Poznań

Poznań

Ten park ułatwia przystosowanie się do ruchu ulicznego. - Nie musimy od razu iść do miasta. Możemy najpierw spróbować sił na mniej zaludnionym obszarze - mówi jedna z osób, które przechodziły dziś przez tor przeszkód dla niewidomych.

Do Muzeum Broni Pancernej trafią niebawem dwa nowe eksponaty. W sobotę po amerykańskie czołgi, M-48 i M-60, które służyły w greckiej armii, wyrusza delegacja z Poznania.

Oficjalnie hodował pszczoły. W rzeczywistości uprawiał marihuanę. 29-letniego plantatora zatrzymali już wielkopolscy policjanci. Ze zlikwidowanej przez nich uprawy można by było zebrać nawet 7 kg narkotyku.

Przez prawie 3 miesiące kierowcy nie będą mogli korzystać ze zjazdu z autostrady A2 do Słupcy. Wielkopolscy drogowcy rozpoczęli remont łącznic oraz budowę ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 466.

Sławomir Hinc, który do stycznia tego roku pełnił funkcję zastępcy prezydenta Poznania, teraz zasiądzie w radzie nadzorczej Term Maltańskich. Taką decyzję podjął jeszcze w połowie czerwca wiceprezydent Mirosław Kruszyński - informuje "Głos Wielkopolski".

Od poniedziałku obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Kolejarze zafundowali mieszkańcom Wielkopolski sporo zmian. Część połączeń została zlikwidowana, niektóre pociągi jadą skróconą trasą.

To już ostatni dzień wakacji, a to oznacza, że niedziela upłynie pod znakiem powrotów do Poznania. Policja prowadzi wzmożone kontrole na drogach.

Od 3 września zacznie obowiązywać zimowy rozkład jazdy w miejskiej komunikacji. W dotychczasowym planie jazdy znajdą się zupełnie nowe godziny kursów. Oprócz rozkładów zmienią się również trasy.

W niedzielę na Stadionie Miejskim Lech Poznań zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Kibice na mecz mogą pojechać dodatkową linią tramwajową. Na trasy wyjedzie też więcej autobusów.

Pokaz pojazdów i Konkurs Elegancji na Starym Rynku zakończyły 39 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Zgromadzonej publiczności zaprezentowało się kilkadziesiąt aut oraz ich załogi, przyodziane w stroje z epoki

O świcie z dworca głównego w Poznaniu wyruszył pociąg z zabytkową lokomotywą na czele. Mimo wczesnej pory, wzbudził duże zainteresowanie na peronie. W trasie nie obyło się jednak bez problemów.

Poznańska Fontanna Wolności nie ma szczęścia. Dopiero, co zakończyło się wielkie czyszczenie, a już pojawił się nowy kłopot - wybita szyba.