- Niepotrzebnie wróciliśmy do Iraku. Gdybyśmy zostali, ona nadal by żyła. Mówiłem, że jedziemy na śmierć - mówi dziadek 11-miesięcznej Jannat w wywiadzie dla "Super Expressu". Dziewczynka przeszła we Wrocławiu skomplikowaną operację serca, zmarła jednak wkrótce po powrocie do Iraku.

Minister obrony Aleksander Szczygło postara się, aby przebywających na misji w Afganistanie polskich żołnierzy odwiedziła piosenkarka Doda Rabczewska - pisze "Fakt".

Tegoroczne obchody 64. rocznicy bitwy pod Lenino swoją obecnością uświetni szef MON, zapowiada "Rzeczpospolita". Wyróżnienie - mówią kombatanci, gra wyborcza - uważają historycy.

Z pokazanych nagrań nie wynika niezbicie, że panowie Krauze i Kaczmarek się spotkali. Z tego, co mi wiadomo, na pewno nie - mówi "Rzeczpospolitej" mecenas Krzysztof Bachmiński, którego Ryszard Krauze ustanowił swoim obrońcą.

Siekierą zaatakował grupkę dzieci szaleniec w Białej Podlaskiej. Uratował je młody mieszkaniec miasta.

Rozpędzony ford potrącił idącą skrajem drogi kobietę z dwójką dzieci. Do wypadku doszło w Nowej Woli koło Warszawy. Kobieta zginęła na miejscu, jedno z dzieci zmarło w drodze do szpitala. Drugiemu dziecku nic się stało.

- To skandal i wywołanie kolejnego sporu z Europą – zgodnie komentują odmowę wpuszczenia obserwatorów OBWE na wybory Bronisław Komorowski (PO) i Ryszard Kalisz (SLD). – Reakcja rządu jest prawidłowa – nie zgadza się Zbigniew Girzyński (PiS).

Po wypadku zablokowana jest droga krajowa nr 2 w pobliżu Świecka (Lubuskie). Około 11 km od tego przejścia granicznego doszło do karambolu z udziałem czterech samochodów.

"Dzięki decyzji pana premiera" - te słowa padły siedmiokrotnie podczas uroczystego przyznania policjantom podwyżek. Szef MSWiA Władysław Stasiak nie pozostawił wątpliwości, komu funkcjonariusze zawdzięczają dodatkowe 500 złotych.

Rodzice 3-letniego chłopca z Koszalina walczyli o nadanie synowi imienia Dąb. Sąd nie chciał się zgodzić na oryginalny pomysł.

Al-Kaida przyznała się do samobójczego zamachu w Algierii. W wybuchu samochodu-pułapki rany odniosło dziewięc osób, w tym trzech Europejczyków. Zamach to najprawdopodobniej element "oczyszczania" z cudzoziemców państw północnej Afryki.

"Nie pozwólcie Polakom zapomnieć, że jesteście gwarantami ich wolności" - napisała międzynarodowa organizacja wolności prasy "Reporterzy bez Granic" w liście skierowanym do polskich dziennikarzy. Opublikował go miesięcznik "Press"

Robert Kwiatkowski ma szanse wystartować do Sejmu z list Lewicy i Demokratów - podaje tygodnik "Wprost". Kwiatkowski, były prezes TVP, podejrzewany był o udział w tzw. "grupie trzymającej władzę".

Jakie stawki PIT i CIT proponują partie polityczne? Kiedy Polska powinna przyjąć euro? Czy partia powinna zawrzeć pakt społeczny? - to niektóre z pytań, jakie Business Centre Club zadaje politykom w liście otwartym.

Dziś wieczorem zarząd główny PiS ostatecznie zaakceptuje listy wyborcze partii. Najwięcej emocji wzbudza kolejność miejsc na liście warszawskiej

Politycy Platformy wprowadzają w błąd społeczeństwo - tak Ministerstwo Sprawiedliwości odpowiedziało na atak ze strony Platformy Obywatelskiej. Wcześniej posłowie PO stwierdzili, że Ziobro nie jest skutecznym ministrem i nie spełnił obietnic.

- Samoobrona nie jest partią z mojej bajki, ale nie mam do niej wstrętu - tak Józef Oleksy skomentował w TVN24 pogłoski o swoim starcie z list tej partii. - Andrzej Lepper nie prowadził ze mną żadnych rozmów - dodał.