Pomorze

Pomorze

Prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie komendanta policji w Łebie. W połowie ubiegłego roku ujawniono nagranie, w którym Marek Kwaśniak radził jednemu z lokalnych przedsiębiorców jak pozbyć się konkurencji. Śledczy uznali, że komendant nie mówił poważnie.

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy w styczniu br. obsłużył ponad 182 tys. pasażerów, czyli o prawie 8 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2012 r. Zdaniem władz portu, dobry wynik jest efektem m.in. większej liczby lotów do Londynu i krajów skandynawskich.

W najbliższy weekend na tory wyjedzie więcej pociągów trójmiejskiej Szybkiej Kolei Miejskiej. W nocy z 9 na 10 lutego kolejki mają kursować co 40 minut. Powód: karnawałowe ostatki, a co za tym idzie, więcej imprezowiczów.

Nawet kilkanaście drzew na minutę może wycinać kombajn, który lada dzień wjedzie do lasu przy ul. Słowackiego w Gdańsku. Wszystko na potrzeby budowy Kolei Metropolitalnej. Zniknąć ma 20 tys. drzew.

Sędzia Przemysław Banasik to oficjalny kandydat ministra saprawiedliwości Jarosława Gowina na prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku. Ma zastąpić Ryszarda Milewskiego odwołanego ze stanowiska. To kolejna propozycja, po odrzuconej przez Krajową Radę Sądownictwa kandydaturze Maryli Domel–Jasińskiej.

Zbigniew Krzywosiński będzie pełnił obowiązki dyrektora szpitala w Kościerzynie. Wcześniej był zastępcą dyrektora Pomorskiego Centrum Traumatologii. Stracił pracę gdy wyszło na jaw, że po operacji plastycznej przeprowadzonej w gdańskim szpitalu 31-letnia Szwedka zapadła w śpiączkę.

Policjanci z Ustki (woj. pomorskie) zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o kłusownictwo. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 300 kg dziczyzny, ponad 250 sztuk amunicji, nielegalną broń i narzędzia służące do kłusownictwa. Zatrzymanym grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Trzech braci w wieku 13, 18, 19 lat zginęło w wypadku samochodowym, do którego doszło w Kozłowie, w gminie Świecie (woj. kujawsko-pomorskie). Czwarty z braci, którzy jechali autem, walczy w szpitalu o życie.

Intensywne, całonocne opady śniegu sprawiły, że znów fatalnie jeździ się po drogach na Pomorzu. Jest ślisko, a jazdę dodatkowo utrudnia zalęgająca warstwa mokrego śniegu.

Popękane i pochylone ściany, ubytki i korozja - tak wygląda zabytkowa XVII- wieczna Brama Nizinna w Gdańsku. Mieszkańcy obawiają się, że dojdzie tam do tragedii i apelują o remont. Miasto nie ma na to pieniędzy: - Jedynym wyjściem jest zakaz ruchu - odpowiadają władze Gdańska.

Anna C., matka zastępcza z Pucka, która jest podejrzana o zabójstwo jednego z powierzonych jej dzieci oraz udział w śmiertelnym pobiciu drugiego, jest poczytalna - wynika z opinii psychiatrycznej wykonanej na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Pucku.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zamierza postawić w poniedziałek dwóm osobom zarzuty związane z nieodpowiednim magazynowaniem 22 tysięcy ton niebezpiecznych odpadów. Składowała je, na położonym nad Zatoką Gdańską terenie, gdańska firma Port Service.

Najlepsza polska florecistka Sylwia Gruchała ma zostać w tym roku mamą. Niespełna 32-letnia zawodniczka AZS AWF Warszawa zapowiada jednak, że w 2014 roku wróci na planszę. Dwa lata później zamierza też wystartować w igrzyskach olimpijskich.

Po pożarze, który wybuchł w niedzielę późnym wieczorem w kamienicy w centrum Szczecina strażacy znaleźli w spalonym mieszkaniu ciało. - Nie wiadomo kim była ta osoba - powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa (WSKR) w Szczecinie.