Prokuratura bada sprawę śmierci ciężko chorej 5-letniej dziewczynki, która, mimo reanimacji, zmarła w szpitalu. W bielskiej placówce z powodu braku lekarzy zamknięto oddział intensywnej opieki medycznej.

Od środy obowiązują przepisy ustanawiające nowe odznaczenia: Krzyż Wojskowy, Krzyże Zasługi z Mieczami oraz bez nich, a także medale za długoletnią służbę.

Tyle razy obrażał i środowisko, i samego ojca Rydzyka. Myślę, że Donald Tusk najpierw musi się wyspowiadać - tak Jolanta Szczypińska z PiS skomentowała chęć wystąpienia Donalda Tuska w Radiu Maryja.

Warszawska Akademia Sztuk Pięknych może zniknąć z Krakowskiego Przedmieścia. Po zabytkowe budynki, w których od 60 lat funkcjonuje uczelnia, zgłosili się spadkobiercy.

- Zażywam leki, których nie można łączyć z alkoholem, więc nie łączę - tak Aleksander Kwaśniewski odpowiedział dziennikarzom na pytanie, czy przemawiając na konwencji LiD w Szczecinie był pod wpływem alkoholu.

Apelował, by nie wierzyć "dyplomatołkom", "frustratom" i "dewiantom politycznym". Dziś Władysław Bartoszewski wyjaśnia, że nie chciał nikogo urazić, ale znów przestrzega, że w polityce zagranicznej nie ma miejsca dla... Koziołka Matołka.

Wielka Izba Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) nie zajmie się w ogóle polskim odwołaniem od wyroku stwierdzającego, że zakaz zorganizowania Parady Równości w 2005 roku naruszył Europejską Konwencję Praw Człowieka.

Warszawska policja rozbiła międzynarodowy gang włamywaczy do bankomatów. Przestępcy przy pomocy sfałszowanych kart bankomatowych wyłudzali pieniądze w całej Polsce.

Roland Sprung, rodowity Niemiec z Hesji, doradza Prawu i Sprawiedliwości w kampanii przed wyborami do Sejmu - donosi niemiecki dziennik "Financial Times Deutschland".

- Nasz kraj nie może być podzielony, musimy wyrównywać różnice między regionami i grupami społecznymi - przekonywał premier Jarosław Kaczyński na wiecu wyborczym PiS w Janowie Lubelskim.

17 księży z obecnej archidiecezji katowickiej służba bezpieczeństwa PRL zarejestrowała jako tajnych współpracowników - wynika z ustaleń archidiecezjalnej komisji historycznej, która zakończyła trwające od stycznia prace.

Politycy PSL znaleźli nietypowy sposób na zobrazowanie "niespełnionych obietnic PiS". Przyrównują premiera Kaczyńskiego do Pinokia, któremu nieustannie wydłuża się nosek.

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ciężko ranne w wypadku drogowym koło Sepólna Krajeńskiego. Sprawcą tragedii był pijany funkcjonariusz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

- Występ Donalda Tuska w Radiu Maryja byłby obrazą słuchaczy. To przecież szef PO jest autorem określenia "moherowe berety" - skomentowała pomysł sztabu Platformy Obywatelskiej była spikerka toruńskiej rozgłośni Anna Sobecka.

Cztery osoby podejrzewane o wyłudzenie ok. 500 tys. złotych z NFZ zatrzymali policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego. Podejrzani to 41-letni lekarz, 40-letni właściciel apteki, 30-letni sprzedawca oraz jeszcze jeden 30-letni mężczyzna.