"Wprost" oskarża PO o bezprawne wykorzystanie ich z nagrań słynnego wykładu o. Rydzyka podczas którego Marię Kaczyńską nazywa "czarownicą" i apeluje, aby sama siebie poddała eutanazji. Platforma odpowiada - kupiliśmy taśmy od Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Wietnamska działaczka opozycyjna, jednocześnie dziennikarka radia Wolna Azja, została wyprowadzona przez funkcjonariuszy BOR ze spotkania premierów Polski i Wietnamu. - To łamanie praw wolności słowa i to w Polsce, w kraju, który kieruje się zasadami demokracji - mówi oburzona Ton Van Anh.

Nelly Rokita będzie doradzać prezydentowi w sprawach kobiet. A premier zaprasza żonę lidera PO na listy wyborcze PiS. Drzwi do PiS ma też otwarte sam Jan Rokita.

Pogranicznicy znaleźli w wysokich Bieszczadach trójkę martwych dzieci. - Możemy przypuszczać, że dzieci zmarły z powodu wychłodzenia i wycieńczenia. Wszyscy ubrani byli w letnią odzież, jedna z dziewczynek nie miała nawet butów - poinformował prokurator rejonowy w Lesku Zygmunt Słabik.

Zasady naboru do policji będą prostsze i bardziej elastyczne. Będzie można m.in. zgłaszać się do niej w dowolnym momencie, poprawiać niezaliczone testy, a potknięcie na jednym z etapów nie będzie dyskwalifikujące – zapowiada szef MSWiA Władysław Stasiak

Gosiewski (Wincenty, nie Przemysław) będzie miał pomnik na Mazurach. Upamiętnienia hetmana zasłużonego podczas potopu szwedzkiego chce rodzina. Miejscowi nie są zachwyceni - pisze "Gazeta Wyborcza"

Czeczeńskie dzieci zginęły przekraczając "zieloną granicę". Dlaczego matka nie poprosiła o azyl? - Polska nie chce uchodźców, przez wiele lat byli z naszych granic zawracani - mówi portalowi tvn24.pl przewodniczący Komitetu Polska-Czeczenia Adam Borowski.

- To niesprawdzone kłamstwo. Dam szansę Komorowskiemu na przeprosiny przed skierowaniem sprawy do sądu - powiedział w TVN24 Michał Kamiński. Bronisław Komorowski zarzucił na antenie TVN24 ministrowi Kamińskiemu, że ten prowadzi interesy na Ukrainie.

"O prawdę i godność" - będzie walczyć Samoobrona. Z takim hasłem chce wejść do parlamentu. A dziś oficjalnie rozpoczęła walkę o głosy wyborców. - Prawda nas wyzwoli - powiedział w przemówieniu inaugurującym kampanię wyborczą Andrzej Lepper.

- Były sygnały, że Michał Kamiński nieźle porusza się w układach biznesowych na Ukrainie. To jest warte sprawdzenia - zasugerował w TVN24 Bronisław Komorowski. Poseł PO uważa, że nowy spot wyborczy PiS zrobiło o sobie.

- Pan Ziobro działał w dobrej wierze wykańczając mnie, no bo sądził, że ja jestem złym, nieudolnym ministrem. A pan Kaczmarek tego typu poglądy podsycał - tak marszałek Ludwik Dorn tak tłumaczył w Radiu Zet przyczyny swego odejścia z MSWiA.

- Ten biznesmen z cygarem (w spocie wyborczym PiS) to oczywiście Krazue, nie ma się co oszukiwać. A to jest przecież dobry znajomy prezydenta - powiedział w TVN24 Andrzej Lepper. Uważa, że reklamówka PiS jest nieuczciwa, bo atakowani w nim ludzie nie mają zarzutów.

Najcenniejszy świadek koronny - Jarosław S. ps. Masa - na celowniku pruszkowskich gangsterów. Mafia chce wreszcie wyrównać z nim rachunki - pisze "Super Express".

- Jest wielu ludzi w PiS - zaliczyłbym do nich także Lecha Kaczyńskiego - którzy wiedzą, że to, co dotąd robili, to nienajlepsza droga. Zwycięstwo PO wielu odblokuje - mówi Donald Tusk (PO) w rozmowie z "Faktem".

Doradca premiera Andrzej Zybertowicz ma przedstawić informacje o rzekomych powiązaniach Polsatu ze służbami specjalnymi - pisze "Rzeczpospolita". Toruński socjolog zapowiada, że ujawni - mimo zakazu sądu - fakty obciążające Zygmunta Solorza.

"Gazeta Wyborcza" dowiedziała się, za co będą na lekcjach religii oceniani uczniowie. I co muszą zrobić, jeśli na tym przedmiocie chcą podreperować sobie średnią na świadectwie. Bo od tego roku szkolnego ocena z religii jest wliczana do średniej.

Czy "bombą Tuska" będzie Ryszard Grobelny? - zastanawia się "Dziennik". Popularny prezydent Poznania mógłby poważnie zagrozić wielkopolskiej lokomotywie wyborczej PiS, Zycie Gilowskiej.