Pomorze

Pomorze

Hiszpanie dostali zastrzyk witamin i minerałów przed kolejnym meczem w grupie C. Z Murcji wprost do ich bazy w Gniewinie trafiło 500 świeżych melonów. Tymczasem na ich kibiców czekają polskie owoce – w czwartek w Gdańsku rozdawane będą kaszubskie truskawki.

Nawet 200 zł kosztuje miejsce w dwuosobowym namiocie na jednym z pól namiotowych w Gdańsku. Większość stoi pusta. Organizatorzy tych miejsc noclegowych są rozczarowani.

W lakierni firmy produkującej luksusowe jachty na terenie Stoczni Gdańsk wybuchł pożar. Jedna osoba podtruła się dymem, na miejsce przyjechało 8 zastępów Straży Pożarnej.

Przed otwartym treningiem reprezentacji Hiszpanii doszło do przepychanek z udziałem kibiców. Fani, którzy nie mieli wejściówek, a chcieli wejść na stadion, sforsowali bramkę. - Szybko uspokoiliśmy sytuację. Trening odbył się bez zakłóceń - zapewnia policja.

Koncerty, przedstawienia teatralne, kino na wolnym powietrzu – wszystko to znajduje się w Strefie Kultury Miejskiej, która ma być alternatywą dla wszechobecnego w mieście futbolu. Strefa działać będzie do 1 lipca.

W gdańskiej strefie kibica ustawiono dodatkowy telebim. Czujemy, że dziś padnie rekord liczy kibiców, to dla nich takie udogodnienie – wyjaśnia Zbigniew Weinar, szef Biura ds. Euro 2012.

Z myślą o irlandzkich kibicach rockowa grupa Snow Patrol zagra koncert w Gdańsku, na dzień przed meczem Irlandii z Hiszpanią.

W gdańskim Muzeum Archeologicznym można obejrzeć fragment skórzanej 700-letniej piłki, prawdopodobnie najstarszej na świecie. Piłkę odkryli 10 lat temu na terenie gdańskiej Wyspy Spichrzów archeolodzy.

Część taksówkarzy przed rozpoczęciem Euro podniosła ceny. U niektórych kierowców za kurs można zapłacić nawet dwa razy więcej niż przed mistrzostwami - podaje "Gazeta Trójmiasto".

Sąd Rejonowy w Poznaniu zdecydował o ogłoszeniu upadłości Hydrobudowy z możliwością zawarcia układu. Firma odpowiadała za modernizację stadionu miejskiego w Poznaniu, budowę Stadionu Narodowego oraz PGE Areny.

- Dziękuję wszystkim służbom za to, że potrafimy zachować się jak normalni ludzie, cywilizowani, biali ludzie – powiedział w dzisiejszej porannej audycji Radia Gdańsk wiceprezydent Gdańska. Już przeprosił za te słowa.

Gospodarze miasta ocenili organizację niedzielnego meczu Hiszpania - Włochy w Gdańsku na solidną czwórkę z plusem. Ich zdaniem, trzeba jednak dokonać drobnych poprawek w transporcie.

Powoli kończy się czas odpoczynku dla hiszpańskiej reprezentacji. Po nocy spędzonej w Gdańsku z rodzinami piłkarze opuścili hotel i pojechali do centrum pobytowego w Gniewinie.

Promowanie oddawania narządów za pomocą graffiti – na taki pomysł wpadli studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy działają w kampanii Dawca.pl. Na murach uczelni pojawiły się dwa ogromne „TranspplantoGraffiti”.

Żony i dziewczyny (czyli "WAG's") reprezentantów Hiszpanii jeszcze w poniedziałek przed południem, po wieczorze spędzonym z piłkarzami w Hotelu Gdańsk nad Motławą, pojadą do Juraty. Zaplanowały tam pobyt w luksusowym hotelu Bryza.