-Mówię to zupełnie jasno. Jestem zwolennikiem utworzenia jednej lewicowej partii - oświadczył w Magazynie "24 godziny" przewodniczący SDPL Marek Borowski. W podobnym tonie, o "reintegracji lewicy", w tym samym programie wypowiadał się szef LiD, Wojciech Olejniczak.

Sytuacja na polskich drogach nadal jest bardzo trudna. Prawie w całym kraju pada marznący śnieg, a drogi pokrywają się lodem. Jest ślisko i niebezpiecznie.

- Walka z przestępczością była dla nas priorytetem. Odbywaliśmy wiele rozmów na ten temat. W różnym gronie i w różnym miejscu. Czasami nawet w parku - wyznaje w rozmowie z "Wprost" były premier Jarosław Kaczyński.

Bogdan Święczkowski, zaufany człowiek Zbigniewa Ziobry, wraca do pracy w resorcie sprawiedliwości. Awans? Bynajmniej. Były szef ABW trafi do Biura Postępowania Sądowego w Prokuraturze Krajowej, które uchodzi za miejsce zsyłki ludzi poprzedniej ekipy - pisze "Newsweek".

- Przepraszam za Kościół katolicki w Polsce, a szczególnie mocno za hierarchów. Przepraszam, że kłamią, a przyłapani na kłamstwie idą w zaparte. Przepraszam, że odrzucają słuszną krytykę i nie chcą porzucić swoich grzechów - napisała na blogu Joanna Senyszyn.

Zwiększoną przez sejm ulgę podatkową z tytułu wychowywania dzieci, pracodawca tylko wówczas będzie mógł uwzględnić rozliczając pracownika, gdy do 10 stycznia złoży on oświadczenie, że chce z ulgi skorzystać.

- Jeśli są środki na tak wysokie podwyżki dla lekarzy, to my też walczymy o swoje. Nie może być tak, że lekarz dostanie 10 tysięcy więcej, a my 250 złotych – mówią pielęgniarki i zapowiadają strajk od 21 stycznia. - Będziemy rozmawiać z samorządami - zapowiedziała w TVN24 minister zdrowia.

Służbowe wyjścia do restauracji, sponsorowanie bankietów i wydatki ze złotych kart VISA na kwotę przekraczającą milion złotych, to - według Hanny Gronkiewicz-Waltz - przejawy niegospodarności, jakich miał się dopuścić jej poprzednik Lech Kaczyński i jego podwładni.

- Nie wykluczam, że rozmowa z Mariuszem Kamińskim odroczy wyrok - stwierdził Donald Tusk w rozmowie z "Newsweekiem". Premier nie wykluczył, ze szef CBA pozostanie na stanowisku - przynajmniej do czasu raportu z prac sejmowej komisji śledczej.

- Moja oferta to wzbogacenie dla istniejącej lewicy - tak o swojej nowej partii mówił w programie "Kawa na ławę" powracający na scenę polityczną były premier Leszek Miller. Według Stefana Niesiołowskiego (PO), Polska Lewica to partia bez pomysłu, której na siłę "dopisuje się ideologię".

Trwa obława na sprawców napadu na taksówkarza w Bolesławcu. - Istnieje możliwość, że podejrzani mogli uciec do Niemiec lub Czech. Tamtejsi policjanci otrzymali już od nas numery rejestracyjne skradzionego samochodu - informuje policja.

Zwłoki trzymiesięcznego chłopca znaleźli pracownicy pogotowia wezwani do mieszkania na warszawskiej Ochocie. Przyczyny śmierci dziecka nie są jeszcze znane - wyjaśnia je policja. Matka dziecka był pijana.

Jeszcze w styczniu posłowie zajmą się pomysłem zakazu palenia m.in. w szpitalach, szkołach, pubach i restauracjach. Wśród polityków zdania są podzielone. - To przesada - oburzał się Ryszard Kalisz (LiD) w programie "Kawa na ławę". A Tadeusz Cymański i Leszek Miller powiedzieli stanowcze NIE "terroryzowaniu" niepalących przez palaczy.

Policjanci postrzelili pasażera uciekającego z samochodu, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli w Bydgoszczy. Pojazd wypadł z drogi. Kierowca i jego dwaj koledzy porzucili auto i próbowali zbiec.

Ziewają, kichają, bezwstydnie pokazują język i wcale nie przejmują się kamerami - Helenka i Franio Hoffman to najmłodsi goście w historii stacji. Dwumiesięczne bliźniaki do studia przyszły z mamą Martą Kuligowską. - Teraz wysypiam się więcej niż jak wstawałam na "Poranek" - przyznaje prezenterka TVN24. I uspokaja przyszłe mamy: Macierzyństwo nie jest tak trudne, jak mnie straszono.

Raczej żaglówki na Mazurach, niż "polityczny żaglowiec" - radzi Krzysztof Janik byłemu premierowi Leszkowi Millerowi, który założył nową partię. - Przyszłości nie można budować na sentymencie do przeszłości - oceniał w TVN24 były partyjny kolega Millera.

Katolicy obchodzą dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Kończy ono trwające od wigilii obchody święta Bożego Narodzenia, a rozpoczyna karnawał, który potrwa aż do Wielkiego Postu.

Dwunastoletnia dziewczynka z Tarnowa zatruła się czadem. Nastolatkę przewieziono do szpitala. Strażacy ewakuowali mieszkańców bloku, choć nie wszyscy chcieli opuścić swoje mieszkania.

Emocjonalny i często niemerytoryczny spór o ustawę antyaborcyjną powraca. PO chce zachowania status quo. PiS nie chce teraz debaty. Lewica zaś atakuje - jak mówił mówi Joachim Brudziński (PiS) - "językiem jastrzębi proaborcyjnych, związanych z SLD".