Pomorze

Pomorze

Pen Duick II, legendarny jacht, na którym żeglarz Eric Tabarly w 1964 roku wygrał regaty samotników przez Atlantyk odwiedzi Gdańsk. W samo południe przypłynie do mariny w centrum miasta.

Sprawdziliśmy ceny w gdańskiej Fan Zonie. Głodny kibic może tu zapłacić za posiłek tylko za pomocą specjalnej karty płatniczej. Na piwo wyda, jak w każdej innej strefie w kraju, 8 zł. Na ciepły posiłek trzeba przeznaczyć od 12 do 32 zł.

Ta wystawa cieszy się nie mniejszym zainteresowaniem niż największe gwiazdy œświatowego futbolu. Kibice, turyści i mieszkańcy Gdańska nieustannie fotografują się z ośmioma nienaturalnej wielkości piłkami, które zostały ustawione w centrum miasta.

- Chcę być z moimi piłkarzami podczas Euro, to mój obowiązek - przyznał Jose Mourinho, trener Realu Madryt, piłkarskiego mistrza Hiszpanii. Szkoleniowiec zapowiedział, że obejrzy we Lwowie i Gdańsku mecze Niemiec z Portugalią i Hiszpanii z Włochami.

Po porannej konferencji reprezentacja Niemiec wyleciała na Ukrainę. W sobotę zagra tam swój pierwszy mecz z reprezentacją Portugalii.

Banner "i tak wygramy" pojawił się w piątek na budynku, w którym mieście się biuro NSZZ "Solidarność". Podobne już niebawem zawisną w całej Polsce.

Specjalny autobus z lotniska do centrum miasta. Wydłużone kursowanie autobusów i tramwajów. Specjalne połączenia SKM w dni meczowe. Na czas Euro 2012 w Gdańsku wprowadzono sporo zmian w komunikacji miejskiej.

Po Warszawie i Wrocławiu, także w Gdańsku działa już strefa kibica. Przed emocjami sportowymi organizatorzy przygotowali atrakcje muzyczne.

Piłkarze Hiszpanii są zachwyceni warunkami w Gniewinie, gdzie przygotowują się do Euro 2012. W niedzielę w Gdańsku rozegrają pierwszy mecz z Włochami. - Nastroje w drużynie są bojowe - zdradza Pedro Rodriguez.

Piłkarze niemieckiej reprezentacji przygotowują się do Euro 2012 w gdańskim Dworze Oliwskim. Po treningu chętnie wolny czas spędzają... jeżdżąc na rowerach.

Dziś o godz. 10.30 w Gniewinie miał odbyć się trzeci otwarty trening reprezentacji Hiszpanii. Niestety władze drużyny go odwołały.

Ponad półtorej godziny trwało spotkanie kanclerz Angeli Merkel z niemieckimi piłkarzami przygotowującymi się do udziału w mistrzostwach Europy. Po kolacji i krótkim spotkaniu Merkel wyleciała z Gdańska.

Hiszpanie którzy wczoraj zameldowali się w Hotelu Mistral Sport w Gniewinie, wszystkie mecze fazy grupowej rozegrają w Gdańsku. Mają tutaj też swoje centrum transferowe.

Po blisko dwóch latach prac dworzec Gdynia Główna został wreszcie otwarty. Jego remont kosztował 40 milionów złotych. Renowację przeprowadzono tak, by zachować historyczny wygląd budynku.

- Korzystajcie z tego połączenia – zachęcał rano na Dworcu w Gdańsku minister Sławomir Nowak. Zaraz po jego krótkim przemówieniu Berlin-Gdynia-Express z ministrem na pokładzie wyruszył w swoją pierwszą trasę. Pociąg będzie jeździł codziennie, a bilety można kupić od 29 euro.

Stadion, strefa kibica, puby pełne fanów piłki nożnej - niektórzy wolą te miejsca omijać szerokim łukiem. Na szczęście w miastach-gospodarzach w czasie mistrzostw nie będą skazani na mecze. Jest też wiele innych atrakcji. Jakich? Podpowiadamy.