Pomorze

Pomorze

Jeden z najpiękniejszych gdańskich zabytków zostanie otwarty dla publiczności. Na razie pokaże tylko parter i tylko na niecały miesiąc, ale - jak informuje właściciel - Akademia Sztuk Pięknych być może to początek lepszych czasów dla tego miejsca.

Na trójmiejskich plażach pierwszy raz w tym roku pojawiły się sinice. – Wygląda to nieciekawie, jak zupa ogórkowa – mówią plażowicze. Większość kąpielisk została zamknięta. Ci, którzy przyjechali tu na urlop, muszą się uzbroić w cierpliwość.

Trzech mężczyzn zatrzymano w Słupsku w antynarkotykowej akcji funkcjonariuszy słupskiej komendy i Straży Granicznej. Wśród zatrzymanych jest policjant.

Jutro w Sopocie Światowy Zjazd Kaszubów. Będą kaszubskie łodzie, żółto-czarne flagi, tabaka i kaszubska muzyka, która tak podobała się przyjeżdżającym na Euro 2012 Hiszpanom.

Trwa Baltic Sail. To gdański zlot żaglowców, podczas którego można wziąć udział w rejsie, posłuchać szant, a także obejrzeć filmy wyświetlane na żaglach.

Drugi dzień festiwalu Heineken Open'er zaowocował niezwykłym mariażem orkiestry pod batutą Krzysztofa Pendereckiego i gitarzysty Radiohead Johnny'ego Greenwooda. W piątek na festiwalowiczów czekają natomiast m.in. Nosowska, The Cardigans i Franz Ferdinand.

Innowacyjna ławka uliczna, praktyczny ogrzewacz do rąk oraz stylowy design lampy ulicznej - to wszystko będzie można zobaczyć na wystawie poznańskich mebli miejskich, która w najbliższą sobotę zostanie zaprezentowana w Muzeum Miasta Gdyni, podczas Gdynia Design Days, na głównej wystawie "Ładny Kraj".

Niedzielny koncert Eltona Johna w Ergo Arenie został odwołany. - Duński pośrednik zerwał kontrakt bez podania przyczyny - informują polscy współorganizatorzy, Stowarzyszenie Muzyczne Forza. Zapowiadają też, że sprawa skończy się w sądzie.

W sobotę wielki doroczny zjazd Kaszubów. Po raz pierwszy w Sopocie – niemal pod domem premiera Donalda Tuska, który zawsze podkreśla, że jest Kaszubą i należy nawet do sopockiego koła Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Za nami pierwszy wieczór festiwalu Open'er w Gdyni. Zaczęło się chłodno i deszczowo, ale frekwencja na Björk czy The Kills i tak była dobra.

W Gdańsku rusza Baltic Sail – widowiskowy zlot żaglowców polskich i zagranicznych, które zacumują nabrzeży Motławy. Podczas zlotu będzie można wziąć udział w rejsie, posłuchać szant, a także obejrzeć filmy wyświetlane na żaglach. Zobacz, jakie jednostki przypłyną do Gdańska.

Na ulicy Chwaszczyńskiej w Gdyni doszło do śmiertelnego wypadku. Samochód osobowy uderzył w słup. Kierowca zginął na miejscu.