Choć ocena działania szefa CBA Mariusza Kamińskiego jest jednoznacznie negatywna za zaagażowanie polityczne, to CBA nie będzie zlikwidowane - zapowiada oficjalny już kandydat na premiera Donald Tusk.

- Przeciwko PiS podczas kampanii wyborczej występowały potężne siły. Telewizja Publiczna też nam nie sprzyjała, a nawet naganiała wyborców PO - tak przegraną PiS w wyborach tłumaczył w "Kropce nad i" Jacek Kurski.

W VI kadencji Sejmu w ławach poselskich znajdzie się wiele znanych twarzy niekoniecznie kojarzonych z polityką. Posłami zostali m.in. zwycięzca pierwszej polskiej edycji Big Brothera Janusz Dzięcioł, naczelnik jurajskiej grupy GOPR Piotr van der Coghen i satyryk Tadeusz Ross.

- Żyjemy w kraju, który przez ostatnie 18 lat osiągnął niesłychanie dużo - mówił podczas wykładu dla studentów UW prof. Władysław Bartoszewski. Były więzień obozu w Oświęcimiu i uczestnik Powstania Warszawskiego, któremu specjalne podziękowania złożył po wygranych wyborach Donald Tusk, apelował: - Cieszcie się, że żyjecie w suwerennym kraju, bo dla mnie to wcale nie było takie oczywiste.

Osiem osób zostało rannych w zderzeniu tramwajów na Placu Bankowym w Warszawie. Na miejscu wypadku był jeden z naszych internautów, który nadesłał zdjęcia.

Prokuratura rejonowa w Zakopanem wszczęła postępowanie wobec szóstki podejrzanych o zabicie niedźwiadka pod Przełęczą Iwanicką w Tatrach. Po przeanalizowaniu materiału dowodowego zdecyduje, czy postawi im zarzut "spowodowania zniszczenia w świecie zwierzęcym w znacznych rozmiarach".

Stołeczni policjanci postrzelili podczas akcji zatrzymania 33-letniego Pawła Ć., podejrzewanego o związek z międzynarodową grupą przestępczą. Mężczyzna z raną postrzałową brzucha trafił do szpitala.

Nie miał prawa jazdy, zapiętych pasów, samochód nie był jego, nie miał badań technicznych. Na dodatek kierowca był pod wpływem narkotyków. Policjanci zatrzymali go do rutynowej kontroli.

Rekordowo duża frekwencja i mobilizacja tych, którzy nie głosowali w wyborach parlamentarnych w 2005 r. - to jedna strona wyborów 2007 r. Równie istotne jest to, że wielu wyborców zdecydowało, iż zagłosuje inaczej, niż dwa lata temu.

Instytut Pamięci Narodowej ma przeprosić dziennikarza Tadeusza Sznuka za podanie, że miał on być tajnym współpracownikiem SB - orzekł we wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie. Wyrok jest nieprawomocny.

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów. Obyło się bez niespodzianek. W Sejmie zasiądą przedstawiciele czterech partii: PO, PiS, PSL i LiD, a także Mniejszości Niemieckiej.

W aresztach i zakładach karnych wygrała Platforma Obywatelska. Więźniowie głosowali też na Lewicę i Demokratów. Prawo i Sprawiedliwość nie przekroczyło nawet progu wyborczego.

- Nie będzie rozłamu w klubie parlamentarnym Lewicy i Demokratów - zapewnił na konferencji prasowej w Łodzi szef SLD Wojciech Olejniczak. - Nie po to się łączyliśmy, żeby się teraz dzielić - dodał.

Józef Zych nie jest już najstarszym posłem. Do Sejmu z list Platformy Obywatelskiej wszedł bowiem starszy od niego o dziewięć dni Tadeusz Ross, satyryk znany jako Zulu Gula. Starszy jest też Kazimierz Kutz. Obaj mają szansę zostać marszałkiem seniorem.

Trzylatek z Łodzi zadzwonił pod numer alarmowy i poinformował, że jego mama źle się czuje. Policjantom udało się ustalić adres i pogotowie udzieliło pomocy jego nieprzytomnej, chorej na cukrzycę matce.

Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił wyrok w procesie o naruszenie dóbr osobistych Lecha Wałęsy. SA uznał, że sąd niższej instancji pozbawił Krzysztofa Wyszkowskiego możliwości obrony.

- Jeśli będzie dobra wola ze strony Platformy Obywatelskiej, to PSL odpowie tym samym - powiedział w TVN24 poseł PSL Marek Sawicki. Dodał też, że jeśli otrzyma propozycję teki ministra rolnictwa, to poważnie ją rozważy.

Zakładam, Platforma zaproponuje mi dziś tworzenie nowego rządu. Jeśli tak będzie, podejmę się tej misji - powiedział w Gdańsku Donald Tusk. Dziś, po ogłoszeniu wyników wyborów, PO wskaże kandydata na szefa rządu.

Na kary od pół roku w zawieszeniu do dwóch lat w zawieszeniu skazał olsztyński sąd okręgowy sześciu mężczyzn z Włodowa, oskarżonych o udział w linczu na Józefie C.