Pomorze

Pomorze

Na meczu Hiszpanii z Irlandią nie mogło zabraknąć słynnych "WAGs", czyli dziewczyn i żon piłkarzy hiszpańskich. Na trybunach zauważyć można było m.in. kolumbijską gwiazdę Shakirę.

Prawdziwą piękną stronę futbolu możemy oglądać podczas Euro 2012. I to w dwóch wymiarach: na boiskach ciekawe piłkarskie widowiska a na trybunach i w strefach kibica piękne fanki.

Pomimo tego, że drużyna Irlandii przegrała z Hiszpanią 0:4, kibice przegranych i wygranych razem śpiewali i tańczyli na ulicach Gdańska. Z uśmiechem na ustach.

Pomorskie chce zdobyć serca zagranicznych kibiców kaszubskimi truskawkami. Ich smak ma zachęcić do częstszego odwiedzania Pomorza i pomóc w promocji regionu.

Policja w Gdańsku zatrzymała mężczyznę, który kradł flagi państwowe. Złodziej ściągał je ze słupów oświetleniowych za pomocą... wędki.

Ponad dwa tygodnie zajęła 11-osobowej grupie kibiców z Irlandii podróż na rowerach do Gdańska. Żeby zobaczyć czwartkowy mecz ich reprezentacji z Hiszpanią pokonali 1500 km.

- Byłem dziś na Głównym Mieście i donoszę, że kolorowy karnawał trwa. Warto zobaczyć, nawet jeśli ktoś zupełnie nie interesuje się piłką nożną – zachęca na portalu społecznościowym Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zapewniają, że miasto jest gotowe na kolejny mecz Euro 2012.

Gdyby to kibice decydowali o wyniku meczu Hiszpania-Irlandia, obrońcy tytułu byliby pewni zwycięstwa. Mogą w końcu liczyć na wsparcie Supermana, a raczej kilku Supermanów.

Na gdańskim stadionie kibice, którzy przyjdą zobaczyć mecz Hiszpania–Irlandia będą mieli możliwość obejrzenia transmisji spotkania swoich rywali z grupy C – meczu Chorwacja–Włochy.

Przyjechali nie tylko dopingować swoich piłkarzy i dobrze się bawić. Kibice z Irlandii przy okazji Euro 2012 szukają także... miłości. "Szukasz męża? Pogadaj z nami". Flagę z takim napisem wywiesili w jednym z pubów.

Gdańsk to się potrafi bawić - można uznać oglądając filmy, które umieścił na YouTube jeden z fanów. Wieczorem pewnie będzie podobnie, bo w Trójmieście spotykają się dwie najbardziej rozrywkowe ekipy.

Nawet 30 tys. kibiców ma dziś przyjechać do Gdańska. Takiego najazdu fanów futbolu jeszcze nie było. Większość z nich stanowią Irlandczycy, nieco mniej jest Hiszpanów. Kibice dotrą do Gdańska pociągami i samolotami.

Dziś o godz. 20.45 w Gdańsku kolejny mecz Euro 2012. Tym razem Hiszpania zmierzy się z Irlandią. Miejski Sztab Operacyjny apeluje o korzystanie z komunikacji publicznej i zapewnia, że ruch autobusów i tramwajów w centrum miasta będzie usprawniony.

Zielone koszulki, zielone włosy, zielone koce i zielone kapelusze - tłum zapełniający centrum Sopotu nabrał w środę jednostajnych barw. Obecność zakwaterowanych w tym mieście piłkarzy Irlandii przyciągnęła tłumy ich fanów oczekujących na czwartkowy mecz.

Policjanci, strażacy, oficerowie sił zbrojnych, ABW i służby medyczne. W sumie ponad 7 tys osób czuwa nad bezpieczeństwem kibiców i turystów na Pomorzu. Centrum Operacyjnym służb w Gdańsku odwiedził Daniel Stenzel, reporter TVN 24.

Ze względów bezpieczeństwa fontanna Neptuna przy Długim Targu w Gdańsku będzie dodatkowo chroniona. - Nie chodzi o odnowioną figurę, ale o bezpieczeństwo osób, które próbują wspiąć się na pomnik króla mórz - tłumaczą przedstawiciele miasta.

10 tysięcy Irlandczyków i ponad 6 tys. Hiszpanów posiada bilety na czwartkowy mecz Hiszpania-Irlandia, który zostanie rozegrany na stadionie w Gdańsku. Miasto spodziewa się, że w tym dniu odwiedzi je w sumie ok. 25 tys. obywateli obu tych krajów.