Poznań

Poznań

Ośmiu mężczyzn podejrzanych o posiadanie i rozprowadzanie narkotyków zatrzymała wielkopolska policja. Przechwycono narkotyki warte ponad 72 tysiące złotych.

W najbliższą niedzielę Poznań będzie obchodzić imieniny św. Marcina. Cukiernicy już szykują dodatkowe partie słynnych rogali, a do ich grona dołączyli m.in. piłkarze Warty. Przy wypieku nie mogło zabraknąć też prezes Łukomskiej-Pyżalskiej.

Dukaty promujące imieniny Ulicy Święty Marcin i Centrum Kultury Zamek będzie można kupić 11 listopada w Poznaniu. Na awersie monety znajdzie się zamek cesarski, z tyłu umieszczono zaś herb Poznania, a w otoku napis: Imieniny ulicy Święty Marcin.

- W jednej z poznańskich szkół podstawowych pracowała osoba, która była zarażona gruźlicą - informuje Cyryla Staszewska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu. 200 dzieci, które miały kontakt z tą osobą przejdzie teraz badania.

Na ulicy Roosevelta w Poznaniu wyjeżdżający z placu budowy dźwig zahaczył ramieniem o tramwaj linii nr 15 wybijając okna w obydwu wagonach. Rannych jest 7 osób, czworo z nich zabrano do szpitala.

Miasto może zaoszczędzić nawet 10 milionów złotych, dzięki budowie zaledwie jednego prawoskrętu dla tramwajów - wylicza stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania. - Chodzi o zaledwie 50 metrów torów - podkreśla Paweł Sowa. Proponowany prawoskręt znacznie skróciłby trasę objazdu remontowanej Kaponiery.

Już w niedzielę obchody imienin św. Marcina. To czas, kiedy poznaniacy będą raczyć tradycyjnymi rogalami. Dzisiaj przyznano certyfikaty uprawniające do wypieku tego specjału. Jaki powinien być prawdziwy rogal świętomarciński?

Zarząd Dróg Miejskich poprosił radę osiedla Św. Łazarz o opinię w sprawie rozszerzenia strefy płatnego parkowania. Radni nie tylko pomysł poparli, lecz także zaproponowali, by strefę powiększyć. We wniosku znalazły się też inne propozycje zmian, m.in. wprowadzenie ograniczenia prędkości.

Poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił przetarg na budowę ostatniego, ponad 5-kilometrowego, odcinka Zachodniej Obwodnicy Poznania, w ciągu drogi ekspresowej S11. Inwestycja ma być zakończona jesienią 2014 roku.

Tłumy młodych ludzi na Starym Rynku, którym przekazano klucze do miasta, tańce przed ratuszem, przemarsz ulicą Czerwonej Armii. Tak bawili się na studenckim święcie dziadkowie obecnych żaków na filmie z poznańskich juwenaliów w 1967 r., który pojawił się w internecie.

18-letni Krzysztof G. i 17-letni Mariusz N., którzy w marcu 2012 roku w Pile (woj. wielkopolskie) spalili w szopie 56-letniego mężczyznę, staną przed sądem - poinformowała w poniedziałek Maria Wierzejewska-Raczyńska z prokuratury w Pile. Będą odpowiadać za zabójstwo.