Poznań

Poznań

Drogowcy montują nowe sygnalizacje świetlne przy ul. Grunwaldzkiej. W związku z tym w rejonie skrzyżowań z ulicami Ostroroga i Rycerską wprowadzono nową organizację ruchu. Mieszkańcy nie zważają jednak na znaki i jeżdżą na pamięć.

Zebra na środku skrzyżowania przed Starym Browarem, zamykanie ulic na weekend i koncerty fortepianowe w Parku Chopina. To najciekawsze propozycje mieszkańców na ożywienie Starego Miasta w Poznaniu. Ostatnia szansa na zgłoszenie swojego pomysłu w środę.

Przy brzegu poznańskiego jeziora Rusałka znaleziono zwłoki. Policja ocenia, że mogły tam leżeć wiele miesięcy. Funkcjonariusze na razie nie dzielą się swoimi hipotezami czyje to ciało i jak się tam znalazło.

Profil na facebooku „Chcemy siatkarskich stref kibica” ma już blisko 2,5 tys. fanów. Strefa powstanie w Gdańsku. Wrocław jeszcze myśli. Poznań, jak Warszawa, rezygnuje: – Ze względów organizacyjnych i finansowych miasto nie zorganizuje takiej strefy - odpowiada Rafał Łopka z Urzędu Miasta Poznania.

Przespać się jak Cristiano Ronaldo, zjeść jak Cristiano Ronaldo, rozerwać się jak Cristiano Ronaldo - hotel, w którym w czasie mistrzostw Europy nocowali portugalscy piłkarze, wpadł na pomysł jak zarobić na Euro po Euro i oferuje swoim klientom nietypową usługę.

Policja wciąż poszukuje mężczyzny, który w poniedziałek napadł na bank w Rogoźnie. Napastnik wziął za zakładnika 14-latka, którego sterroryzował nożem. Chłopcu na szczęście nic się nie stało, ale napastnik uciekł z łupem.

Drogowcy rozpoczynają montaż sygnalizacji świetlnych na ulicy Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniach z ulicami Ostroroga i Rycerską. - Nareszcie - cieszą się mieszkańcy okolicy, którzy od lat walczyli o postawienie świateł w tym niebezpiecznym miejscu.

Michał Kowalonek wokalista zespołów Myslovitz i Snowman został okradziony ze sprzętu muzycznego. - To mój drugi raz! Podobno samolot nigdy ten sam budynek nie uderzy! - pisze muzyk na swoim profilu na facebooku.

Zamaskowany mężczyzna napadł na bank w Rogoźnie niedaleko Poznania. Przyłożył nóż do szyi 14-latka i zażądał pieniędzy. Zabrał łup, wsiadł w samochód i odjechał. Chłopcu nic się nie stało.

PKP Intercity wybrał kto zmodernizuje 68 wagonów w ciągu roku. Jedną z trzech firm jest H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych. Poznańskie zakłady wyremontują 20 przedziałowych wagonów pasażerskich 2 klasy.

22 nowoczesne pociągi elektryczne trafią do Wielkopolski. Pierwszy z nich pojawi się już 8 sierpnia. Na regularne linie mają trafić dopiero w grudniu.

Trzy dni, 30 kapel, godziny mocnego grania i tysiące zadowolonych uczestników. Tegoroczny Jarocin Festiwal zakończył się jubileuszowym koncertem Kultu: - Dziękujemy fantastycznej publiczności, kolejna odsłona Jarocina okazała się sukcesem- podsumowują organizatorzy.

Mieszkańcy podpoznańskich Koziegłów mają dość sąsiedztwa Centralnej Oczyszczalni Ścieków. Smród unoszący się w okolicy to nie jedyny problem. Skarżą się na astmę oskrzelową, choroby układu oddechowego, skóry i oczu. Zapowiadają, że podadzą kłopotliwego sąsiada do sądu.

Nie tylko Bryanem Adamsem Poznań żyje. Mieszkańcy miasta będą się mogli tego lata bawić nie tylko na koncercie kanadyjskiego gwiazdora, ale również na trzech dużych festiwalach - Tzadiku, Ethno Porcie i Transatlantyku Jana A.P. Kaczmarka.

166 cm - tyle mierzy najdłuższy warkocz Poznania, a jego posiadaczką jest Alicja Malewska, która wygrała konkurs Warkocz Magdaleny.

"Szlakiem Modernizmu" - tak nazywa się jedna z tras turystycznych opracowana przez miasto. Mapy z trasami turystycznymi dostaniemy w punktach informacji miejskiej a z internetu możemy ściągnąć darmowe audioprzewodniki.

Po transformacji ustrojowej Poznań czekało sporo porządków. W latach dziewięćdziesiątych zmieniano nazwy ulic, którym nadawano komunistycznych patronów. Wiele obiektów stanowi kłopotliwy spadek po dawnej władzy. Są jednak także miejsca, bez których nie wyobrażamy sobie dziś Poznania, a które powstały właśnie w PRL.

W okresie PRL w Poznaniu podejmowano się różnych projektów. Jedne były udane i nieraz przynoszą miastu profity do dzisiaj. Inne stanowią kłopotliwe dziedzictwo tamtych czasów.