Byłe betanki z klasztoru w Kazimierzu Dolnym nie chcą zostać w domach rekolekcyjnych. Część wróciła do rodzin, pozostałe odjechały "w nieznanym kierunku".

- Nie wciskajcie kitu, Aleksander Kwaśniewski był pijany na konwencji LiD – zaapelował w „Kropce nad i” Jacek Kurski. – Pan prezydent był zmęczony, a mistrzami wciskania kitu jesteście wy – ripostował Grzegorz Napieralski (SLD).

Szpital dla gruźlików w Bydgoszczy ma poważny, choć nietypowy problem. Pacjenci uciekają zza szpitalnych murów, by zdobyć alkohol, a pijani mają problem z powrotem na oddział. Ale co gorsze, uciekinierzy mogą zarażać kolejne osoby.

Zbigniew Ziobro ma przeprosić SLD za stwierdzenie, że "środowisko SLD" ponosi odpowiedzialność za śmierć Barbary Blidy - orzekł dziś Sąd Okręgowy w Warszawie. Ziobro stwierdził tak podczas wystąpienia w Telewizji Trwam i Radiu Maryja i tam ma przeprosić.

Jan Rokita wybrał się na spacer po Szczecinie z liderem tamtejszej PO, Sławomirem Nitrasem. Jak przekonywał dziennikarzy, nie przyjechał tam agitować, tylko się pożegnać.

Wojciech Olejniczak zapowiedział odwołanie od dzisiejszego wyroku sądu w sprawie spotu o Sabie - suce Ludwika Dorna. Warszawski sąd nakazał przeprosiny w Polskim Radio oraz zakaz emisji spotu. LiD musi ponadto zapłacić 370 zł.

- Cierpię na wirusową chorobę tropikalną, na którą zachorowałem na Filipinach i zażywam bardzo mocne leki - powiedział dziś Aleksander Kwaśniewski w odpowiedzi na pytanie o niedyspozycję w Szczecinie i sugestie, że był pijany.

Sześciu mężczyzn utonęło w nocy w Wierzchosławicach pod Tarnowem, gdy samochód, którym jechali, wpadł do stawu. To miała być pożegnalna impreza jednego z nich, który w tym tygodniu miał wyjechać do pracy w Anglii.

Po liście otwartym do "wykształciucha", Ludwik Dorn zapowiada kolejne - m.in. do polskiego inteligenta, polskiego złodzieja i aferzysty oraz do "wyborcy, który uznaje, że dysponuje zdrowym rozsądkiem". Mają one zachęcić do głosowania na PiS.

- Odczuwam ulgę, bo obawiałem się, że będą wynosić te kobiety za ręce i za nogi - skomentował eksmisję byłych betanek w TVN24 jezuita, o. Dariusz Kowalczyk. A abp Kazimierz Nycz żałuje, że rozgrywa się to na oczach mediów.

Przeprosin oraz miliona złotych domaga się Janusz Korwin-Mikke od wydawcy "Dziennika". Pieniądze chce przekazać na pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Gazeta napisała, że polityk szydził z takich właśnie dzieci.

Zatrzymanie przez ABW byłego szefa PZU Jaromira Netzla i byłego komendanta głównego policji Konrada Kornatowskiego było zasadne, prawidłowe i legalne - uznał Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów.

Pełnomocnik abpa Stanisława Wielgusa wystąpił do Sądu Okręgowego w Lublinie o umorzenie sprawy lustracyjnej arcybiskupa – potwierdził sędzia Andrzej Klimkowski. O autolustrację wystąpił sam abp Wielgus.

Pytanie o to, czy Aleksander Kwaśniewski był pijany jest poza dyskusją - uznał premier, który odniósł się do wystąpienia b. prezydenta podczas wczorajszego spotkania wyborczego LiD w Szczecinie. A LPR radzi Kwaśniewskiemu, by "wszył esperal i nie wydłubywał go".

Unijna komisarz ds. rolnictwa - Mariann Fischer Boel - protestuje przeciwko reklamie, która pokazuje ją, gdy rzekomo wypowiada się na temat Andrzej Leppera. Jak twierdzi, nigdy nie robiła żadnych komentarzy dla telewizji na jego temat.

Premier Jarosław Kaczyński odwiedził w szpitalu rannego w zamachu w Bagdadzie polskiego ambasadora. Szef rządu spotkał się z Edwardem Pietrzykiem podczas nieoficjalnej wizyty z Gryficach.

Zwarcie instalacji elektrycznej było prawdopodobnie przyczyną pożaru autobusu linii 112 we Wrocławiu. Pojazd spłonął doszczętnie - jednak żadnemu z pasażerów nikomu nic się nie stało. Poinformował nas o tym nasz internauta z Oławy. Do szpitala został zabrany kierowca feralnego autobusu.