Poznań

Poznań

Prawie dwa tysiące osób, podopiecznych Caritas Archidiecezji Poznańskiej i innych potrzebujących, zjadło w poniedziałek wigilijny posiłek w jednej z hal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Według organizatorów jest to największe spotkanie wigilijne w Polsce.

Kolejny przewoźnik zdecydował się na zakup autobusów spod znaku zielonego jamnika. 40 solarisów produkowanych w podpoznańskim Bolechowie trafi do stolicy Czech. Pierwsze 10 sztuk trafi do Pragi do końca tego roku.

Sześć jednostek straży pożarnej gasiło w poniedziałek rano pożar transformatora pieca indukcyjnego w Hucie Aluminium w Koninie. - Pożar ugaszono, nikomu nic się nie stało - poinformował PAP rzecznik Wielkopolskiej policji Sławomir Brandt.

W Wigilię po zapadnięciu zmroku całkowitą władzę w Rencie w południowej Wielkopolsce przejmą tzw. wiliarze. Kolędnicy są utrapieniem szczególnie dla kobiet i dzieci - straszą, smagają batem i bałaganią. Ich panowanie kończy się po rozpoczęciu pasterki.

W niedzielę wieczorem nieznani sprawcy zniszczyli instalację elektryczną w kamienicy przy ul. Stolarskiej w Poznaniu. - W tej chwili nie mamy już nic. Wody od lipca, gazu od czerwca, a teraz też prądu – załamuje ręce jedna z lokatorek. Część rodzin postanowiła wyjechać na święta do swoich rodzin.

22-letni Joachim Czerniak, mieszkaniec podpoznańskiej Mosiny, przemierza rowerem Australię. Jest to dla niego podróż życia, a jednocześnie forma rehabilitacji, po wygranej walce z rakiem mózgu. Boże Narodzenie spędzi gdzieś w drodze do Sydney.

W sobotę 29 grudnia ruszy budowa skrzyżowania, które zapewni dojazd poznaniakom do powstającego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego. Przebudowa obejmie skrzyżowanie ulic Przemysłowej, Matyi i Towarowej.

Czesław Owczarek nie jest już trenerem pierwszoligowych piłkarzy Warty Poznań. Zarząd klubu w piątek rozwiązał, za porozumieniem stron, kontrakt ze szkoleniowcem. Nazwisko następcy będzie znane dopiero po Nowym Roku.

Kolejna odsłona dramatu lokatorów kamienicy przy ul. Stolarskiej w Poznaniu. Pozbawieni bieżącej wody, interweniowali u wojewody. Wizyta okazała się zarówno efektowna jak i efektywna. Do gabinetu przyszli z... wiadrami. Na święta mają mieć wodę.