Jacek Kurski przegrywa proces wyborczy z LPR. Sąd Apelacyjny w Gdańsku uznał, że Jacek Kurski kłamał mówiąc w Sejmie o sukcesach rządu PiS. Mówił o tym w swojej reklamówce LPR. Kurski chciał wycofania spotu, ale sąd uznał, że partia Romana Giertycha nie mijała się z prawdą.

Prezydent Warszawy zarzuca Fundacji Prasowej Solidarności, której założycielami byli prominentni działacze Porozumienia Centrum, uwłaszczenie na państwowych gruntach i składa zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Dym, słaba widoczność i utrudnienia w ruchu na "Zakopiance" z powodu pożaru zajazdu "Krakowiacy i górale" w Krzyszkowicach k. Myślenic. Według straży, akcja jest bardzo trudna, ale nie ma ofiar w ludziach.

Centralne Biuro Antykorupcyjne po raz kolejny domaga się od byłej posłanki PO zwrotu pieniędzy, które przyjęła od funkcjonariusza CBA. - Posłanka Beata Sawicka nadal nie oddała CBA 50 tysięcy - czytamy w oświadczeniu. O zwrot pieniędzy apeluje także poseł PiS Tomasz Dudziński.

Sąd Okręgowy w Warszawie najprawdopodobniej nie zdąży już w trybie wyborczym rozpatrzyć skargi PO na spot, w którym PiS zarzuca partii Donalda Tuska chęć prywatyzacji służby zdrowia. Powodem są wnioski PiS o wyłączenie ze sprawy orzekającej sędzi.

Jacek P. - oskarżony w seksaferze asystent posła Stanisława Łyżwińskiego może wyjść z aresztu za kaucją 20 tys. zł. Taką decyzję podjął sąd w Piotrkowie Trybunalskim.

Posłanka PO Ewa Kopacz zapowiedziała, że pozywa Marka Suskiego z PiS-u do sądu "w trybie wyborczym oraz cywilnym i karnym" w związku z dwoma spotami wyborczymi, emitowanymi w lokalnej radomskiej telewizji.

- Prezydent usiłuje włączyć się w kampanię zastraszania, szantażu i brutalnego nacisku na PO, a to wystawia mu jak najgorszą ocenę - tak Donald Tusk skomentował wypowiedź Lecha Kaczyńskiego. Prezydent zdradził, że są podstawy do uchylenia immunitetów liderom PO.

- Jeśliby ktoś dzisiaj mówił: "jestem przeciw korupcji", ale nie dodawał, że jest jednocześnie za Kamińskim, Ziobrą, CBA, to ta deklaracja nie jest nic warta - przekonywał studentów Uniwersytetu Śląskiego Jarosław Kaczyński.

- Służby stworzone przez rząd PiS stanowią realne zagrożenie dla demokracji - przekonuje Aleksander Kwaśniewski i wylicza "grzechy IV RP". Szef Rady Programowej Lewicy i Demokratów walczył dziś o głosy wyborców w Krakowie.

- Brutalny atak PO na Lecha Kaczyńskiego to nielojalność wobec państwa - oburza się Michał Kamiński z Kancelarii Prezydenta. To odpowiedź na słowa Bronisława Komorowskiego, który stwierdził, że prezydent w Lizbonie "walczy o pietruszkę".

Partie walczą o głosy emigrantów, a emigranci do głosowania się nie kwapią. Dotychczas zarejestrowało się około 170 tysięcy Polonusów. MSZ jest jednak zadowolone - to wynik trzy razy lepszy niż przed dwoma laty.

- Jeżeli zostanie przyjęty Traktat Reformujący Unię Europejską, "będziemy tak samo suwerenni, jak w PRL" - ostrzega Roman Giertych. I jednocześnie pyta Lecha Kaczyńskiego, czy chce być ostatnim prezydentem suwerennej Polski.

Marek Borowski zaapelował do prezydenta Lecha Kaczyńskiego, by wycofał się ze swojego sztywnego stanowiska dotyczącego Traktatu Reformującego UE, w szczególności mechanizmu z Joaniny.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie widzi potrzeby badania w osobnym śledztwie relacji łączącej funkcjonariusza CBA i byłej posłanki PO Beaty Sawickiej. Posłanka sugeruje, że nawiązała z mężczyzną relacje osobiste.

Szybowiec rozbił się w lesie w okolicach Leska na Podkarpaciu. Instruktor szybownictwa, który leciał maszyną, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

- Rezygnacja, która nie jest upubliczniona, nie jest rezygnacją - powiedział premier Jarosław Kaczyński w RMF FM, odnosząc się do listu Kazimierza Marcinkiewicza. Kaczyński przyznał, że były premier co prawda poinformował o chęci wystąpienia z PiS, ale prosił o dyskrecję.