Pomorze

Pomorze

Władze Gdańska ustawiły na ternie Głównego i Starego Miasta dodatkowych 20 toalet przenośnych. Jak tłumaczą urzędnicy, wszystko dlatego, że kibice dużo... piją.

Ostatniej nocy gdański Żuraw został specjalnie podświetlony. Od teraz, po zmierzchu będzie go rozjaśniać iluminacja składająca się z 53 punktów świetlnych.

Ponad 40 tysięcy kilometrów pokonały dodatkowe tramwaje i autobusy w Gdańsku od początku Euro 2012. To tyle, ile wynosi długość równika.

W Gdańsku i Warszawie pojawiły się fotokioski - urządzenia za pomocą których zagraniczni kibice mogą przesyłać swoje pozdrowienia z Polski.

Z przeprowadzonego w Gdańsku sondażu wynika, że 89,2 proc. kibiców poleci znajomym przyjazd do Gdańska. A 60,3 proc. fanów chce wrócić tu jeszcze raz w ciągu najbliższych 3 lat. Najwięcej zadowolonych z organizacji Euro i komunikacji miejskiej jest wśród Irlandczyków.

- Wszystkie miasta przygotowują się do tego, że w sobotę padnie rekord frekwencji w strefach kibica - zapowiedział w piątek Marcin Herra, prezes spółki PL.2012. Wolny dzień, ładna pogoda i transmisje meczu Polska-Czechy mogą wpłynąć na statystyki tych, i tak popularnych, miejsc.

Na mecz Polska-Czechy gdańska strefa kibica ma zostać powiększona o 10 tys. miejsc. - Spodziewamy się prawdziwego oblężenia - przyznają organizatorzy.

Na meczu Hiszpanii z Irlandią nie mogło zabraknąć słynnych "WAGs", czyli dziewczyn i żon piłkarzy hiszpańskich. Na trybunach zauważyć można było m.in. kolumbijską gwiazdę Shakirę.

Prawdziwą piękną stronę futbolu możemy oglądać podczas Euro 2012. I to w dwóch wymiarach: na boiskach ciekawe piłkarskie widowiska a na trybunach i w strefach kibica piękne fanki.

Pomimo tego, że drużyna Irlandii przegrała z Hiszpanią 0:4, kibice przegranych i wygranych razem śpiewali i tańczyli na ulicach Gdańska. Z uśmiechem na ustach.

Pomorskie chce zdobyć serca zagranicznych kibiców kaszubskimi truskawkami. Ich smak ma zachęcić do częstszego odwiedzania Pomorza i pomóc w promocji regionu.

Policja w Gdańsku zatrzymała mężczyznę, który kradł flagi państwowe. Złodziej ściągał je ze słupów oświetleniowych za pomocą... wędki.

Ponad dwa tygodnie zajęła 11-osobowej grupie kibiców z Irlandii podróż na rowerach do Gdańska. Żeby zobaczyć czwartkowy mecz ich reprezentacji z Hiszpanią pokonali 1500 km.

- Byłem dziś na Głównym Mieście i donoszę, że kolorowy karnawał trwa. Warto zobaczyć, nawet jeśli ktoś zupełnie nie interesuje się piłką nożną – zachęca na portalu społecznościowym Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zapewniają, że miasto jest gotowe na kolejny mecz Euro 2012.

Gdyby to kibice decydowali o wyniku meczu Hiszpania-Irlandia, obrońcy tytułu byliby pewni zwycięstwa. Mogą w końcu liczyć na wsparcie Supermana, a raczej kilku Supermanów.

Na gdańskim stadionie kibice, którzy przyjdą zobaczyć mecz Hiszpania–Irlandia będą mieli możliwość obejrzenia transmisji spotkania swoich rywali z grupy C – meczu Chorwacja–Włochy.

Przyjechali nie tylko dopingować swoich piłkarzy i dobrze się bawić. Kibice z Irlandii przy okazji Euro 2012 szukają także... miłości. "Szukasz męża? Pogadaj z nami". Flagę z takim napisem wywiesili w jednym z pubów.