Beata Kępa zachowała się po świńsku - twierdzi Grzegorz Napieralski z LiD. - Ryszard Kalisz nie będzie w tej sprawie bezstronny - odpowiada Wojciech Szarama z PiS. Trwają spory dotyczące składu komisji śledczej która ma wyjaśnić okoliczności śmierci Barbary Blidy.

Głosowanie w sprawie wyboru składu komisji śledczej, która ma wyjaśnić okoliczności śmierci Barbary Blidy odbędzie się 8 stycznia - poinformował wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński. Miało się odbyć wcześniej, ale PO zgłosiła nowego kandydata do zasiadania w komisji.

Kinga Rusin, Szymon Majewski, Justyna Pochanke, Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski - to tylko niektóre gwiazdy telewizji TVN i TVN24, które zostały nominowane do 11. edycji Telekamer. Już teraz wiadomo, że Złotą Telekamerę otrzyma Kamil Durczok.

Według gościa "Kropki nad i" Nelly Rokity niemal wszyscy w Polsce boją się Donalda Tuska i jego ministrów - szczególnie sądy, które wydają decyzje takie, jak uniewinnienie Aleksandry Jakubowskiej, a nawet Lech Wałęsa. - Mam nadzieję, że Donald Tusk i jego ministrowie uspokoją się. I będzie inaczej, będzie lepiej - mówiła Rokita.

Wrocławska prokuratura postawiła zarzuty Januszowi M., jednemu z liderów Samoobrony - dowiedziało się nieoficjalnie Polskie Radio Wrocław.

Mieszkańcy Poczernina pod Szczecinem protestują: w ich miejscowości ma powstać kościelny ośrodek dla osób "opętanych przez złe moce". Ksiądz-egzorcysta tłumaczy, że taka placówka jest niezbędna.

- Można powiedzieć, że nasza miłość przekroczyła wszelkie granice - mówią państwo Gustaw i Jana Knoppek. Przez kilkanaście lat małżeństwa mieszkali w Cieszynie po różnych stronach polsko-czeskiej granicy. Dziś cieszą się z wejścia Polski do strefy Schengen.

- Od dzisiaj w grupie trzymającej władzę nie ma Jakubowskiej. Od dzisiaj ta grupa jest kulawa - ironizował w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 Włodzimierz Czarzasty, były sekretarz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z czasów "afery Rywina".

"Nasz Dziennik" nie musi przepraszać fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za sugestie m.in., że "Przystanek Woodstock" demoralizuje młodzież; że są tam narkotyki i alkohol, a Jurek Owsiak "szczuje" na o. Tadeusza Rydzyka - orzekł sąd.

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się na początku grudnia, 59 procent wyborców poparłoby Platformę Obywatelską. Na Prawo i Sprawiedliwość głosowałoby 19 proc. pytanych. W Sejmie znalazłaby się też koalicja Lewica i Demokraci z 8-procentowym poparciem oraz PSL - 7 proc.

85 procent ankietowanych uznało za słuszną decyzję o wycofaniu w przyszłym roku wojsk z Iraku - wynika z sondażu TNS OBOP. Co dziesiąty z pytanych uważa taką decyzję za niesłuszną. Sondaż przeprowadzono po ogłoszeniu zapowiedzi rządu.

Zyta Gilowska zamierza złożyć mandat poselski - dowiaduje się telewizja TVN24. Prawo i Sprawiedliwość zaprzecza i tłumaczy, że je absencja posłanki w Sejmie jest spowodowana jedynie względami zdrowotnymi.

Klub Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Gdyni przestał istnieć - jego dwaj członkowie Grzegorz Bonk i Andrzej Denis złożyli legitymacje partyjne w proteście przeciwko sposobom zarządzania tą partią. W przesłanym tvn24.pl liście tłumaczą powody swojego odejścia.

Julia Pitera zakończyła prace nad raportem o działalności Centralnego Biura Antykorupcyjnego. - Nie zawiera on żadnych wniosków, tylko fakty poparte dokumentami - tłumaczy Pitera i dodaje: - Z raportu wynika, że Kamiński zbyt emocjonalnie podchodził do służby.

Polski konsulat w Szwecji sprawdzi, czy polscy pracownicy jednej z największych firm ogrodniczych w kraju byli wykorzystywani i upokarzani. O weryfikację doniesień o złym traktowaniu Polaków do konsulatu zwrócił się Rzecznik Praw Obywatelskich.

Prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie udziału polskich żołnierzy w ostrzelaniu afgańskiego Nanghar Khel przesłuchają po Nowym Roku byłego szefa MON Aleksandra Szczygłę. W prokuraturze mają stawić się również dowódcy polskiej bazy w Afganistanie.

- Komisja śledcza ds. afery Rywina wskazała mechanizmy patologii. To, że nie doszło do przestępstwa, nie oznacza, że tej patologii nie było - tak Zbigniew Ziobro, członek komisji, skomentował uniewinnienie Aleksandry Jakubowskiej. Z wyroku cieszy się za to Leszek Miller.

Platforma Obywatelska stosuje w samorządach PRL-owskie metody i zastrasza lokalnych działaczy: jeśli nie wejdą w koalicję z PO, stracą pracę - alarmuje Krzysztof Putra z PiS. - To niedopuszczalny szantaż - dodaje.