Pomorze

Pomorze

Zakończyły się prace związane z usuwaniem awarii sieci ciepłowniczej w Gdańsku. - W ciągu kilkudziesięciu minut we wszystkich mieszkaniach powinno już być ciepło - zapewnia rzecznik Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Grzegorz Blachowski.

Nie tylko ludzie obchodzą Boże Narodzenie. Również zwierzęta wyczuwają świąteczną atmosferę. Pomagają im w tym pracownicy oliwskiego Zoo, którzy od rana obdarowują swoich pupili podarunkami. Nasza kamera w wigilijny poranek odwiedziła Ogród Zoologiczny w Oliwie.

Do ponad 600 z 1100 budynków dotkniętych awarią rury ciepłowniczej dostarczane są powoli ciepła woda i ogrzewanie. Do pozostałych - ciepło dotrze dopiero w poniedziałek około południa - poinformował rzecznik prasowy Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Grzegorz Blachowski. Problemy z dostawą ciepła i ciepłej wody miało nawet do 50 tys. mieszkańców Gdańska.

Krzysztof Wyszkowski, założyciel Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, odebrał w niedzielę w Gdańsku nagrodę im. Lecha Kaczyńskiego. W uroczystości uczestniczyli m.in. Marta Kaczyńska i posłowie PiS.

W Wigilię po południu prom Wisłoujście między Nowym Portem w Gdańsku a Westerplatte popłynie po raz ostatni w tym roku. Potem czeka go remont. Na trasę wróci dopiero 2 stycznia.

Siatkarki klubu Atom Trefl Sopot nie tylko świetnie grają, ale - jak się okazuje - także śpiewają. Mistrzynie Polski przygotowały dla kibiców kolędę. - Jak wyszło? Niech kibice ocenią sami. Mamy nadzieję, że nie uszkodzimy nikomu słuchu – żartuje Dorota Wilk, rozgrywająca Atomu.

Radni gminy Kartuzy uchwalili budżet na 2013 rok. Wśród poprawek, które wnieśli do planów gminy, pojawił się zakup fotoradaru. I choć radni zapewniają, że chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo, nie ukrywają, że liczą na zarobione w ten sposób pieniądze. O sprawie pisze "Express Kaszubski".

Setna mobilna reklama w piątek zniknęła z Gdańska. Akcja oczyszczania miasta rozpoczęła się niecały rok temu. Od tego czasu, specjalnie powołana jednostka urzędników, strażników miejskich i drogowców usuwa wszystkie tzw. potykacze oraz banery reklamowe, które ustawiono bez pozwolenia.

20-letni Krzysiek mieszkający w Dworkach pod Gronowem Elbląskim (woj. warmińsko-mazurskie) uratował swoją rodzinę przed zaczadzeniem. Za swój bohaterski czyn, niepełnosprawny chłopak otrzymał komputer stacjonarny od starosty i podarunki od wójta.

Gdańska Prokuratura Apelacyjna skierowała dziś do sądu akt oskarżenia przeciwko Remigiuszowi M. - szefowi grupy policjantów, która przez prawie cztery lata nie potrafiła odnaleźć Krzysztofa Olewnika, ani złapać jego porywaczy. Jednym z dowodów przeciwko M. jest jego notatka, w której pisze o Bronisławie Komorowskim.

W Kwidzynie (woj. pomorskie) 26-letni kierowca osobówki nie zapanował nad samochodem, uderzył w ścianę budynku mieszkalnego i przebił się do pokoju, w którym spały dwie osoby. Nikomu nic się nie stało.