- W nocy na gwałt wydzwaniano do celników, zastraszano ich. Dlatego przyszli do pracy – mówi w TVN24 Sławomir Siwy z Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej. - A wzrost płac o 500 złotych to mniej niż gwarantuje nam budżet na ten rok – dodał.

Duże szczęście to mało powiedziane. W rodzinie państwa Woźniaków ze Skorochowa w opolskiem na świat przyszedł Boguś - dziesiąte dziecko małżeństwa Marii i Bogusława. Boguś w dniu narodzin ważył - uwaga - sześć kilogramów i trzysta gramów. Mierzył 65 centymetrów.

Stereotypy wobec innych narodowości są ciągle w życiu Polaka obecne, ale okazuje się, że przeciętny rodak jest w miarę tolerancyjny, a imigrantów darzy raczej szacunkiem niż pogardą. Tvn24.pl pokazuje wyniki TNS OBOP, który zbadał, jak Polacy postrzegają imigrantów w naszym kraju.

Prezydencki ośrodek w Juracie to już teraz jedno z najlepiej chronionych miejsc w kraju, a będzie jeszcze bardziej. Lech Kaczyński chce czuć się równie bezpieczny jak najlepiej strzeżony człowiek świata - George Bush i inwestuje w supernowoczesny system czujników, reagujących na ciepło człowieka - donosi "Polska".

W Platformie Obywatelskiej, która nie może sobie poradzić z falą strajków, topnieje tolerancja dla związkowych przepychanek. Klub igra z ogniem i rozważa ograniczenie praw związkowców - twierdzi "Polska".

9 osób zostało rannych w zderzeniu dwóch aut osobowych i karetki, do jakiego doszło na drodze krajowej nr 8 koło miejscowości Niemcza (Dolnośląskie). Trasa była kilka godzin zablokowana.

Bohater tłustego czwartku - pączek. Podobno największy problem to zjeść go bez oblizywania. Cukiernicy zazdrośnie strzegą receptury tradycyjnego polskiego przysmaku, a klienci ustawiają się po niego w długich kolejkach.

- Dochodzą do nas sygnały, że rząd szykuje się do rozwiązania siłowego. Chce bezprawnie przekazać uprawnienia celników straży granicznej - powiedziała w „Magazynie 24 godziny” Iwona Fołta, szefowa Federacji Związków Zawodowych Służby Celnej. – Musimy usprawnić ruch na granicy – argumentował szef doradców premiera Michał Boni.

Nie ustaje spór o skład komisji ds. nacisków na służby. PiS sprzeciwia się kandydaturze Jana Widackiego (LiD), bo - jak argumentował w Magazynie 24 godziny Zbigniew Wassermann - jest on oskarżony o nakłanianie do składania fałszywych zeznań. Jak ujawnił poseł PiS, chodzi o naciski na przebywających w areszcie - Marka Dochnala oraz człowieka związanego ze sprawą Pershinga. - To nieprawda, pan kłamie - protestował Widacki.

Nieznany sprawca zdetonował ładunek wybuchowy na przystanku autobusowym w Chojnicach w województwie pomorskim - podaje radio RMF FM. Na miejsce eksplozji jadą jednostki antyterrorystyczne z Gdańska.

Na początku lutego Komenda Główna Policji może zostać zasypana aluminiowymi widelcami. Taką formę ma przybrać protest policjantów przeciwko głodowym, ich zdaniem, wynagrodzeniom. Policjanci wysłali też list do wicepremiera Grzegorza Schetyny, w którym domagają się nowelizacji rozporządzenia dotyczącego podwyżek wynagrodzeń funkcjonariuszy.

- Są takie chwile, że trzeba powiedzieć dość. Nie ma w tym drugiego dna – zapewniał w „Kropce nad I” Paweł Graś, były minister odpowiedzialny za służby specjalne. Chwalił swojego następcę. Przekonywał też, że nowy szef ABW jest odpowiednią osobą na to stanowisko.

- Donald Tusk popełnił błąd, bo na początku trzeba było rozliczyć Kaczyńskich i Śniadków, wyrzucić ich ludzi ze wszystkich istotnych stanowisk i sytuacja byłaby czysta – tak Lech Wałęsa skomentował zapowiedź protestu Solidarności. Jego zdaniem, premier nie kontroluje sytuacji, "ma miękkie serce, więc musi mieć twardy tyłek".

W czwartek między godz. 9 a 10 ma być ogłoszona decyzja komitetu protestacyjnego przewoźników w sprawie zablokowania dróg dojazdowych polskich miast. Blokady miałyby być w piątek. Rozmowy celników z rządem zakończyły się fiaskiem.

- "Hand to hand" albo "Handbalancing", takiego określa się na świecie to, co my robimy - mówi Bartłomiej Pankau, jeden z akrobatów, których występy znane są na całym świecie. Widzowie mówią, że to co robią, przeczy prawom fizyki.

- Okazało się, że skala zaniedbań poprzedników jest ogromna. Z dnia na dzień nie rozwiążemy wszystkich problemów – stwierdził w TVN24 Sławomir Nowak szef gabinetu politycznego premiera. A reform domagają się celnicy, lekarze, pielęgniarki, nauczyciele i górnicy. Według Nowaka, protest nie oznacza automatycznego spełnienia żądań.

Donald Tusk wciąż cieszy się dużym kredytem zaufania - dobrze ocenia go 58 proc. Polaków. Przeciwników przybywa za to rządowi. A z prezydenta zadowolona jest jedna trzecia respondentów - wynika z sondażu OBOP-u.

Dopiero 19 lutego sąd rozstrzygnie zażalenie prokuratury na odmowę przedłużenia aresztu Markowi Dochnalowi. Oznacza to, że może on wyjść na wolność już w czwartek, gdy skończy mu się areszt - poinformowała rzeczniczka Sądu Apelacyjnego w Warszawie Barbara Trębska.