Poznań

Poznań

Sąd Apelacyjny w Poznaniu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji, który w maju odrzucił pozew "Wiary Lecha" przeciwko "Gazecie Wyborczej". Kibice domagali się przeprosin od gazety za nieprawdziwe ich zdaniem informacje na temat stowarzyszenia.

- W przededniu Święta Niepodległości w imieniu mieszkańców Poznania miałem okazję przekazać Prezydentowi Komorowskiemu poznańskie rogale świętomarcińskie. Niech wszyscy wiedzą, że Poznań świętuje 11 listopada w wyjątkowy sposób - chwali się na swoim profilu na Facebooku prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

W latach 70. w Poznaniu pojawił się problem z brakiem miejsca na tramwaje w zajezdniach. Na budowę nie było jednak pieniędzy, stąd wymyślono budowę torów odstawczych, które wybudowano w 1985r. Taka prowizoryczna zajezdnia funkcjonowała w Poznaniu aż do dziś. Teraz, po oddaniu hali postojowej na Franowie, kończy się jej historia.

Ośmiu mężczyzn podejrzanych o posiadanie i rozprowadzanie narkotyków zatrzymała wielkopolska policja. Przechwycono narkotyki warte ponad 72 tysiące złotych.

W najbliższą niedzielę Poznań będzie obchodzić imieniny św. Marcina. Cukiernicy już szykują dodatkowe partie słynnych rogali, a do ich grona dołączyli m.in. piłkarze Warty. Przy wypieku nie mogło zabraknąć też prezes Łukomskiej-Pyżalskiej.

Dukaty promujące imieniny Ulicy Święty Marcin i Centrum Kultury Zamek będzie można kupić 11 listopada w Poznaniu. Na awersie monety znajdzie się zamek cesarski, z tyłu umieszczono zaś herb Poznania, a w otoku napis: Imieniny ulicy Święty Marcin.

- W jednej z poznańskich szkół podstawowych pracowała osoba, która była zarażona gruźlicą - informuje Cyryla Staszewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. 200 dzieci, które miały kontakt z tą osobą przejdzie teraz badania.

Na ulicy Roosevelta w Poznaniu wyjeżdżający z placu budowy dźwig zahaczył ramieniem o tramwaj linii nr 15 wybijając okna w obydwu wagonach. Rannych jest 7 osób, czworo z nich zabrano do szpitala.

Miasto może zaoszczędzić nawet 10 milionów złotych, dzięki budowie zaledwie jednego prawoskrętu dla tramwajów - wylicza stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania. - Chodzi o zaledwie 50 metrów torów - podkreśla Paweł Sowa. Proponowany prawoskręt znacznie skróciłby trasę objazdu remontowanej Kaponiery.

Już w niedzielę obchody imienin św. Marcina. To czas, kiedy poznaniacy będą raczyć tradycyjnymi rogalami. Dzisiaj przyznano certyfikaty uprawniające do wypieku tego specjału. Jaki powinien być prawdziwy rogal świętomarciński?

Zarząd Dróg Miejskich poprosił radę osiedla Św. Łazarz o opinię w sprawie rozszerzenia strefy płatnego parkowania. Radni nie tylko pomysł poparli, lecz także zaproponowali, by strefę powiększyć. We wniosku znalazły się też inne propozycje zmian, m.in. wprowadzenie ograniczenia prędkości.

Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę ostatniego, ponad 5-kilometrowego, odcinka Zachodniej Obwodnicy Poznania, w ciągu drogi ekspresowej S11. Inwestycja ma być zakończona jesienią 2014 roku.