Pomorze

Pomorze

W ciągu ostatnich 30 dni na ulicach Gdyni śmierć poniosły dwie osoby, które przechodziły przez jezdnię na czerwonym świetle. Tych wypadków można było uniknąć - mówią policjanci i apelują do pieszych o ostrożność oraz przestrzeganie przepisów.

Sprzęt militarny będzie można zobaczyć w ramach Bałtyckich Targów Militarnych, które startują w środę w Gdańsku. Do tego pokazy odbicia zakładników przez Grom i ratowania rozbitków przy użyciu śmigłowca "Anakonda".

Do końca Euro 2012 jeszcze kilka dni. Gwiazdy przygotowują się do meczów półfinałowych. Hiszpanie wyjechali z Gniewina, gdzie mieszkali. Chyba jednak spieszyli się na ukraiński półfinał, bo Iker Casillas zostawił w hotelu skarpety.

Ekipa filmu "Wałęsa" Andrzeja Wajdy znów na planie. To już ostatnie zdjęcia - końcowy klaps ma paść w piątek. We wtorek w Stoczni Gdańskiej kręcono scenę zakończenia strajku.

Po kilkunastu godzinach wstrzymano akcję usuwania przewróconej suwnicy w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni. Suwnica wbiła się na niemal metr głębokości w betonowe nabrzeże, kiedy 17 maja uderzył w nią wypływający z portu prom.

Piłkarska reprezentacja Hiszpanii opuściła już Gdańsk i wyleciała do Doniecka na mecz półfinałowy z Portugalią. Obrońcy tytułu Mistrza Europy i aktualni mistrzowie świata nie wrócą już na Pomorze. Przed wejściem na pokład samolotu Torres i Llorente rozdawali autografy.

Usterka na otwartej niedawno obwodnicy południowej Gdańska. Przy moście nad Motławą obniżyły się obie jezdnie. - Nie ma zagrożenia dla kierowców - twierdzi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, ale zapowiada naprawę.

Setki połamanych drzew i zniszczone zabudowania. To efekt burz, jakie od kilku dni przechodzą nad Pomorzem. Skalę szkód doskonale widać na filmie, który nagrał Dariusz Paciorek, paralotniarz.

Sprzęt czeka w gotowości, ale wiatr chwilowo uniemożliwił demontowanie suwnicy w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni. Suwnica przewróciła się ponad miesiąc temu, po tym, jak uderzył w nią prom Stena Spirit. W wypadku zostały wtedy poszkodowane 3 osoby.

- Marynarka Wojenna to fragment rozwijającej się, bezpiecznej i nowoczesnej Polski - powiedział w niedzielę w Gdyni prezydent Bronisław Komorowski podczas Święta Marynarki Wojennej, obchodzonego w ostatnią niedzielę czerwca i tradycyjnie kończącego Dni Morza.