Zostało wydane postanowienie o postawieniu zarzutów biznesmenowi Ryszardowi Krauzemu - poinformował we wtorek w TVN24 minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Kamisa D., Czeczenka, której troje dzieci zginęło w Bieszczadach podczas próby przejścia przez "zieloną granicę", zdecydowała się złożyć wniosek o nadanie jej statusu uchodźcy.

- Nie chciałbym, aby IPN był posądzany w jakikolwiek sposób, że włącza się w kampanię wyborczą - powiedział Janusz Kurtyka, prezes IPN. Dlatego chce odłożyć publikację katalogów na czas po wyborach.

Na 15 listopada Sąd Apelacyjny w Poznaniu wyznaczył nowy termin apelacji w sprawie czterech policjantów, oskarżonych o wszczęcie strzelaniny, w której zginął 19-letni Łukasz Targosz, a jego rówieśnik Dawid Lis został ciężko ranny.

Oskarżony w związku ze śmiercią dwojga policjantów były dyrektor w MSWiA Tomasz Serafin, mimo prokuratorskich zarzutów kontynuuje swoją karierę - tym razem dostał posadę w Ministerstwie Obrony Narodowej - donosi "Dziennik".

Zwolniono go z Biura Ochrony Rządu. Uzasadnienie oficjalne: "interes służby". Nieoficjalne: "zbieżność nazwisk, która jest dla premiera nie do zniesienia". Tak pracę stracił... ppłk Jarosław Kaczyński.

Elżbieta Kruk, przewodnicząca Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie wyklucza powrotu do ław poselskich. W wyborach będzie prawdopodobnie kandydować do Sejmu z list PiS w Lublinie.

Do 9 tys. zł, służbowa komórka i własny gabinet - to warunki, na jakich pracować będzie Nelly Rokita jako doradca prezydenta ds. kobiet. Niewykluczone też, że żona byłego lidera PO przejdzie na "ty" z Lechem Kaczyńskim - informuje "Dziennik".

W pożarze w Zabrzu zginęły dwie osoby, a dwie zatruły się dymem. Ogień pojawił się w nocy w mieszkaniu w jednopiętrowym domu.

Choć Sejm rozwiązał się przed blisko dwoma tygodniami, na posiedzeniu zbiera się Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich. Ma zająć się zaległymi sprawami: trzema wnioskami o uchylenie immunitetu szefowi Samoobrony Andrzejowi Lepperowi.

Wzruszenie, radość i poczucie spełnienia  - odtwórcy głównych ról w filmie "Katyń" Andrzeja Wajdy nie kryli po premierze emocji. Wcielenie się w postacie, których udziałem stała się tragedia tamtych wydarzeń okazało się dla nich zarazem zaszczytem, jak i wyzwaniem.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że nie przeprosi dr Mirosława G., za swoje sugestie jakoby był on mordercą. W programie TVN "Teraz My" minister zapowiedział też, że prokuratura wkrótce oskarży kardiochirurga o korupcję.

Mała Irakijka Jannat, która we Wrocławiu z powodzeniem była operowana przez polskich lekarzy, odleciała wieczorem do Bagdadu wraz z ojcem i dziadkiem.

Senator Robert Smoktunowicz zrezygnował w członkostwa w Platformie Obywatelskiej. Decyzje co do dalszej kariery politycznej ma podjąć w środę. Już wcześniej start ze swoich list zaproponowała mu Lewica i Demokraci.

- Obsesja na punkcie Macierewicza uniemożliwiała dobre funkcjonowanie Sikorskiego jako ministra obrony narodowej - powiedział szef MON Aleksander Szczygło w "Kropce nad i" w TVN24. Zarzucił też swojemu poprzednikowi niewiedzę o współczesnym Afganistanie.