Pomorze

Pomorze

Balansują kilkadziesiąt centymetrów nad lustrem wody, żeby rozpędzić łódź. Na Zatoce Gdańskiej trenują zawodnicy Polskiej Kadry Narodowej i Olimpijskiej. W treningu brał udział także reporter TVN24, Maciej Cnota. Zobacz, jak wygląda ten widowiskowy sport.

W Jelitkowie, Gdańsku Brzeźnie, na gdańskich Stogach, w sopockich Kolibkach oraz w marinach w Gdańsku, Gdyni i Sopocie będą powiewały Błękitne Flagi. Prestiżowe odznaczenie gwarantuje, że plaże są wyjątkowo czyste, a przystanie zadbane.

"Zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, prawdopodobnie około tydzień temu" - ustaliła prokuratura rejonowa w Słupsku. Dwaj mężczyźni, którzy próbowali przewieźć pociągiem zwłoki ukryte w wersalce, zostali w piątek przesłuchani.

- W szpitalu na Zaspie zawalił się sufit nad częścią sali operacyjnej - napisał na Kontakt 24 jeden z pracowników placówki. - Odłamał się kawałek sufitu nad zlewem, to sala zabiegowa, nie operacyjna. Na wszelki wypadek wyłączyliśmy ją do odwołania – uspokaja dyrekcja.

Milion złotych - tyle wynosi w tej chwili kara dla gdańskiej spalarni Port Service. W przyszłym tygodniu suma może się podwoić. W połowie maja program TVN UWAGA! ujawnił, że na terenie firmy zgromadzone są niezabezpieczone worki z rakotwórczymi odpadami.

Policja opublikowała nagranie z monitoringu, na którym widać, jak zamaskowany mężczyzna terroryzuje pracownicę banku w Kartuzach. Do napadu doszło w październiku zeszłego roku. Dotąd nie udało się złapać sprawcy.

Najprawdopodobniej Adam Daniel Rotfeld odbierze Medal Wolności nadany pośmiertnie legendarnemu Janowi Karskiemu. Według nieoficjalnych informacji to strona amerykańska nie zgodziła się na odbiór nagrody przez Lecha Wałęsę. Choć oficjalnie słychać tylko zaprzeczenia, skandal wisi w powietrzu.

Śródmieście Gdyni zostanie opanowane przez tłumy rowerzystów i rolkarzy. W piątek o godz. 17.30 rusza Masa Krytyczna. Kierowcy muszą się spodziewać utrudnień w ruchu.

Telewizja CNN znowu odwiedzi Polskę. W magazynie "Eye on Poland" pokaże przede wszystkim przygotowania do Euro 2012. W gdańsku dziennikarzy CNN zainteresowały także drogie jachty i gitary.

Ponad 80 świadków chce przesłuchać adwokat Krzysztofa Wyszkowskiego w sprawie o naruszenie dóbr osobistych byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Wśród nich jest 25 byłych funkcjonariuszy SB.

Przed południem w Słupsku policja zatrzymała dwie osoby, które chciały przewieźć pociągiem do Gdańska zwłoki. Mężczyźni ściągnęli na siebie uwagę kolejarzy i pasażerów w momencie, gdy ciało wypadło z wersalki.

Specjalistyczna firma z Tarnowa zutylizuje niebezpieczny materiał z plaży w Czołpinie. Ze względu na zagrożenie, plaża do piątku jest zamknięta dla turystów.

Ponad 100 studentów sztuki, konserwatorów zabytków oraz pasjonatów na podstawie fotografii rekonstruuje dach i polichromię zniszczonej podczas II wojny światowej synagogi w Gwoźdźcu na terenie obecnej Ukrainy. Prace rozpoczęły się w Gdańsku, lecz będą prowadzone także w innych miastach.

"Jestem artystą – ale to nie znaczy, że pracuję za darmo". Pod takim hasłem w czwartek będą protestować trójmiejscy twórcy. Zwiedzający nie wejdą do kilku galerii i muzeów.

300 litrów substancji zebranej na plaży w Czołpinie to jednak fosforan boru, a nie fosforan bromu, jak podawano wcześniej. - Substancja jest łatwopalna, ale nie jest toksyczna - informują strażacy. W czwartek całość zostanie zutylizowana.

Na 12 lat więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał w środę byłego policjanta 40-letniego Adama N., który w 2009 r. podczas libacji alkoholowej śmiertelnie postrzelił w głowę swego znajomego. Obrońca mężczyzny nie wykluczył złożenia apelacji od wyroku.