Od śmierci Barbary Blidy minęło pięć miesięcy, a sąd nie orzekł jeszcze, czy jej zatrzymanie było zgodne z prawem. - Podejrzana nie żyje, więc czynnik czasu nie ma decydującego znaczenia - tłumaczy wiceprezes sądu w Katowicach.

Przez dwa lata rząd PiS groził Janowi Kulczykowi odebraniem koncesji na budowę autostrady do Świecka. Aż wreszcie bez rozgłosu zgodził się na budowę trasy. I to za 365,75 miliona euro więcej niż planowano - ujawnia "Gazeta Wyborcza".

Janusz Świtaj, jeszcze kilka miesięcy temu domagał się prawa do eutanazji. Teraz spełnił swoje kolejne marzenie - po 16 latach przerwy w nauce, rozpoczął naukę w liceum dla dorosłych.

Ministerstwo Obrony Narodowej chce zatrzymać swoją kadrę lotniczą. Jak zamierza to zrobić? - Lepszymi zarobkami, polski pilot F-16 zarobi w przyszłym roku 20 tysięcy złotych rocznie więcej.

Ryszard Krauze bardzo wiele ryzykował, inwestując w roponośne pola w Kazachstanie - pisze "Dziennik". W krytycznym momencie, gdy jego spółce groziła realna utrata koncesji, dostał jednak 300 mln zł kredytu z państwowych banków PKO BP i BGK na kontynuowanie inwestycji.

- Gdybym się nie spotkał z Tuskiem, też bym został odwołany. Szukałem jakiejś szansy. Chwytałem się brzytwy, a brzytwą okazał się Tusk - opowiada "Dziennikowi" o kulisach swojego odwołania Kazimierz Marcinkiewicz.

Możliwość opłacenia przejazdu w euro i dolarach wprowadzono na autostradzie A4 Kraków–Katowice dwa lata temu. Nikt jednak nie wie według jakiego klucza koncesjonariusz autostrady wyznacza kurs obcej waluty. Zawsze jest on jednak niższy niż ten w NBP. Tracą na tym kierowcy, a zarabia Stalexport Autostrada Małopolska.

Jeśliby Donald Tusk miał stosować logikę premiera, to powinien wyzwać na debatę wyborczą o. Tadeusza Rydzyka, ponieważ on jest szefem Jarosława Kaczyńskiego - powiedział poseł PO Sławomir Nowak na antenie TVN24.

Frekwencja podczas wyborów jest zazwyczaj opłakana. Znany artysta fotografik Tomasz Sikora postanowił przekonać Polaków do wyborów i stworzył mające je do nich zachęcić reklamowe etiudy.

- Nie płaciłam za podpisy, tylko zwracałam koszty za paliwo – powtarza Renata Beger, którą „Gazeta Wyborcza” nagrała podczas płacenia lokalnej działaczce. Ta potwierdza swoją wersję. - Taśma pokazała, że Beger zrobi wszystko, żeby dostać się do Sejmu – mówi Renata Jankowiak.

- Nie jestem z układu, polityka mnie nie interesuje. Zdenerwowałam się na długie remonty i poskarżyłam premierowi – zdradziła „Bohaterka tygodnia” Joanna Janowska. Łódzka restauratorka wczoraj nakrzyczała na Jarosława Kaczyńskiego.

Kancelaria Sejmu postanowiła, że prezes bydgoskiego PiS Tomasz Markowski będzie musiał zwrócić całą kwotę dodatku mieszkaniowego pobieranego z Sejmu - donosi Gazeta.pl

- Bardzo kolorowe, solidne i chroniące przed wywrotką - tak Leszek Miller zachwalał prezenty, które zamierza wręczyć szefowi SLD Wojciechowi Olejniczakowi i łódzkiemu liderowi PO Mirosławowi Drzewieckiemu.

Polacy mieszkający za granicą będą mogli wymieniać dowody osobiste w konsulatach - jeśli minister spraw wewnętrznych i administracji przychyli się do wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich.

- Język „spieprzaj dziadu” powinien zniknąć z polskiej polityki – tak były szef MSZ Bronisław Geremek podsumował w TVN24 słowa premiera o „dziadowskiej” polityce zagranicznej poprzedników.

Zakończyła się operacja rozdzielania syjamskich bliźniąt. Jeden z chłopców wcześniej zmarł i dla ratowania życia drugiego trzeba ją było przeprowadzić natychmiast. Stan dziecka jest obecnie stabilny.

Od południa idą gwałtowne burze. Fala ma przesuwać się na północ i rano dotrzeć do Wybrzeża. Trzeba się liczyć z zalaniami piwnic i ulic. Pod wieczór gwałtowna ulewa przeszła nad Warszawą.

Poseł PiS Jacek Kurski zapowiedział skierowanie do sądu pozwu w trybie wyborczym przeciwko Romanowi Giertychowi i LPR. Jego zdaniem, spot wyborczy Ligi zawiera kłamstwa.