Nieoznakowany policyjny samochód jadący autostradą A2, który przewoził zatrzymanego 33-latka, uderzył w nocy ciężarówkę, potem w barierki i zaczął się palić.

Pod koniec sierpnia policja dostała polecenie z warszawskiej prokuratury okręgowej, by w trybie pilnym przesłuchać do końca września ponad 200 osób związanych z PO - pisze "Gazeta Wyborcza".

Janusz Świtaj nie zaprzestał walki o prawo do eutanazji. Sąd Okręgowy w Warszawie jego oddalił wniosek o zaprzestanie terapii utrzymującej go przy życiu. Sparaliżowany 33-latek będzie się odwoływał - donosi "Dziennik".

Były polityk Porozumienia Centrum i ZChN będzie startować w Łodzi, zajmie drugie miejsce na liście PiS, tuż za minister pracy i polityki społecznej Joanną Kluzik-Rostkowską - informuje "Dziennik".

Prokuratura nie złoży zażalenia na postanowienie krakowskiego sądu penitencjarnego o warunkowym przedterminowym zwolnieniu byłego posła SLD Henryka Długosza, skazanego za udział w sprawie tzw. przecieku starachowickiego.

Piotr Tymochowicz i Leszek Miller wystartują na listach Samoobrony - dowiedział się tvn24.pl. - Obaj jeszcze się zastanawiają, ale bardzo bym chciał, by wystartowali z naszych list - powiedział w "Magazynie 24 godziny" TVN24 Andrzej Lepper.

- Niech premier pokaże dowody. Na gębę to jest krem Nivea - tak gość "Kropki nad i" Radek Sikorski odpowiada na słowa Jarosława Kaczyńskiego. Premier zarzucił mu promowanie generałów po szkołach radzieckich specsłużb - KGB i GRU.

Samoobrona RP i Narodowy Kongres Polski Zygmunta Wrzodaka podpisały w środę porozumienie programowe. Przewiduje ono, że "czołowi przedstawiciele" partii Wrzodaka będą kandydować w wyborach z list partii Andrzeja Leppera.

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej przyjęła w środę ostateczny kształt list wyborczych. Szef PO Donald Tusk powiedział dziennikarzom, że najtrudniejszy etap przygotowań do wyborów już się zakończył, a listy powstały "bez zbędnych konfliktów".

Niebezpieczny poligon kusi grzybiarzy, którym nie przeszkadza to, że żołnierze na tym terenie prowadzą ćwiczenia z ostrą amunicją. Odwagi do szukania grzybów wcale im nie brakuje.

Pan Jerzy z miejscowości Łask na Podkarpaciu od sześciu lat nie widzi. Nie przeszkadza mu to jednak w poświęcaniu się swojej pasji, czyli strzelaniu.

- Państwowa Komisja Wyborcza zakończyła rejestrację komitetów wyborczych - poinformował przewodniczący PKW Ferdynand Rymarz. Do PKW wpłynęło 57 zgłoszeń, komisja zarejestrowała 52 z nich.

Siedemnastoosobowa rodzina z Parszczyc mieszka na 30 metrach. Znalazł się ktoś, kto chce pomóc i wybudować jej wymarzony dom. Na przeszkodzie stanęli jednak urzędnicy.

- Nie odważyłbym się powiedzieć, że bycie za karą śmierci jest niezgodne z nauczaniem Kościoła - mówi w TVN24 ks. Piotr Mazurkiewicz. Zdaniem teologów, zwolennicy najwyższego wymiaru kary nie grzeszą.

- Dla Polski przygotowany jest sojusz PO-LiD. Patrzymy na Warszawę i widzimy, jak to będzie wyglądało - mówił w środę na konwencji wyborczej warszawskiego PiS premier Jarosław Kaczyński.

- Absolutna bzdura – tak Józef Birka, członek rady nadzorczej Polsatu skomentował doniesienia gazety.pl. Portal napisał, powołując się na dziennikarzy „Wydarzeń”, że szefostwo Polsatu odsunęło Tomasza Lisa od kierowania serwisem po rzekomym odnalezieniu nowych materiałów WSI dotyczących właściciela stacji Zygmunta Solorza.

- Histeria z powodu ilości remontów jakie przeprowadzane są w Warszawie jest tak na prawdę wywołana tym, że PiS wciąż nie może pogodzić się z porażką wyborczą w stolicy - mówi prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.