Pomorze

Pomorze

Po długich poszukiwaniach zaginionego wędkarza, który w piątek wypłynął na Jezioro Głębokie na Pomorzu, z wody wyłowiono zwłoki. Jak informuje policja po przeprowadzonej identyfikacji można potwierdzić, że jest to ciało zaginionego mężczyzny.

Ciężarówka zderzyła się z autobusem szkolnym w pobliżu miejscowości Kurowo na Pomorzu. Troje dzieci przewieziono do szpitala. Strażacy pomagają wydostać się jednemu z kierowców, który został uwięziony w samochodzie.

Kierowca, który w piątek popołudniu wjechał w czteroosobową rodzinę na przejściu dla pieszych w Nowym Dworze Gdańskim trafił do aresztu. 30-letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Sąd Okręgowy w Gdańsku przedłużył areszt dla rodziców zastępczych, Anny i Wiesława C. z Pucka, podejrzanych o przyczynienie się do śmierci dwójki powierzonych im dzieci. Prokuratura zarzuciła im śmiertelne pobicie jednego dziecka, a kobiecie zabójstwo drugiego.

Obraz "Bretonki nad morzem" autorstwa Władysława Wankiego, który był m.in. uczniem Jana Matejki, zakupiło Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku. Dzieło wzbogaci kolekcję marynistyczną placówki, liczącą blisko tysiąc obrazów, rysunków i akwarel. Imprezjonistyczne płótno warte jest ponad 40 tys. zł.

Obserwacja narodzin małej foki na wolności jest bardzo trudna, dlatego pracownicy helskiego fokarium wiele uwagi poświęcają swoim podopiecznym, które spodziewają się młodych. Ciężarne foki otoczone są szczególną troską i mają wszystko, co potrzebne do prawidłowego rozwoju - wliczając USG.

Ponad 4 kg marihuany miał w bagażniku kierowca taksówki z Wejherowa. Policjanci zatrzymali mężczyznę po pościgu ulicami miasta.

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło około godz. 16.00 na obwodnicy Trójmiasta w kierunku Łodzi, 5 kilometrów przed wjazdem na autostradę A1. Droga jest zablokowana, utrudnienia mogą potrwać nawet ponad 2 godziny.

Sześciu polskich marynarzy, których uratowano z katastrofy po kolizji dwóch statków na Morzu Północnym wróciło do kraju i są już w swoich domach - poinformował w niedzielę rzecznik Morskiej Agencji Gdynia. W katastrofie dwóch Polaków zginęło, a trzech uznano za zaginionych.

W niedzielę rano wznowiono poszukiwania zaginionego wędkarza, który w piątek prawdopodobnie wypłynął na Jezioro Głębokie w rejonie Smołdzina (woj. pomorskie). Na miejscu odnaleziono tylko odwróconą łódź i rzeczy należące do zaginionego.

Brązowi medaliści olimpijscy w klasie RS:X Zofia Klepacka i Przemysław Miarczyński uhonorowani zostali tytułami Żeglarz Roku, a szkoleniowiec tej windsurfingowej konkurencji Paweł Kowalski - tytułem Trener Roku. Wyróżnienia odebrali podczas gali w Warszawie.

W sobotę około godz 22.00 policja znalazła leżącego na ulicy w miejscowości Dobrzewino 24-latka. Niestety, mimo reanimacji zmarł. Funkcjonariusze informują, że mężczyzna został prawdopodobnie potrącony.

W sobotę odbył ingres nowego biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny. W uroczystości wzięło udział ok. dwóch tysięcy osób. Bp Ryszarda Kasynę mianował biskupem diecezjalnym w Pelplinie 27 października br. papież Benedykt XVI.

Co 10 minut, zamiast co 7,5 minuty - z taką zmianą zmierzyć muszą się podróżujący Szybką Koleją Miejską w Gdańsku. Od niedzieli pociągi kursują rzadziej. - Wszystko przez remonty - tłumaczy Marcin Głuszek z SKM.

Uniwersytet Gdański będzie współpracował z Uniwersytetem Nauk Politycznych w Pekinie. Zgodnie z nią uczelnie mają m.in. prowadzić wymianę studentów i naukowców. Gdańska uczelnia przymierza się do uruchomienia studiów sinologicznych.

Przy małej uliczce w Gdańsku mieszkają sąsiedzi, którzy się znają i lubią. Wspólnie odśnieżają, jeżdżą na wycieczki albo urządzają mikołajki. Ostatnio nakręcili nawet film o swojej niezwykłej społeczności, bo, jak mówią „jaka ulica, tacy ludzie, jacy ludzie, taka ulica”. To nie bajka - to Ojcowska i jej mieszkańcy.