Pomorze

Pomorze

Na drodze krajowej nr 20, niedaleko miejscowości Starkowa Huta (woj. pomorskie), doszło do zderzenia autobusu przewożącego dzieci z samochodem osobowym. Pasażerka samochodu osobowego zginęła na miejscu, a kierowca jest w stanie ciężkim.

Nie chciał ślubować wierności "ideałom sztuki, humanizmu i demokracji", bo twierdził, że jest to sprzeczne z jego światopoglądem. Dlatego, mimo bardzo dobrych wyników na egzaminie wstępnym, uczelnia nie przyjęła go. I nie przyjmie, dopóki niedoszły student nie złoży ślubowania - poinformowały w czwartek władze gdańskiej ASP.

Blisko 30. rosyjskich urzędników zwiedzało w środę Gdańsk. Goście z miast, w których za sześć lat odbędzie się Mundial, odwiedzili m.in. PGE Arenę. Chcą skorzystać z doświadczenia firm i urzędników, którzy organizowali Euro 2012.

Były prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszard Milewski nie został przesłuchany przez rzecznika dyscyplinarnego dla sędziów przy Krajowej Radzie Sądownictwa. - Milewski przedłożył kolejne zwolnienie lekarskie - powiedział w środę rzecznik dyscyplinarny, sędzia Marek Hibner.

Inspektorat Ochrony Środowiska zlecił kolejną kontrolę w zakładzie utylizacji w Szadółkach. Sprawą zainteresował się także wojewoda, który poprosił Sanepid o dane dotyczące zdrowia mieszkańców okolicznych osiedli. Po awarii w kompostowni, sąsiedzi zakładu skarżą się na straszny fetor. Tymczasem wciąż nie podpisano umowy z firmą, która ma awarię usunąć.

Władze PKP Intercity zmieniły zdanie w sprawie kierownika zdemolowanego przez kibiców Śląska Wrocław pociągu. Krzysztof Duda nie poniesie konsekwencji za to, że bez zgody przełożonych rozmawiał z mediami. Mało tego, w jego zachowaniu władze PKP zauważyły „więcej plusów niż minusów”.

Choć remont dworca w Gdyni kosztował 40 mln zł, podróżni nie kupią na nim kawy, ani gazet. Nie działa tam żaden punkt usługowy. Mało tego, nie ma nawet eletronicznych wyświetlczy informujących o odjazdach. - Nic nie ma - kwitują rozczarowani pasażerowie.

Już tylko dwie osoby pozostały w konkursie na szefa Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Ośmioro z dziesięciu kandydatów odpadło z przyczyn formalnych - informuje "Dziennik Bałtycki". Dyrektor puckiego ośrodka została zwolniona dyscyplinarnie po tragedii w rodzinie zastępczej.

Ponad sto krótkometrażowych filmów animowanych z różnych zakątków świata i siedem pełnometrażowych produkcji tego typu będzie można obejrzeć w Gdańsku w ramach Międzynarodowego Dnia Animacji.

Dopiero od 1 grudnia do Sopotu nie będą mogły wjeżdżać samochody ciężarowe o masie całkowitej przekraczającej 24 tony. Wcześniej władze miasta informowały, że zakaz zacznie obowiązywać 1 listopada.

40-letni mieszkaniec Słupska ukradł samochód swojemu szefowi. Policjantom udało się namierzyć złodzieja, kiedy już próbował sprzedać auto. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim na Pomorzu odbiera dziennie kilkadziesiąt telefonów od osób, które stały się ofiarami cyberprzestępców. Internetowi oszuści wysyłają wirusy z logo sępoleńskiej policji żądając wpłaty 200-300 złotych na podane konto za odblokowanie komputera.

- To ja wystąpiłem o osłonę antykorupcyjną - powiedział w "Faktach po Faktach" minister sprawiedliwości, pytany o kontrowersyjną sprawę kupna budynków Sądu Okręgowego w Gdańsku. Gowin nie wspomniał jednak, że miał wniosek uzupełnić i wystąpić ponownie o osłonę. - Minister sprawiedliwości nie wystąpił ponownie do Prezesa Rady Ministrów z wnioskiem o objęcie tego przedsięwzięcia osłoną antykorupcyjną - poinformowała wcześniej portal tvn24.pl Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW.

Stoją i jeżdżą po wiadukcie - 6 ciężarówek, po 30 ton każda – tak wygląda próba obciążeniowa przeprowadzana przez specjalistów z Politechniki Gdańskiej. W poniedziałek badali wytrzymałość wiaduktu nad torami kolejowymi we Wrzeszczu. We wtorek takie same próby przejdzie nowa estakada, która jest częścią budowanej Trasy Słowackiego.