajowej na Franowo. Ruszyło śledztwo, które ma wyjaśnić, czy złamano prawo przy wyborze systemów przeciwpożarowych.

- Kibice cieszą się, że przyszła do klubu i żartują, że w ten sposób Warta może przyciągnąć nawet takie gwiazdy jak Cristiano Ronaldo - pisze elmundo.es o Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej. Portal związany z drugim co do wielkości dziennikiem w Hiszpanii zamieścił artykuł o prezes Warty Poznań.

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskiej na terenie gm. Lwówek (woj. Wielkopolskie). Zabezpieczyli 37 gramów suszu roślinnego i 90 krzaków konopi.