Sądziła się z ZUS-em o wieniec pogrzebowy dla wnuka. I wygrała. 80-letnia łodzianka Irena Maśny kupiła zmarłemu dwa wieńce. Według ZUS, to "fanaberia i nadużycie" - pisze "Dziennik Łódzki".

Debata z Donaldem Tuskiem za tydzień w niedzielę lub w poniedziałek. Dogrywka z Jarosławem Kaczyńskim mało prawdopodobna, ale możliwa. Powinien się on zmierzyć z szefem PO - powiedział w TVN24 Aleksander Kwaśniewski.

MSWiA chce zmiany nazwy ulicy Związkowej w Zamościu na ulicę por. Bartosza Orzechowskiego - oficera BOR, który zginął w ubiegłotygodniowym zamachu w Bagdadzie.

Jedna osoba zmarła, a dwie trafiły do szpitala w wyniku zderzenia trzech aut na drodze krajowej nr 3 Lubin - Legnica w okolicach Gorzelina (woj. dolnośląskie).

Przewodnicząca Unii Europejskiej Portugalia rozważa możliwość przesunięcia o miesiąc decyzji w sprawie traktatu reformującego UE ze względu na wybory w Polsce - pisze "Nasz Dziennik", powołując się na niemieckie media.

Poloniści z elitarnego III LO w Gdyni wysłali do ministra edukacji protest przeciwko kanonowi lektur szkolnych. Ich zdaniem, wprowadzenie nowych pozycji do przeładowanego programu przekształca nauczanie w zwykły proces produkcyjny - pisze "Gazeta Wyborcza".

Jedyna w Polsce i jedna z nowocześniejszych w Europie linia do utylizacji amunicji, materiałów wybuchowych i innych niebezpiecznych substancji zostanie dziś otwarta w Zakładach Metalowych Mesko SA w Skarżysku-Kamiennej.

- Samodzielne rządy PiS to cztery lata spokoju – bez rządowych kryzysów, bez konfliktów między różnymi ośrodkami władzy, w harmonijnej współpracy z prezydentem - "Fakt" publikuje artykuł autorstwa premiera Jarosława Kaczyńskiego.

51 proc. polskich emigrantów chce głosować na PO, 18,7 proc. - na LiD, a 12,1 proc. - na PiS. Do urn wybiera się 40 proc. naszych rodaków za granicą - wynika z sondażu ARC Rynek i Opinia.

- Polak lubi silną rękę. Rząd musi być silny i stabilny, a co tam robi - mniejsza z tym. Ja się Polaków boję - stwierdził w wywiadzie dla "Dziennika" Sławomir Mrożek. Stroniący od prasy wybitny pisarz w typowych dla siebie krótkich odpowiedziach wykłada swoje zdanie o Polsce i Polakach.

- Widzimy ostatnio zdumiewające przymierze PiS z LiD, aby odsunąć PO od władzy. A każda koalicja dla PiS, co niejednokrotnie udowadniał premier, jest możliwa - powiedziała w TVN24 posłanka PO Julia Pitera. - To taka sama prawda jak to, że kiedy wyjdziemy ze studia będzie słońce i plus 30 stopni - ripostował Adam Hofman z Prawa i Sprawiedliwości.

CBA wystąpiło do urzędów miejskich Gdańska, Gdyni i Sopotu o udostępnienie informacji na temat sprzedaży nieruchomości w ciągu ostatnich 17 lat. - Pierwsze dokumenty dostaniemy dopiero za kilka miesięcy - rzecznik CBA Temistokles Brodowski uspokaja, że praca CBA nie ma nic wspólnego z kampanią wyborczą.

Przez całą noc może potrwać dogaszanie magazynu na warszawskim Gocławiu, który spalił się w niedzielny poranek - poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, Paweł Frątczak.

Jedna trzecia głosujących w prawyborach we Wrześni postawiła na PO, jedna czwarta - na LiD, a tylko 17 procent na PiS. Trudno jednak mówić o reprezentatywności wyniku - do urn pofatygowało się jedynie osiem procent uprawnionych mieszkańców Wrześni.

- To Donald Tusk dwa lata temu uniemożliwił wprowadzenie spokojnego rządu, a teraz przegrywa bez żadnej godności - mówił premier Jarosław Kaczyński podczas konwencji PiS w Kielcach. Przypomniał też zasługi i osiągnięcia, jakich dokonał PiS w czasie swojej kadencji.

Minister sprawiedliwości - jednocześnie kandydat PiS na posła z Krakowa - zapowiada projekt ustawy wymierzonej w pedofili. Ma on m.in przewidywać publikację w internecie danych osób skazanych za pedofilię.

Dwoje polskich turystów, którzy zgubili się na górze Menczuł w ukraińskich Karpatach, zostało uratowanych przez ratowników ukraińskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Poszukiwania trwały ponad pięć godzin.